11 Harika LED Mutfak Işık Fikstürü

Mutfaklarını yeniden tasarlamaya bakıldığında, çoğunlukla yemek pişirmek ve bulaşıkları yıkamak için tasarlanmış bir odada olması gereken pratik unsurları dikkate alıyorlar. Genellikle ev işleriyle ilişkilendirilen mutfak, evin en az arzu edilen odalarından biri haline gelir, ancak tasarımı akıllıca planlayabiliyorsanız, durum böyle olmak zorunda değildir. Mutfağa daha çekici unsurlar ekleyerek bu odayı gerçekten hoş bir alana dönüştürebilir ve LED mutfak aydınlatması bu hedefe bir adım daha yakın.

Mutfak Işık Fikstürlerini Seçmek

LED mutfak aydınlatma armatürleri iki nedenden dolayı harika bir fikirdir: LED ampuller daha ekonomiktir (diğer ampullere kıyasla daha az elektrik tüketirler ve daha uzun süre dayanırlar), ancak farklı tipteki armatürlere entegre edilmeleri o kadar kolaydır ki bazılarını oluştururlar paranın satın alabileceği görsel olarak en çekici ışıklar. Yine de, sadece LED mutfak aydınlatması değil, genel olarak mutfak aydınlatması satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var ve işte alışveriş yapmadan önce anlamanız gereken önemli teknik bilgilerin bir listesi:

  • Her şeyden önce, çok var farklı mutfak aydınlatma stilleri değerlendırmek. En yaygın üç tür arasında geleneksel ışıklar (zarif tasarımlar ve armatürü odadaki odak noktası yapan çok sayıda dekoratif unsur), geçiş ışıkları (çok fazla dekoratif öğeye sahip olmayan ancak farklı türlerle eşleşmesi daha kolay olan) bulunur. mutfak mobilyaları ve düzenleri) ve çağdaş ışıklar (daha akıcı ve minimalist bir görünüme sahip). Akıllıca seçim!
  • İhtiyacın olacak uygun ışıkları seçin fikstürün tam konumuna göre. Işık çalışma alanının kendisi üzerinde yoğunlaştığı için gece boyunca yemek pişirmek için iyi olan dolap altı ışıklar ister misiniz? Tüm odayı eşit şekilde aydınlatacak tavan armatürleri ister misiniz? Zamanınızın çoğunu mutfakta geçirdiğiniz için mutfak adalarının ve tezgahlarının tepesine çıkan armatürlerle daha çok ilgileniyor musunuz?
  • Mutfak adası ışıkları genellikle tasarım açısından farklı diğer yaygın mutfak lambaları ile karşılaştırıldığında. Örneğin, bu belirli nokta için pandantifler çok yaygındır, ancak doğrusal ada armatürleri de öyle. İkincisi, kendi ayarlanabilir ışık kaynağına sahip modelleri içerir.

Mutfak Işıklarının Çeşitleri ve Gidilecek Yeri

Bu, genişletmeye değer bir konudur çünkü “LED mutfak lambaları” kavramı oldukça geniştir ve içine girmemiz gereken bazı özellikler vardır. Rastgele bir aydınlatma armatürü seçebilir ve mutfağın herhangi bir yerine monte edebilirsiniz, ancak bu onun iyi görüneceği anlamına gelmez. Daha fazla uzatmadan, insanların mutfaklarında kullandıkları en yaygın armatür türleri şunlardır:

  • Aplikler bir duvar armatürüdürBu, onları bir mutfağa yerleştirebileceğiniz anlamına gelir, ancak her yere değil. Bir aplik için ve tercihen armatürün kendisinin üstünde ve altında boşluk bulunan bir duvar odasına sahip olmanız gerekir. Odaklanmış görev aydınlatması gerektiren konumlar için iyidirler (çoğunlukla yemek hazırlamak için kullanılan bir mutfak tezgahının yanında olduğu gibi. Mutfağınız için, ışığı yeniden konumlandırabilmeniz için bir sonraki ayarlanabilir aplikleri düşünmeniz en iyisidir) seçtiğiniz alan ve buna göre kullanın.
  • Mutfak adaları için avizeler ve kolye uçları senin en iyi seçeneğin. Bu armatürler tipik olarak bir mutfak adasının dikdörtgen şekline uyacak şekilde tasarlanmıştır ve adanın tüm alanını kaplayacak şekilde ışık yayılmasına izin verecek orantılı genişliğe sahiptir.
  • Masa aydınlatması söz konusu olduğunda, bunlarla aynı tip armatürleri kullanabilirsiniz. mutfak adaları için tasarlanmış. Mutfağınızın dekoruna uyan avizeler nispeten kolay bulunmalı ve adalar için tasarlananlara kıyasla genellikle daha şık ve detaylara odaklanmış olmalıdır.
  • Işığa ihtiyacınız varsa özel mutfak dolabıtam olarak bu amaca hizmet eden özel kabin altı ışıklar vardır. Modüler mutfak mobilyalarının asma dolaplarının altına monte edilirler ve ışığı altlarındaki alana odaklayacaklardır. Bunlar yemek pişirmek için gerçekten harikadır çünkü ışık çalışma yüzeyinize düşer ve ne yaptığınızı her zaman net bir şekilde görürsünüz. Bazı insanlar, ambiyans amaçları için dolap altı ışıkları kullanmayı severler, bu durumda ilginç bir ışıltı sağlamak için dolapların üzerine monte edilirler.

11 LED Mutfak Aydınlatma Armatürleri Fikirleri

Mutfak Adası Gözyaşı Kolye

Galeride görüntüle

gözyaşı kolye Göstermek üzereyiz kesinlikle çarpıcı ve ışıklar açık veya kapalı olsa da harika görünüyor. Çağdaş mutfaklara mükemmel şekilde uyan modern bir topluluktur. Her tarafa ışık yayabilmeleri için mutfak adalarının üzerine yerleştirmek için idealdirler. Hem açık hem de koyu renk mobilya seçenekleriyle çalışırlar. Her biri kendi ampulüne sahip toplam dokuz kolye var. Armatür, LED ampullerle uyumludur (satın aldığınız ürüne dahildir). Armatür taban ve direkleri metalden, gölgelikler ise camdan yapılmıştır.

Baileyton 4-Light LED Mutfak Adası Silindir Kolye

Galeride görüntüle

Bu silindir kolye her türlü modern mutfağa uyan ince ve şık tasarımıyla modernin tam tanımıdır. Metal taban üzerinde, her biri entegre bir LED ampul ile donatılmış dört farklı kolye vardır. Ampuller değiştirilebilir, ancak bu harika görünen ışıkların en iyi kısmı bile değil. Kolyelerin yüksekliği ayarlanabilir, bu da onları rahatınız için yüksekliğe yerleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Seo 3-Light LED Mutfak Ada Küre Sarkıt

Galeride görüntüle

Bu güzel küre kolye uçlarının mükemmel bir örneği ne kadar yaratıcı olabilirsin mutfak aydınlatması söz konusu olduğunda. Tezgahın hemen üzerinde, modern bir mutfakta görmek isteyeceğiniz türden ışıklar. Çelik ve alüminyumun birleşiminden üretilen bu lambalar, mutfak aydınlatma armatürü gibi önemsiz bir şeyden güzel bir görsel elde edebileceğiniz bir noktaya kadar etrafındaki öğeleri kesinlikle parlayan ve yansıtan gümüş bir kaplamaya sahiptir. Nemli yerlerde bile kullanım için güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır ve yerleşik LED ışıkları ve plastikten yapılmış bir gölgeyle birlikte gelirler.

Shiv 5 – Hafif Mutfak Adası Lineer Sarkıt

Galeride görüntüle

Detayların zarafetine odaklanan bu mutfak ada kolye ucu, pratik olduğu kadar da güzel. Aydınlatma gücünü 5 LED ampul, Baskın malzemeler ahşap ve metal olduğundan, daha geleneksel bir dekorla mükemmel bir şekilde harmanlandığından, bu aydınlatma armatürü daha rustik tarzda dekore edilmiş evlere mükemmel bir mutfak eklentisidir. 21 ”ile 53” arasında değişebilen ayarlanabilir yükseklik özelliğine sahiptir. Genel olarak 10,2 ”Y x 31,9” G x 10,6 ”D ölçülerindedir ve ışık yoğunluğu üzerinde size daha fazla kontrol sağlamak için bir kısma anahtarına bağlanabilir.

Daisetta 1-Light LED Mutfak Adası Dikdörtgen Kolye

Galeride görüntüle

Bu makalenin başında çağdaş mutfak lambaları ve minimalist tasarımları hakkında nasıl konuştuğumuzu biliyor musunuz? Daisetta sadelik ve zarafet bakımından üstün olan ve harika bir mutfak ortam ışığı görevi gören bu armatürlerden biridir. Kabul edelim ki, bu, akşamları sebze doğramak için kullanacağınız ışık değildir, ancak mutfakta rahatlama zamanını ayarlayan ve geceleri ferahlatıcı bir bardak sütün tadını çıkarmak için mutfakta dolaşmanıza yardımcı olan ışık türüdür. Tek bir entegre LED ışıkla çalışır ve benzersiz bir görünüme sahip şık bir metal gövdeye sahiptir. Çubuklar 5,5 ”ile 77,5” arasındaki yüksekliklere ayarlanabilir.

Pudsey 5-Light LED Kitchen Island Geometrik Kolye Ucu

Galeride görüntüle

Yansıtıcı yüzeylerin hayranıysanız ve çok fazla zaman, çaba ve para harcadıysanız lüks bir mutfak yaratmakBu, bu tür bir dekora mükemmel şekilde uyan aydınlatma armatürüdür. Bu geometrik kolye ucu, ağırlıklı olarak, normal ampullerin elde edebileceğine kıyasla mutfağa daha fazla ışık katmak için yansıtan ve parıldayan metalden yapılmıştır. Kolyenin tasarımı, şimdiye kadar gördüğünüz en güzeller arasında, neredeyse lüks Cartier kolyelerini andırıyor. Bu 13,75 ”Y x 37,25” G x 13,75 ”D armatürü süsleyen beş yerleşik LED ışık vardır.

Ceres 5-Light LED Mutfak Adası Lineer Sarkıt

Galeride görüntüle

Ceres kolye, modern ve modern bir mutfak dekoru elde etmenize yardımcı olmak için minimalist bir tasarıma odaklanan bir LED mutfak aydınlatma armatürüdür. Beş entegre LED ampul yemek pişirmek, yemek yemek veya mutfak tezgahının üzerinde sohbet etmek için yeterli miktarda ışık yayacağından, hem ada hem de mutfak masası aydınlatma armatürü olarak hizmet edebilir. Askının yüksekliği 6 ”ile 120” arasında değişecek şekilde ayarlanabilir. Kolye ucunun gölgesi ve tabanı metalden yapılmıştır, gölgeler parlak ve yansıtıcıdır. Genel olarak, fikstür 3.75 ”Y x 3.75” G x 34 ”D ölçülerindedir.

Marnie 4-Light LED Mutfak Adası Silindir Kolye

Galeride görüntüle

Silindir Sarkıtlar, modern evler için mükemmel bir mutfak aydınlatma armatürüdür. Bu özel ışıklar, tamamen metalden yapılmış bir armatüre bağlanan dört kolyeden oluşuyor. Sarkıtlar, yansıtıcı olan parlak gümüş bir yüzeye sahiptir ve pencerelerden doğal ışık girip metal yüzeyden sıçradığında şaşırtıcı görünür. Dört kolyenin her birinin kendi entegre LED ışığı vardır ve hepsi aynı ölçülere sahiptir ve tabana aynı yükseklikte tutturulmuştur. Armatür, kısılabilir bir anahtara bağlanabilir ve yükseklik ayarlanabilir (üretici minimum ve maksimum yüksekliği belirtmese de).

Maggiemae 6 – Hafif Mutfak Adası Lineer Sarkıt

Galeride görüntüle

Maggiemae mutfak masası aydınlatma askısı, metal bir çerçeve kadar basit bir şeyin nasıl göz alıcı ve olağanüstü bir ürüne dönüştürülebileceğini gösteren bir armatür türüdür. İnsanlar normalde rustik öğeleri ahşapla ilişkilendirirken, bu, kır tarzı evlerde mükemmel şekilde çalışan geleneksel armatür türüdür. Geometrik çerçeve, armatürün yüksekliğini 27 ”ve 99” arasında ayarlamanıza izin veren zincir bağlantıyla tamamlanır. Mum tarzı ampul armatürleri (ampuller dahil değildir), kale odalarını süsleyen ortaçağ avizelerini anımsatan bu armatürün tam olarak ihtiyaç duyduğu şeydir.

Fonville 1 – Hafif Tek Silindirli LED Sarkıt

Galeride görüntüle

Fonville kolye, şık tasarımı ile bizi etkiledi ve onu en iyi mutfak lambaları listemize dahil etmeye değer kılan birçok başka unsura sahip. Şampanya, gümüş veya altın dahil olmak üzere çeşitli farklı yüzeylerde mevcut olan tek bir kolyedir. Tamamen metalden yapılan bu armatür, daha alışılmadık bir tasarım için piramit sivri uçlarla süslenmiş bir gövdeye sahip entegre bir LED ışığı gizler. Gölgelik de metalden yapılmıştır ve armatür 16,25 ”ile 113,5” arasındaki yüksekliklere ayarlanabilir. Armatürün kendisi 16,25 ”Y x 1,75” G x 1,75 ”D ölçülerindedir.

Josephus 3 – Hafif Mutfak Adası Lineer Sarkıt

Galeride görüntüle

Daha sağlam ve sağlam bir tasarımla, Josephus mutfak kolye ucu daha spesifik mutfak dekorları için tasarlanmış bir aydınlatma armatürüdür. Modern evler ve endüstriyel kurulumlarla mükemmel uyum sağlayan bu kolye ucu, bazılarının çok sağlam bulabileceği üç ağır ton ve ayrıntılara dayanıyor. Metal bazlı, ampulleri gizleyen (armatürün satın alınmasına dahil olmayan) dumanlı cam tonlarını destekleyen güzel bir gümüş fırçalanmış yüzeyde mevcuttur. Armatür 20 ”ile 56.63” arasında değişen bir yükseklikte ayarlanabilir.

Sonuç

Uygun mutfak aydınlatmasını bulmak, ne tür ampuller istediğinizi seçmekten çok daha fazlasıdır. Elbette, bu tür ışıkların sağladığı uzun vadeli faydalar nedeniyle LED’leri seçmek iyi bir karardır, ancak sizinle gelecekteki mutfak aydınlatma armatürünüz arasında duran birçok başka husus vardır. Mevcut birçok farklı türü göz önünde bulundurun, modelin diğer mutfak öğelerinize ve dekorunuza uyduğundan emin olun ve özellikle çok yemek yapma eğilimindeyseniz yüksek neme dayanıklı armatürler seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir