10 Bulaşık Makinesi Ölçüleri

Bir kadın bulaşık makinesinden temiz bulaşıkları çıkarmak için diz çöker.

Bir bulaşık makinesi satın aldığınızda, sahip olduğunuz boyutları ve alanı göz önünde bulundurmanız gerekir. Tam entegre, özel panel, kompakt, portatif ve dönüştürülebilir bulaşık makineleri dahil olmak üzere seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır. Mutfağınızın tarzını, bütçenizi ve mevcut alan miktarını göz önünde bulundurmanız gerekir.


Bir bulaşık makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. İhtiyaçlarınıza uygun doğru bulaşık makinesini bulmak için mevcut alan miktarını, kapasiteyi, estetiği ve maliyeti tartmanız gerekir.

Ankastre bulaşık makineleri kompakt ve standart boyutlarda gelir. Kompakt bir bulaşık makinesi 18 ″’dur ve daha küçük mutfaklar için uygundur. 6-8 kişilik kapasiteli olup, iki veya üç kişilik aileler için ideal bir seçimdir. Standart bir boyut 24 ″’dur ve en fazla 14 kişilik yer ayarı tutar. Standart boyutlu bir bulaşık makineniz varsa veya üç veya daha fazla bir aileniz varsa, bu iyi bir seçimdir. Ankastre bulaşık makineleri ayrıca yarı entegre veya tam entegre olabilir. Bu modeller, daha modern bir görünüm için dolaplarla aynı hizada oturur.

Özel panel bulaşık makineleri, dolaplarınıza uygun bir panel barındırır. Paneli tasarlamak için kabin üreticinize ihtiyacınız olacak. Daha sonra bulaşık makinesinin önüne takabilirsiniz. Panelin ekstra ağırlığını taşımak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu en kusursuz görünüm, ama aynı zamanda en pahalısı.

Tezgah üstü bulaşık makineleri bütçeye en uygun olanıdır. Aynı zamanda en küçüğüdür. Diğer modeller kadar genel alan kaplamasalar da, en azından kullanımdayken tezgahınızda yer gerektirirler.

Portatif bulaşık makineleri, kiralıyorsanız veya yeniden modellemeyi planlıyorsanız mükemmel bir seçenektir. Küçük bir mutfağınız varsa veya bulaşık makinesi açıklığı yoksa da idealdirler. Çoğu taşınabilir ürünün tekerlekleri vardır, bu nedenle kullanılmadıklarında tekerlekli sandalyeler kaldırılabilir ve kapasite, kompakt veya standart boyutlu bulaşık makinelerininkine yakındır. Bazı portatif bulaşık makineleri de dönüştürülebilir, bu nedenle yerleşik olarak da kullanılabilirler.

18 ″ inşa

18 yılında inşa edilmiştir

Yerleşik 18 bulaşık makinesi, küçük bir mutfak için mükemmel bir seçimdir. Yerleşik tasarım, mevcut alanınızdan maksimum düzeyde yararlanmanızı sağlar. Hala işlevselken kompakttır. Daireler veya daha küçük bulaşık makinesi açıklıkları için mükemmel bir seçimdir. Bu bulaşık makinesi 18-19 ″ genişlik, 34-35 ″ yükseklik ve 24 ″ derinlik gerektirir. Özel ahşap paneli veya metal ahşap paneli seçin. Ankastre bulaşık makineleri genellikle evde kalır, bu nedenle bir ev veya daire kiralıyorsanız en iyi seçenek olmayabilir.

Dahili 24 ″

Dahili 24

Bu yerleşik 24 ″ bulaşık makinesi standart boyuttur. Yeni evlerin çoğunda bulaşık makinesi alanına sığmalıdır ve üretilen en yaygın boyuttur. Bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayacak kadar büyük. Herhangi bir yerleşik cihazda olduğu gibi, kalıcı bir bulaşık makinesinin rahatlığı için biraz dolap alanından ödün vermeniz gerekecek. Bulaşık makinesi 23 3/4 inç genişliğinde, 33 7/8 inç yüksekliğinde ve 22 1/2 inç derinliğindedir. 24-25 ″ genişliğinde, 33/7 / 8-35 ″ yüksekliğinde ve 24 5 / 8-25 1/2 derinliğinde bir açıklığa ihtiyacınız olacak. Tamamen açmak için bulaşık makinesinin önünden toplam 49 7/8 veya 27 3/8 kapı açıklığına ihtiyacınız olacak.

Dönüştürülebilir Dahili

Dönüştürülebilir yerleşik bulaşık makinesi grafik boyutları.

Bu bulaşık makinesi size her iki dünyanın da en iyisini verir. Montaj kitiyle birlikte yerleşik bulaşık makinesi olarak da kullanılabilen bağımsız bir portatif bulaşık makinesidir. Yerleşik bulaşık makinesinin yerden tasarruf sağlayan özelliğini istiyorsanız, bu iyi bir seçimdir. Şu anda portatif bir bulaşık makinesine ihtiyaç duyan, ancak daha sonraki bir tarihte yerleşik bir bulaşık makinesine dönüştürmek isteyenler için en uygunudur. Mutfağınızı taşımayı veya yeniden şekillendirmeyi planlıyorsanız, bu mükemmel bir seçimdir.

Derinlik kapıya kadar 23 3/8 ve kapı dahil 25 1 / 8’dir. Alt derinlik altta 21 1/2 ″. Arka kurulum için 1/4 ″ eklemeniz gerekir. Yükseklik, maksimum 35 ″ ile 34 inçtir. Genişlik 24 ″. Ayrıca 24 3/4 kapı açıklığına ihtiyacınız olacak.

Özel Panel Bulaşık Makinesi

Özel panel bulaşık makinesi grafik boyutları.

Özel bir panel bulaşık makinesi, bulaşık makinesine dolabınıza uygun bir panel kurmanıza olanak tanır. Bu entegre görünüm genellikle diğer seçeneklere göre tercih edilir olarak kabul edilir. Bulaşık makinenizin dolaplarınızla sorunsuz bir şekilde karışmasını sağlayan modern bir görünüm istiyorsanız, bu iyi bir seçenektir. Kabin panelini barındıracak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Tipik olarak geleneksel yerleşik cihazlardan daha pahalıdırlar, ancak estetik genellikle ekstra masrafa değer olarak kabul edilir. 34 1 / 8-36 1/2 yükseklik açıklığı, 24-24 1/4 clearance genişlik açıklığı ve 21 1 / 4-24 ″ inç derinlik açıklığına ihtiyacınız olacak.

Bulaşık Makinesi Parçaları

Bulaşık makinesi parçaları grafik çizimi.

Bulaşık makinesinin iç kısmında bulaşıklarınızı koyabileceğiniz yerler ve bunları temizlemek için kullanılan bileşenler bulunur. Fincan sepetini bulaşık makinesinin iç kısmının üst kısmında bulacaksınız. Bunun altında sepet ve çatal-bıçak sepeti var. Bu alanlar, bulaşıklarınızı rahatça tutacak ve en iyi temizlik için doğru alana yerleştirecek şekilde tasarlanmıştır. Bunun altında filtre tertibatı ve püskürtme kolları bulunur. Püskürtme kolları bulaşıklarınızı temizleyen suyu püskürtür. Kapıda deterjan ve parlatıcı bölmeleri bulunur. Bulaşık makinesinin arkasında, giriş borusu konektörünü, boşaltma borusu konektörünü ve güç kablosunu bulacaksınız.

Tam Entegre Bulaşık Makinesi

Tam entegre bulaşık makinesinin grafik çizimi.

Tam entegre bir bulaşık makinesi, özel bir panel bulaşık makinesine benzer. Mutfak dolaplarınızla tamamen aynı hizada olacak ve daha kusursuz bir görünüm sunacaktır. Kontrol paneli tamamen gizlenmiştir, bu nedenle bulaşık makinesinin yalnızca açıkken olduğunu anlayacaksınız. Modern evlerde iyi sonuç veren modern ve şık bir görünüm verir. Kontroller bulaşık makinesi kapağının üstüne yerleştirilmiştir. 23 5 / 8″ genişliğe, 22 7/16 derinliğe ve 32 1 / 16-345-8 ″ yükseklik açıklığına ihtiyacınız olacak.

Portatif Tezgah Üstü Bulaşık Makinesi

Taşınabilir tezgah bulaşık makinesi grafik çizimi.

Tezgahınızın üzerinde taşınabilir bir bulaşık makinesi bulunur. Bir prize ihtiyacınız olacak ve bulaşık makinesi lavabo musluğunuza takılacak. Aynı zamanda lavabonuza da akacaktır. Tezgah üstü bulaşık makinesi küçüktür, ancak tezgahınızda yer kaplar. Kullanılmadığında hareket ettirilebilir, ancak koymak için bir yere ihtiyacınız olacak. Bulaşık makinesi kullanımdayken lavabonuzdaki suyu kullanamayacaksınız. Yerden tasarruf edebilir, çünkü kullanmadığınız zamanlarda yoldan çekilmek kolaydır. Ankastre bulaşık makinelerine göre daha az kapasiteye sahipler, ancak daha küçük aileler, sınırlı alana sahip olanlar ve dar bütçeli aileler için iyi çalışıyorlar.

Bulaşık makinesinin boyutları 20-24 ‘genişlik, 22 3/8’ derinlik ve 25-28 ‘yüksekliktir. Kapıyı açmak için ayrıca 45 1/2 açıklığa ihtiyacınız olacak. Su kaynağı, tahliye ve güç kablosu bulaşık makinesinin arkasında, tabana yakın bir yerde bulunur.

Portatif Tekerlekli Bulaşık Makinesi

Taşınabilir tekerlekli bulaşık makinesi grafik çizimi.

Taşınabilir bir tekerlekli bulaşık makinesi, boşluk bıraktığınız sürece, tıpkı yerleşik bir bulaşık makinesi gibi bir bulaşık makinesi açıklığına yerleştirilebilir. Bunu yapmak için, yerleşik olarak yaptığınız gibi kalıcı bir su kaynağına ihtiyacınız olacak. Bulaşık makineniz yoksa veya uzun süre evinizde kalmayı planlamıyorsanız, portatif bulaşık makinesi olarak saklayabilirsiniz. Tezgah üstü bulaşık makinesine benzer şekilde, su kaynağına bağlamanız gerekir. Bununla birlikte, portatif bulaşık makinesi, kullanılmadığında uygun bir alana yuvarlanabilir.

Portatif bulaşık makineleri tezgah üstü benzerlerinden daha büyüktür. Yerleşik olarak birçok aynı özellik ve kapasiteye sahiptirler. Boyutlar 23 7/8 ‘genişlik, 20 3/4’ derinlik ve 33 7/8 ‘yüksekliktir. Bulaşık makinesinin açıklığına koymak istiyorsanız, 24-25 ″ genişlik, 24 derinlik ve 34-35 yükseklik açıklığına ihtiyacınız olacaktır.

Dönüştürülebilir Portatif Bulaşık Makinesi

Dönüştürülebilir-taşınabilir bulaşık makinesi grafik çizimi.

Dönüştürülebilir bir portatif bulaşık makinesi, bağımsız bir bulaşık makinesi olarak veya bir kurulum kiti ile bir ankastre olarak kullanılabilir. Bu, her iki dünyanın da en iyisini sunar. Taşınabilir bir bulaşık makinesine ihtiyacınız varsa, ancak daha sonraki bir tarihte yerleşik bir bulaşık makinesine dönüştürmeyi planlıyorsanız, dönüştürülebilir bir taşınabilir bulaşık makinesi iyi bir seçimdir. Genellikle mutfağınızda çalışma alanı olarak kullanılabilecek bir üst kısım içerirler. Boyutlar, üst ve tekerlekler dahil 36 1/8 yükseklik, 24 3 / 4″ genişlik ve 27″ derinliktir. Kapının açılması için 24 3/4 inç boşluk alanı gerekir.

Yarı Entegre Bulaşık Makinesi

Yarı entegre bulaşık makinesinin grafik çizimi.

Yarı entegre bulaşık makinesi, şık bir görünüm oluşturmak için dolaplarınızla aynı hizada oturur. Yarı entegre bulaşık makinesi ile tam entegre bulaşık makinesi arasındaki fark, yarı entegre bulaşık makinesinin kontrol panelinin makinenin ön tarafında kontrol paneline sahip olmasıdır, bu nedenle kontrol panelleri gösterir. Tamamen entegre bir model kadar kusursuz görünmüyor, ancak genellikle tamamen entegre modellerden daha ucuz olması, onları birçok ev sahibi için popüler bir seçim haline getiriyor. Ayrıca kurulumu ve kullanımı daha kolay kabul edilir. Birçoğu, tamamen entegre bir görünümden vazgeçmeye değebilecek dijital bir ekran paneli sunar.

Yarı entegre bulaşık makinesinin yüksekliği 32 1/16 ″, genişliği 23 9/16 ″ ve derinliği 22 7 / 16’dir. 32 5 / 16-34 yüksekliğe, 22 13/16 derinliğe ve 24 ″ açıklığa ihtiyacınız olacak. Kapının açılması için ayrıca 25 1/4 inç boşluk alanına ihtiyacınız olacak.

Hususlar:

Köşe, granit tezgah, mutfak adası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir