127 metrekarelik 3 yatak odalı bir evin kat planı Bedava Ev Planları

Bugün size 3 yatak odalı bir evin kat planını getiriyorum. İkisi ebeveyn banyolu üç odalı tek katlı bir yapıdır. Dışarıdan oldukça sıradan bir ev, dikkat çekmeyenlerden biri, bana öyle geliyor ki oldukça rahat bir ev ve 4, 5 ve 6 kişilik bir aile için fazlasıyla yeterli alana sahip.

3 yatak odası ve 127 metrekare ile plan ev

Önde hem girişte galeri hem de 2 araçlık garaj olarak hizmet veren çok işlevli çatılı bir alanımız var. Girişte yemek odası ve oturma odası başta olmak üzere açık konsept bir alandayız. Arka tarafta oturma odası ve yemek odası ile bir bar aracılığıyla iletişim kuran büyük bir mutfak var. Her şeyin dibinde, zaten evin dışında, bir çatı altında olmasına rağmen çamaşır odamız var.

Yapının sağında evin özel alanı diyebileceğimiz bir alan var. Bizi üç yatak odası ile sosyal banyo arasında dağıtan bir koridorumuz var. Bu yatak odalarından ikisi en-suite banyoludur. ancak en büyüğü, ayrıca, dolabın içinde oldukça geniş bir yürüyüşe sahiptir.

Evin çatısı kiremitten yapılmıştır. Arjantin’de genellikle sömürge karoları olarak adlandırılırlar ve farklı hükümet konut planlarında yaygın olarak kullanılmıştır. PROCREAR planı gibi değil, aynı evlerin tam bir mahallesini inşa ettikleri planlar. Şimdi bu planlar da var, ancak çatılar artık kiremitlerden gelmiyor.

Bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Dağıtım hakkında ne düşünüyorsunuz? Havalandırmayı ve ışığı iyileştirmek için yemek odasının yanına bırakılan “akciğeri” fark ettiniz mi?