18 metrekarelik tek odalı kabin Ücretsiz Ev Planları

Bu tek odalı kabinlerin planlarını beğendim. Pek çok farklı ihtiyacı karşılayan tasarımlar olmalarıdır. Bu, örneğin, bir misafir evi / kabin veya ekstra çok amaçlı bir alan olarak veya hatta bir tür kompleks içinde kiralanacak bir kabin olarak hizmet edebilir.

plan 1 stüdyo kabin

Sizlerle paylaştığım ön planda da görebileceğimiz gibi mono ortamı mini mutfaklı bir otel odası olarak düşünebiliriz. Arka planda banyolu mutfak alanına giriyoruz, solda planda çekyatlı olarak gösterilen uyku alanı var. Küçük bir alana sahip olmamız için alan yeterli.

plan 2 stüdyo kabin

İkinci tasarım, binayı bir ev ofis olarak düşünmemizi sağlıyor. Evde, ancak mahremiyetiyle ayrılmış ve mümkün olduğunca izole edilmiş. Bu seçeneği beğendim.

Her iki tasarımın da bizi dışarıya ve mutfağın ve banyonun tepesinde çatı katı benzeri bir alana bağlayan güzel Fransız kapıları var. Bununla ilgili ilginç olan şey, inşaatla biraz “oynamak” istersek, zemin katta oturma odası ve yemek odası gibi sosyal bir alan ve “üst katta” bu çatı katındaki uyku alanımız olabilir.

Başlangıçta da söylediğim gibi, bu tasarımlarla ilgili ilginç olan şey, çok yönlülükleri ve bu birkaç metrekareden çıkarabileceğimiz tek şey.