2020 Ev Dekorasyonu Trendleri

Her yeni yıl, ev dekorasyonunda yeni trendler, tasarımlar ve stiller getiriyor. Yeni bir on yılın başlamasıyla, alanınızı güncellemek için harika bir fırsat geliyor. Neyi yeniden dekore etmek istediğiniz önemli değil, 2020 için en son ev trendleri ilham getiriyor. Pantone Yılın Renginden bir alana kıvrımları eklemeye kadar, bu sekiz ev dekorasyonu trendi ve hızlı ipuçları, kolay ev dekorasyonu güncellemeleri sunar.

Bu yıl göreceğiniz ev dekorasyonu trendleri

Siyah aksan

Siyah, büyük bir ev dekorasyonu trendi olmaya devam ediyor. Siyah, onu çağdaş ve modern mekanlar için iyi bir temel oluşturan güçlü ve dramatik bir renktir. Beyaz bir mutfağa siyah bir lavabo eklemekten renkli bir odaya siyah bir duvar eklemeye kadar, bu renk alanınızı değiştirebilir. Siyah vurgular ayrıca buzdolapları, dolaplar, tezgahlar ve aksesuarlar gibi cihazlara da dahil edilebilir. Daha fazla kontrast için siyah vurguları beyaz gibi yüksek kontrastlı bir renkle birleştirin – her zaman klasik bir eşleşme. Siyah ayrıca, siyah veya koyu gri vurgulu bir duvara tahta ve çıta detayı eklemek gibi bir alanda daha fazla doku için fırsat sunar.

Tavan alanı

Tavanları kullanmak, bir iç mekana detaylar ve katmanlar eklemenin harika bir yoludur. Tavanınızı geleneksel olarak aydınlatma armatürleri ile veya daha büyük ölçüde duvar kaplamalarıyla dekore edin. Bir başka ev dekorasyonu trendi, tavana duvar kağıdı veya ahşap bir doku eklemektir. Bu, bir iç mekana benzersiz desenler ve katmanlar getirebilir. Nasıl yapılırsa yapılsın, tavan alanından yararlanmak 2020 için bir ev dekorasyonu trendi.

Pantone’dan “Klasik Mavi”

Ev dekorasyonu tarzı renk trendleri söz konusu olduğunda, derin bir donanmaya benzeyen 2020 Pantone Yılın Rengi Klasik Mavi hakkında bilgi edinmek isteyeceksiniz. Pantone’a göre renk, “eşiği geçip yeni bir çağa doğru ilerledikçe inşa edebileceğimiz güvenilir ve istikrarlı bir temel arzusunu” vurguluyor. Pantone Yılın Rengi çok etkilidir ve birçok endüstrinin ürün geliştirmesini, satın alma kararlarını ve tasarım planlarını etkiler. Böylesine bir etkiyle, bu mavi tonunun 2020 ev dekorasyonu trendleri listesine girmesine şaşmamak gerek. Dekorasyon söz konusu olduğunda, Klasik Mavi çok yönlü bir renktir. Bir alan halısı, sarkıt aydınlatma, bölmeli koltuk veya küçük aksesuarlar gibi aksan olarak ekleyin.

Eğriler ve organik şekiller

Ev boyunca mimari yaylar, koltuklar, kanepeler, aynalar ve küvetler gibi mobilyalardaki detaylar gibi daha fazla kıvrım ve organik şekil görmeyi bekleyin. Organik, daha az köşeli şekiller, ticari bir alana hoş bir yumuşaklık da katabilir. Kavisli bir kanepeye veya yuvarlak bir avizeye yatırım yapmak, beklenmedik ve hoş bir unsur ekler. Büyük, yuvarlak aynalar, kavisli sehpalar ve barbunya şeklindeki konsol masalarına dikkat edin.

Doğal materyaller

Ev sahipleri, doğal, ham unsurları ev dekorasyonuna ve tasarımına dahil ediyor. Ham öğeler, “mütevazı malzemeler” olarak da bilinen kontrplak, rattan, kenevir, jüt, sisal ve pişmiş toprak gibi malzemeleri içerir. Bu kaba yontulmuş malzemelerin dahil edilmesi, nötr renk paletleri ve kumaşların içindeki dokuya vurgu ile iyi bir uyum sağlar. Onları bir evde dokumak, her stile sıcaklık, doğa duygusu ve rahatlatıcı dokular katabilir. Sandalyeler, asma sepetler, kilimler, lambalar ve çiçek saksıları gibi çeşitli parçalarda doğal malzemelerle vurgulanır.

Mermer

Mermer, sofistike ve zamansızlık izlenimi yaratarak, ev dekorasyonu trendlerine hakim olmaya devam ediyor. Sofistike ve lüks hissi sunmak için ev tadilatlarına eklenen mermerleri giderek daha fazla göreceksiniz. Mermer, ayna veya lamba gibi en küçük ayrıntılara bile veya tüm bir duvar veya giriş yolu döşemesi kadar büyük olabilir.

Kadife

1970’lerin canlanmasında kadife, 2020 için bir ev dekorasyonu trendi olarak yeniden hüküm sürüyor. Belirgin dokusuyla kadife, yıllar boyunca bir dekorasyon elyafı oldu. Herhangi bir odaya benzersiz bir doku ve renk ekleyerek ince veya dramatik şekillerde kullanılabilir. Deri, ipek ve saten gibi diğer malzemelerle birleştirmek de dahil olmak üzere puflara, yastıklara, koltuklara ve aksesuarlara kadife eklemeyi deneyin.

Dikey bahçeler

Ev bitkileri modern ev dekorunda her yerde bulunur hale geldi ve dikey bahçeler ve yeşil duvarlar sevdiğimiz yeni bir yinelemedir. Dikey bahçeler, genellikle bir kafes veya çitle desteklenen, yukarı ve aşağı büyür. Evin içinde, dikey bahçeler bir alana şekil, doku ve renk eklemenin canlı bir yoludur. Dışarıda, dikey bahçeler dikkatleri bir alana çekmek veya çekici olmayan bir manzarayı gizlemeye yardımcı olmak için harika bir yoldur. Dikey bahçeler ayrıca ahşap dokular, aynalar veya kontrast sağlayan diğer malzemelerle birleştirilebilir.

Kolay ev dekorasyonu güncellemeleri için hızlı ipuçları

Alanınızı güncellemek, çok fazla para ve zaman harcamanız gerektiği anlamına gelmez. Yeni yıl için sekiz ev dekorasyonu trendini öğrenmenin yanı sıra, profesyonel yardım almadan evinizi güncellemek için dört ipucu:

 • Çıkarılabilir duvar çıkartmaları koyun
  Çıkarılabilir duvar çıkartmaları, alanınızı kişiselleştirmenin kolay ve hızlı bir yoludur. Boş bir duvarı süslemek için yüzlerce orijinal tasarım arasından seçim yapın. İsim duvar çıkartmaları, kreşinize veya çocuk odanıza kişilik katabilir. Backsplash duvar çıkartmaları mutfağınızı veya oturma odanızı yenileyebilir. Biraz şekil çeşitliliği sağlamak için bir galeri duvarına çıkartmalar ekleyin.
 • Çekmece düğmelerini değiştirin
  Bu küçük donanım, mobilyalarınızın genel görünümünde büyük bir fark yaratabilir. Çekmece kulplarını, kulpları veya düğmeleri değiştirmek, en kolay ve uygun maliyetli ev dekorasyonu yükseltmelerinden biridir. Popüler bir mutfak güncellemesi, mat siyah dolap vurgularıyla siyah vurgu trendine atlamaktır.
 • Aksan boyası kullan
  Yeni bir duvar boyası bir odayı güncellerken, zaman alan bir proje olabilir. Hızlı bir değişim için, Pantone’un Klasik Mavisi gibi göz alıcı bir renkte kapı veya vurgulu bir duvar gibi tekil bir şey boyayın.
 • Ayna konumunuzu değiştirin
  Zaten asılı bir aynayı bir pencerenin karşısına yeniden yerleştirmek, artan alan ve doğal ışık yanılsamasını yaratabilir. Bu hızlı, bir odanın görünümünü neredeyse anında değiştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir