Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

10 En İyi Küçük Yatak Odası Tasarım Fikirleri

Küçük yatak odası iç mekanları için tasarım fikirlerimiz üst düzey değildir, ancak size oynayabileceğiniz geniş alan sağlar. Küçük uzay sakinleri toplanıyor! Bir yatak odası makyajı arıyorsanız, ancak çalışmak zorunda olduğunuz alandan şüphe duyuyorsanız, doğru yere geldiniz. Küçüklerin de güzel olabileceğini kanıtlayan bir dizi çekici küçük yatak odası tasarımını seçtik. Ve güzel bir yatak odası tasarlamak […]

10 Kasım 2020 - 16:20 'de eklendi ve 72 kez görüntülendi. A+A-

10 En İyi Küçük Yatak Odası Tasarım Fikirleri

Küçük yatak odası iç mekanları için tasarım fikirlerimiz üst düzey değildir, ancak size oynayabileceğiniz geniş alan sağlar.

Küçük uzay sakinleri toplanıyor! Bir yatak odası makyajı arıyorsanız, ancak çalışmak zorunda olduğunuz alandan şüphe duyuyorsanız, doğru yere geldiniz. Küçüklerin de güzel olabileceğini kanıtlayan bir dizi çekici küçük yatak odası tasarımını seçtik. Ve güzel bir yatak odası tasarlamak için fazla bir şey yapmanıza da gerek yok!

Küçük yatak odanız iyi bir gece uykusu için bir nimet olabilir. Bunun için uyku düzeninizi bozmaması için TV, bilgisayar, internet gibi elektronik aletleri yatak odası dışında tutmanız gerekir. Yatak odanızda ne kadar az yaparsanız, o kadar çok uyursunuz. Akıllı bir küçük yatak odası tasarımı seçmek için başlangıç ​​noktası olarak bu nasıl?

Küçük yatak odanızı kucaklamak mı istiyorsunuz? Düzen, dekor ve tasarım ilhamından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak tasarım ipuçlarımız için okumaya devam edin.

Basit Bir Düzene Bağlılık

Basit düzenlere sahip küçük yatak odası tasarımı işlevsel ve eğlencelidir, harika bir küçük yatak odası iç tasarım fikridir.
Yatağınızı ortada serbestçe dolaşmak için yeterli alana sahip olacak şekilde yerleştirin

Küçük yatak odası düzenleri için sihirli bir formül yoktur. İlk ipucu, yatağınızı ana duvara yaslamaktır. Mobilya yerleştirme konusunda fazla deneysel olmaktan kaçının. Bununla, yatağınızı yatak odanızın ortasında veya köşede bir kenarda yüzdürmeyi düşünmeyin. Bu tür bir yerleştirme yalnızca bir yatak odasının kalabalık görünmesini sağlar. Ayrıca yatağınızı ana duvarın ortasına yerleştirmek de (bitişik bir yan duvara yerleştirmek yerine) fena bir fikir değildir. Yatağınızın iki yanında dolaşmak (böylece bir şeylere çarpmamak için) ve tabii ki yatağınızı yapmak için yeterli alan olduğundan emin olun! Basit düzenler işlevsel ve eğlencelidir. Bize güvenin, bu harika bir fikir!

Koyu Renklerden Korkmayın

Küçük yatak odası kül grisi, deniz mavisi veya zeytin yeşili boyamak onu inanılmaz derecede şık ve daha büyük hale getirebilir, modern bir küçük yatak odası tasarımı gibi görünebilir.
Kül grisi ve beyaz dekora sahip sessiz siyah bir duvar, bu küçük yatak odasının şık görünmesini sağlar

Karanlıktan korkmayın! Evet, küçük yatak odaları da koyu renklerle boyanabilir. Öyleyse vahşileşin ve yatak odanızın duvarları söz konusu olduğunda kendinizi sade beyazlar veya nötr renk paletleriyle sınırlamayın. Küçük bir yatak odasını kül grisi, deniz mavisi veya zeytin yeşili boyamak, onu inanılmaz derecede şık hale getirebilir ve daha büyük ve daha parlak görünmesini sağlayabilir. Bununla birlikte, unutulmaması gereken önemli olan, karamsar bir gölgeyi tercih etseniz de, yatak odanızın çok fazla aydınlatmaya ihtiyaç duyduğudur. İyi aydınlatma, bir odanın donuk ve klostrofobik görünmesini engeller. Başucu veya güverte lambaları ve okuma aplikleri dışında avizeler veya sarkıt lambalar gibi tepe lambaları, genel ambiyansı oldukça canlı kılar.

Doğru Dolabı Seçin

Küçük yatak odası iç mekanlarını yaparken iyi tasarlanmış dolaplar kullanın, gardıroplar küçük yatak odalarının dağınıklığını önler
Bu yatak odasındaki ekli gardırop, odadan ayrılan odayı huzur içinde hareket etmek için düzenler.

İyi tasarlanmış dolaplar, küçük yatak odalarının dağınık olmamasını sağlar. Ekli gardıroplu yatak odaları, zemin alanının çoğunu kaplayan geleneksel demir almirahlara kıyasla çok fazla alan sağlar. Dolap tasarımınızı seçerken, dağınıklık içermeyen bir ortam için her şeyi saklamak için birden fazla dolap ve çekmece sunduğundan emin olun.

Yatağınıza İkinci Bir İş Verin

Küçük ev sahipleri yatak odası iç tasarımı için çok fazla depolama alanına sahip küçük yatak, küçük yatak odası için yerden tasarruf sağlayan en iyi fikir
Çok fazla depolama alanına sahip küçük bir yatak, küçük ev sahipleri için sahip olunması gereken bir şeydir.

Hiç eşya saklayabilen bir yatak gördünüz mü? Evet, bahsettiğimiz ikinci yatak işi bu. Alanınız sınırlıysa, ancak alışverişi bırakamıyorsanız, tüm bu şık yeni şeyleri saklamanın yollarını bulmalısınız. Tabanda dahili depolama alanına sahip bir yatak ideal bir seçimdir. Bu tür yataklar, arabanıza, yorganınıza, kış kıyafetinize veya dinlenmek için biraz alana ihtiyaç duyan her şeye sığacak depolama seçenekleri sunar. Harika değil mi?

İllüzyon Duydunuz mu?

Küçük yatak odası tasarım fikri, yatak odanızın tavanına en yakın şeffaf perdelerle bir alan yanılsaması yaratmaktır.
Bu küçük yatak odasındaki pötikareli perdeler onu daha büyük gösteriyor

Favori küçük yatak odası tasarım fikirlerimizden biri, bir alan yanılsaması yaratmaktır. Yatak odanızın tavanına olabildiğince yakın dikmek, şüphesiz küçük yatak odanızın daha büyük görünmesini sağlamak için çalışan bir numaradır. Hazır oradayken perdeleri duvarın renk paletiyle eşleştirin. Bu, bir alan yanılsaması yaratmanın başka bir numarasıdır çünkü zıt renkler bir yatak odasını daha küçük gösterir. Öyleyse sırf git!

Karmaşadan Kurtulun

Yatak odanızı dağınıklıktan uzak tutmak her zaman çekici ve ferahtır ve küçük yatak odası iç mekanları için bir zorunluluktur.
Temiz bir oda her zaman çekici ve ferahtır ve küçük yatak odası iç mekanları için bir zorunluluktur.

Eşyalarla doluysa, dünyanın en büyük odası bile rahatlık veya stil açısından çekici olmayacaktır. Yatak odanızı düzenli ve temiz tutmak, herkesin size verebileceği en iyi tasarım hilesidir. Küçük yatak odanızı daha büyük bir odaya yaptığınız gibi yine de yapabilirsiniz – yalnızca temizse. Ve yatak odanızı dağınıklıktan uzak tutmak gerçekten çok basit. Düzenli bir yatak odası çekici görünür, serbestçe dolaşmak için geniş alan sağlar ve yatak odanızın daha geniş görünmesini sağlar.

Küçük Yatak Odası İç Mekanlarıyla Büyük Olun

Büyük gölgelikli yatak veya duvar yatağı, modern küçük yatak odası iç mekanları için iyi seçeneklerdir.
Bu küçük yatak odasında bir gölgelik yatak iyi oynuyor

Modern küçük yatak odası iç mekanları söz konusu olduğunda karıştırmak her zaman iyidir. Küçük bir yatak odasında büyük bir kanopi yatağı veya bir duvar yatağı yan yana durur. Harika bir eklenti ve çok daha büyük görünmesini sağlamak dışında bir açıklama yapmanın harika bir yoludur.

Kurtarmaya Alan Maksimizasyon Çözümleri

Beyaz yan dolaplı küçük yatak odası tasarımı için alan maksimizasyonu, yatak odasının dağınıklığını ortadan kaldırır
Bu güzel beyaz yan dolap, yatak odasını dağınıklıktan arındırır

Çoğu ev sahibinin yaptığı yaygın bir hata, çok fazla mobilyaya sahip bir yatak odasını, uzayda yemek yemekten başka bir şey yapmayan aşırı kalabalıktır. Yani buradaki hile, mobilyaları bir amaç için yerleştirmektir. Çok işlevli mobilya ihtiyacınız olan şey. Örneğin, çekmecesi olmayan bir yan sehpa, faydası olmayan bir tablodur. Ancak çekmeceli ve dolaplı bir komodin, yerden tasarruf sağlar ve aynı zamanda estetik işini de yapar!

Aynalarla Büyü

Aynalı basit küçük yatak odası tasarımı, daha geniş bir alan yanılsaması yaratarak küçük bir yatak odasını genişletme gücüne sahiptir.
Bu küçük bir yatak odası mı? Ayna kesinlikle bir illüzyon yaratır!

Aynalar, daha geniş bir alan yanılsaması yaratarak küçük bir yatak odasını genişletme gücüne sahiptir. Doğal güneş ışığı sıçrayacak şekilde bir ayna yerleştirin. Ayrıca yatak odanızdaki doğal ışık miktarını artırmanın akıllıca bir yolu. Ve küçük yatak odanıza büyük bir aynayı sığdırmanın en basit yolu nedir biliyor musunuz? Tam vücut uzunluğunu alın ve duvara yerleştirin veya tam boy bir ayna seçin (tavandan zemine). Oh evet, bu tasarım hilesi yatak odanızın boyutunu anında iki katına çıkarır. Ve kocaman bir aynanız varken kim tuvalet masasına ihtiyaç duyar ki?

Yüzer Raflar Küçük Yatak Odalarını Serbest Bırakır

Yüzer raflar küçük yatak odalarında yer açar, modern küçük yatak odası dekoru yapar
Bu yüzer raflar aynı zamanda modaya uygun ve işlevseldir

Hevesli bir okuyucuysanız veya bir düzine hatıra eşyası toplamaya başlayan ama bunun için doğru yeri bulamayan bir gezginseniz, üzülmeyin! Yüzer raflar, küçük yatak odalarında yer açar. Bu raflar doğrudan duvara monte edilebilir, gerçekten modaya uygun görünebilir ve modern yatak odası dekoruna biraz canlılık katabilir.

Küçük Yatak Odaları İçin Bir Tasarım Hack

  • Küçük odalar, mini sanat galerisi oluşturmak için mükemmeldir
  • Küçük baskılar ve tablolar için ikinci el mağazalarında veya ev dekor mağazalarında alışveriş yapın
  • Eklektik bir koleksiyon için birkaçını yatak odanızın bir duvarına asın
  • Hatta 3 × 5 veya 4 × 6 boyutlarında basılmış birkaç favori fotoğrafı basabilir ve bunları görüntüleyebilirsiniz Ne kadar küçük, o kadar iyi!

Bu fikirlerin, küçük yatak odanızın iç mekanlarını yenilemek için sizi motive ettiğini bilmek isteriz.

Sosyal medya platformlarımızdan bize ulaşın veya aşağıya bir yorum bırakın. Mutlu dekorasyonlar!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yatak Odası Nasıl Feng Shui Yapılır Yatak Odası Nasıl Feng Shui Yapılır

YATAK ODASI FİKİRLERİ23 Ekim 2020 Yatak odan nasıl hissettiriyor? İyi feng shui enerji akışına izin verir ve hiçbir yerde yatak odasınd...

Giyinme odanızı nasıl tasarlarsınız Giyinme odanızı nasıl tasarlarsınız

  Konu evimizi yenilemeye geldiğinde son kaprislerimizden ve dileklerimizden biri,giyinme odası pinterest , balkonu giyinme odası yapma...

Yatak odası için gömme dolap modelleri Yatak odası için gömme dolap modelleri...

Yerden tasarruf etmek için de bir gardıropa sahip olmayı düşünüyorsanız, bu konudaki en iyi çözümlerden biri gömme dolaplardır,yatak od...

Gömme dolapların faydaları ve nasıl yapılacağı Gömme dolapların faydaları ve nasıl yapı...

Yatak odası için gömme dolap modelleri , balkon gömme dolap , giyinme odaları ve gömme dolaplar , yatak odası gömme dolap Klozetler, bi...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ