Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

10 İnanılmaz Modern Küre Avizeler

Güzel ve modern bir küre avize, bir odayı dönüştürebilir ve ona stil ve zarafet katabilir. Aşağıda, iç tasarımlarınıza seveceğiniz etkileyici bir görünüm kazandırmak için en iyi küre avizelerinden bazılarını keşfediyoruz. Modern Küre Avize Nedir? Bugün sergileyeceğimiz modern avize türleri, modern küre avizelerdir. Adından da anlaşılacağı gibi, küre avizeler, daha geleneksel avizelerin tipik dairesel veya eksenel […]

01 Kasım 2020 - 20:28 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi. A+A-

10 İnanılmaz Modern Küre Avizeler

Güzel ve modern bir küre avize, bir odayı dönüştürebilir ve ona stil ve zarafet katabilir. Aşağıda, iç tasarımlarınıza seveceğiniz etkileyici bir görünüm kazandırmak için en iyi küre avizelerinden bazılarını keşfediyoruz.Fayans zeminli koyu perdeler ve yuvarlak modern avize aydınlatması ile güzel oturma odası

Modern Küre Avize Nedir? Bugün sergileyeceğimiz modern avize türleri, modern küre avizelerdir. Adından da anlaşılacağı gibi, küre avizeler, daha geleneksel avizelerin tipik dairesel veya eksenel şekillerinin aksine küresel şekillerde gelir.

Mevcut teknolojilerin gelişmesiyle birlikte, küre avizeleri oluşturmak için kullanılan malzemeler bakırdan ahşaba ve camdan çeliğe değişebilir. Stiller ayrıca daha geleneksel estetikten daha çağdaş, rustik endüstriyel tiplere kadar çeşitlilik gösterir. Olasılıklar gerçekten sonsuzdur.

Avizeler 14. yüzyıla kadar uzanıyor ve o zamandan beri uzun bir yol kat etti. O zamanlar tamamen faydacıydı; ortada birbirine çivilenmiş birbirine bağlı iki ahşap kirişin basit biçimini aldı. Mumların uçlarına sabitlenebileceği bir haç oluşturdu. Onu karanlık ortaçağ gecelerinizi aydınlatmak için asıyorsunuz ve 14. yüzyıldan kalma bir avizeniz ya da Fransızca “mumluk” anlamına gelen bir avizeniz var.

Bundan yaklaşık 500 yıl sonra, gaz aydınlatma için bir standart olmaya başladı. İnsanlar gasoliers icat etti, ancak bu isim belli değildi. Gazlı aydınlatmanın esnekliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle, gazlılar eski avizelerden daha yaratıcı ve çekici tasarımlara sahipti.

Bundan sonra modern elektrik kullanımımıza geldik ve avize tasarım olanakları daha da sınırsız hale geldi. Şu anda, fayda, bu asılı aydınlatma armatürlerinin bir şekilde ikincil bir işlevi haline geldi ve bunların stiline ve estetiğine her şeyden daha fazla vurgu yapıldı. Bir statü sembolü veya tasarım odak noktası haline geldiler.

Küre Avize Aydınlatmasının Avantajları

Daha uzun modern avize şekillerinin aksine, küre avizeler daha odaklı, merkezi bir tasarım noktası ve ışık kaynağı oluşturur. Bu nedenle, bir mekanın merkezini tanımlamaya ve çoğu tasarlanmış oda için görsel bir odak noktası oluşturmaya hizmet ederler.

Bazı sarkıt aydınlatma ve asma armatürler daha uzun açıklıklara yayılmıştır. Dikey alanlara yayılmış modern lineer avize tiplerimiz veya ayrı asılı sarkıt ışıklarımız var. Belirli kullanımlar için faydalı olsalar da, tasarım açısından daha az etkiye sahip olma eğilimindedirler, çünkü tasarımın dikkati daha uzun bir uzunluğa yayılmıştır.

Küre avizeler daha odaklıdır ve odada görsel olarak çarpıcı tasarım noktaları oluşturmada daha iyidir. Yuvarlak veya dairesel biçimli geleneksel avizeler de bu tür aksanlarda yaratıcı olmak için iyidir, ancak üç boyutlu bir küre şekli kadar çağdaş veya çarpıcı değildir.

Sputnik tarzı modern küre avize aydınlatmalı yemek odasıKüre Avizeler Nerelerde Kullanılır

Yemek odası: Yemek odaları, küre avizeleri kurmak için harika yerlerdir. Bu, özellikle dairesel yemek masası düzenine sahip yemek odaları için geçerlidir. Küre avizeler, odanın hangi kısmının merkezi tasarım odak noktası olduğunu belirlemek için harikadır. Bu nedenle, avizeyi nereye koyacağınıza karar verirken düzeni aklınızda bulundurun. Daha fazla yemek odası aydınlatma fikrine buradan bakın.

Resepsiyon Odaları: Karışıma bir küre avize atıldığında estetik açıdan çarpıcı olması için herhangi bir büyük açık salon birkaç kez yapılır. Açık planlı resepsiyon odaları ve toplanma salonları, mekanın çok sade veya monoton görünmesini önlemek için görsel bir merkeze ihtiyaç duyar. İlginç oda aydınlatması, özellikle iyi tasarlanmış ve şık avizeler işi mükemmel bir şekilde yapabilir.

Banyolar: Bütçenize ayıracak biraz daha fazlasına sahipseniz, büyük ebeveyn banyoları, tavanlarını süsleyen küre avizelerle inanılmaz derecede iyi sonuç verir. Avizeler harika ışık kaynaklarıdır ve banyoda kendinizi tımar ederken iyi bir görme keskinliği çok önemlidir. Bir banyo askılı aydınlatma armatürünün odaya ekleyebileceği ek stil noktalarından bahsetmiyorum bile. Daha fazla fikir için banyo avizeleri galerimize bir göz atın.

Oturma odaları: Biri genellikle oturma odası avizeleri, ana oturma alanının üzerindeki alanın ortasında yer alır. Yüksek tavanlı odalar, alanı doldurmak ve tavan ile yaşam alanı arasında görsel ilgi sağlamak için iyi çalışır. Yumuşak mum ampullerle birlikte kullanıldığında, sanat eserini etkili bir şekilde aydınlatabilir veya harika sonuçlarla gölgeleri yumuşatabilirler.

Mutfaklar: Yemek pişirme alanları bazen bir ev sahibinin mütevazı meskenlerini tasarlarken endişelerinin en küçüğüdür. Ancak, mutfağın iç tasarımına zarar vermemeye çalışın. Modern yaşam tarzları, daha önce tamamen faydacı olan bu alanı bir tür toplanma alanına dönüştürmüştür. Gününüzün daha iyi bölümünü kaç kez kahvaltı barında takılarak geçirdiniz? Bu nedenle, cesur tasarım öğeleri oda için iyi bir tamamlayıcıdır. Küre avizeler bu konuda yardımcı olabilir.

Kahverengi granit bir ada üzerinde modern küre avizeli mutfakEn Modern Küre Avizeler

Görünüm, fiyat ve popülerliğe göre en sevdiğimiz modern küre avizemiz aşağıdadır:

1. Modern Küre Avize Halkalı

Halkalı modern yuvarlak 4 hafif küre avize

Tarz: Modernist Art Deco

Tasarım: Krom nikel kaplamalı metal çerçeve içinde akkor ampuller

Açıklama: Bu çağdaş, kozmopolit küre sarkıt aydınlatma, yalnızca bu özel küre avize tasarımıyla elde edilebilecek ince ama cesur bir cazibeye sahiptir.

Sofistike ve zarif bir şekilde çarpıcı olan bu avizenin estetiği, en iyi yemek masası düzenleri ve desenli alan halıları için kullanılır.

2. İç içe Halkalı Siyah Küre Avize

mum tarzı ile modern siyah küre avize

Tarz: Endüstriyel Glam

Tasarım: Cam damlacık vurgulu siyah ferforje çerçeve

Açıklama: Bükülmüş yuvarlak ferforje halkaların neredeyse atom benzeri tasarımı, altı flüoresan ışık demetini çevreliyor. Üstteki (veya daha doğrusu alttaki) kiraz, avizenin altından sarkan cam damlacık dekorudur.

Bu siyah demir güzelliği, giriş fuayeleri veya yemek odaları için mükemmeldir.

3. Modern Küre Stili Sputnik Avize

5 ışıklı modern sputnik küre avize

Bunu satın alın ve Wayfair’de daha fazlasını görün

Tarz: Rustik Çağdaş

Tasarım: Akkor beyaz kristal ampuller ve siyah boyalı çelik çubuk çerçeve ile Sputnik tasarımı

Açıklama: Sputnik avizeleri her zaman seyretmek için bir zevktir. Bu küre sputnik avize, bronz desenli ince minimalist rustik siyah çubuklarla desteklenen yeterince büyük beş küre ampulüne sahiptir.

Bu tasarım öğesi, evdeki oturma odaları veya okuma salonları için mükemmel bir görsel ifadedir.

4. Modern Glam Stili Ahşap Küre Avize

Modern glam tarzı ahşap küre avize ışık

Tarz: Modern Glam

Tasarım: Bükülmüş, fırçalanmış metal muhafazalarda kristal vurgular asılı

Açıklama: Glam, iç mekan ev tasarımları söz konusu olduğunda her zaman popüler bir lüks tasarım stili olmuştur. Bu üç ışıklı pandantif küre avize, bir sonraki akşam yemeği partinizde bir konuşma parçası olacağından emin olan benzersiz ve çarpıcı bir tasarıma sahiptir.

Bu avizeyi, resmi yemek odalarınız veya resmi mutfaklar gibi evinizin etrafındaki sosyal alanlarda kullanın.

5. Yaşlı Bronz Mum Stili Vintage Küre Avize

Yaşlı bronz metal eski küre avize

Tarz: Rustik Endüstriyel

Tasarım: Eski bronz kaplamalı metal çerçevede şeffaf cam küre aydınlatma

Açıklama: Yaşlı ve rustik tasarımlar, çoğu ev sahibinin ve tasarımcının gitmeyi sevdiği o ev gibi ancak sevimli ve şık cesur görünüm için her zaman mükemmeldir. Berrak cam küreler size iyi miktarda ışık verir ve eskitilmiş bronz ve siyah metal kaplamalar, avizenin şık ve ince görünmesini sağlar.

Bu avize tasarımı, okuma odaları, oturma odası veya aile odaları gibi ortak salon alanları için mükemmeldir.

6. Organik Şekilli ve El Üfleme Camlı Avize

El üfleme camlı modern organik şekilli avize

Tarz: Eklektik Çağdaş

Tasarım: Destek çubuklarına sahip siyah toz boya kaplı demirden geometrik kolye tasarımı

Açıklama: El üfleme camı, diğer pek çok ampul türünün kopyalayamayacağı belli bir çekiciliğe sahiptir. Bunu bu benzersiz geometrik dallanma deseniyle birleştirin ve kendinize çok şaşırtıcı derecede ilginç eklektik bir dekor parçası elde edin.

Tasarım odak noktası olarak hareket etmek için bunu oturma odaları veya yemek odaları için kullanın.

7. Shabby Chic Jüt Sarılı Küre Avize

Eski püskü şık jüt sarılı küre avize

Tarz: Çağdaş Rustik

Tasarım: Üç mumlu merkezi tutuculu jüt sarılı demir çerçeve

Açıklama: Daha fazla kabin estetiği veya endüstriyel tarz iç mekanlar için jüt sargılı ve diğer iplik bazlı tasarım çalışmaları mükemmel bir tamamlayıcıdır. Göz alıcı, ev gibi ve son derece şıklar.

Bunlar esas olarak yemek odaları için iyi çalışır, ancak onu ana yatak odası alanlarınıza da yerleştirmeyi seçebilirsiniz.

8. 9 Işıklı Cam Küre Avize

9 ışıklı modern cam küre avize

Tarz: Yüzyıl Ortası Modern Glam

Tasarım: Krom kaplamalı metal gri destek çubukları üzerinde cam küre aydınlatma

Açıklama: Çarpıcı bir şekilde cesur olan bu armatürde dokuz ampul ve kavisli krom destek çubukları bulunur. Bu, herhangi bir çağdaş ve modern alan için mükemmel bir süslemedir. Herhangi bir alan için göz alıcı bir sohbet başlatıcı olacağından emin olabilirsiniz.

Bu tür küre avize, misafirlerin takdir etmesi için oturma odaları veya resmi yemek alanları için mükemmeldir.

9. Modern Spiral Tasarım Küre Avize

Modern spiral tasarım küre avize

Tarz: Eklektik Modern

Tasarım: Kemerli ferforje destekler üzerinde yarı saydam beyaz küre aydınlatma

Açıklama: Bu göz alıcı sanat eseri, çeşitli alanlara uygun, mükemmel esneklikte bir küre avizedir. İlginç tasarımı ve şık yüzeyleri, yüksek kaliteli, şık bir görünüm sağlar.

Esnek tasarımı, çok çeşitli odalar, mutfaklar, giriş fuayeleri, yemek odaları ve aralarında oturma odaları için uygun hale getirir.

10. Orta Yüzyıl Modern Küre Avize

Yüzyıl ortası modern küre avize

Tarz: Yüzyıl Ortası Modern / Uzay Çağı

Tasarım: Parlak krom metal destek çubukları üzerinde berrak kristal ışıklar

Açıklama: Neo-fütüristik tasarımı ve çarpıcı parlak krom kaplamasıyla bu küre avize, harika aydınlatmanın mükemmel bir örneğidir. Yukarıya doğru dönen ampulleri, parlamayı azaltmak için alttaki odaya dolaylı bir aydınlatma yapılmasına neden olur. Şık estetiği, her eve mükemmel bir ektir.

Bu avizeyi yemek odalarına, ana yatak odalarına veya oturma odalarına yerleştirmek çekici bir seçim olacaktır.

Bir sonraki ev tadilat projeniz için modern doğrusal avizeleri görmek için bu sayfayı ziyaret edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gambrel Çatısı nedir? Gambrel Çatısı nedir?

Gambrel çatılar, nasıl ortaya çıktığı, yaygın olarak kullanıldığı yerler ve evinize bir gambrel çatı vermeye karar verirseniz avantajla...

Yatak odanız için Işık Dekorasyon Fikirleri Yatak odanız için Işık Dekorasyon Fikirl...

İç tasarımı denemek ister misiniz? Cevabınız evet ise, deneyinize başlamak için yatak odanızdan daha iyi bir alan olabilir mi? Dekoru v...

Arka Bahçeniz veya Balkonunuz İçin 4 Çeşit Kolay Sera Arka Bahçeniz veya Balkonunuz İçin 4 Çeş...

Her zaman tam işlevli bir seraya sahip olmak isteyen bir bitki ebeveyni iseniz, bunu arka bahçenizde ve hatta balkonunuzda nasıl kolayc...

27 Sebze ve Bitki (Mutlu Bir Simbiyotik Bahçe için Kombinasyonlar) 27 Sebze ve Bitki (Mutlu Bir Simbiyotik ...

Simbiyotik bahçenizi tamamlamak istiyorsanız işte size 27 farklı sebze ve bitkinin kombinasyonlarıyla birlikte mutlu bir simbiyotik bah...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ