177 metrekarelik Ücretsiz Ev Planlarında tek katlı ve üç yatak odalı ev planları

Dönüşü anlattığım yazıda bana ne güzel mesajlar bıraktılar. Bana çok sevildiğini hissettirdiler;)… ama duygusallığı bir kenara bırakalım ve bizi en çok ilgilendiren evlerden, yerleşim planlarından ve yaşam tarzlarından bahsedelim, değil mi?

Bu country tarzı planı buldum. Dışarıyla iyi bir bağ kurmamızı sağlayan, etrafını saran bir galeri ile. Haritada göreceğiniz çok ilginç bir şey, evin yönünü tavsiye etmesi … sorun şu ki bu öneri kuzey yarımkürede yaşayanlar için. Güneyden iseniz, benim gibi, “KUZEY” yazan yerde “GÜNEY” ile değiştirin :). Bu pozisyona yerleştirmek onu enerji tüketimi açısından çok daha verimli hale getirecektir.

Planda da görebileceğiniz gibi dış duvarların büyük bir kısmı yaşam alanlarının bulunduğu bir galeri ve hatta bir dış şömine ile kapatılmıştır. İç mekân, özellikle geniş bir açık konsept alanı bulduğumuz sosyal alan, bu tarz inşaatta pek beklenmeyecek bir şey. Belki de ilk bakışta hayal edildiği kadar açık değildir. Salon bizim için bir ayrım yaratıyor ve mutfak, çevrenin geri kalanıyla çok bağlantılı olmasına rağmen kendi alanına sahip.

Oturma odasının yanında çamaşır odasına giden bir koridor var. İki yatak odası, bir banyo ve ana süit. İkincisi yeterli alana sahiptir ve en-suite banyo oldukça geniştir, ancak dolaba girme yeri yoktur, bu çok yararlı olacaktır. Sahip olduğunuz şey, çift kapı ile erişilebilen kendi özel “bahçeniz” dir.

Fikri takdir etmeyi bitirebilmeniz için size fazladan bazı resimler bırakıyorum.

Bu tasarım hakkında ne düşündünüz? Onlar hoşlanıyor? Vurgulamak istediğiniz bir şey var mı?