21 Ağaç Dikme Planları-Bahçeniz İçin Çardak Yapmayı Öğrenin

Dış mekan bahçeniz için bir DIY çardak, bütçenizi sarsmadan peyzajınızın görünümünü iyileştirecektir. Sadece üzüm yetiştirmek için çekici ve harika bir çardak değil, aynı zamanda yaya trafiğini yönlendirmek ve dış alanları ayırmak için de harikadır.

Aşağıda listelenen bu 21 ücretsiz plandan biri gibi kendin yap ağaç dikme planları, kendi kemerli veya düz tepeli bahçe çardakınızı nasıl inşa edeceğinizi göstermek için ideal olacaktır. Çardaklar peyzajda birden fazla amaca hizmet edebilir: salatalık gibi gıda bitkilerini desteklemek için kullanılabilirler: üzüm asmaları gibi meyveli asmalar veya tırmanma gülleri gibi kokulu çiçekler.

Ayrıca görmek isteyebilirsiniz diy pergolalar, diy gazebo planları, DIY carport planları ve diy gizlilik çit.

DIY Arbor Kafes

Bu DIY ağaç dikme planları, bahçeye giriş yolu ve bahçenin bir parçası olan bir kafesin nasıl inşa edileceğini gösterir.

Bahçede çifte göreve hizmet eden bir çardak yapmak, bu tasarımdan daha kolay olamaz. Bahçenin çekici ve işlevsel olan bu yapısal öğesi, sıradan bir yükseltilmiş yatak bahçesine biçim ve eğlence getiriyor. çardak kafes bahçeye yükseklik getirir, çekici bir giriş sağlar ve asmalara tırmanmak için sağlam bir yapı sağlar.

DIY Arbor Kafes

DIY Çardak Salıncak

Bu ücretsiz bahçe ile iki favori dış mekanı birleştirin ağaç dikme planları. İki kişi için yeterince büyük bir salıncak ile bir bahçe çardağı inşa edin, böylece bahçe manzarasının tadını çıkarırken salıncakta dinlenebilirsiniz.

Bu DIY çardak, bir dış mekan alanı için mükemmel bir odak noktası oluşturur ve 500 doların altında bir fiyata inşa edilebilir. Bu ağaç dikme planlarını kullanın ve bu çardağı bir haftasonundan daha kısa sürede inşa edin.

DIY Çardak Salıncak

DIY Üzüm Çardağı

Bu bilgilendirici videoyu izleyin ve öğrenin nasıl inşa edilir üzüm çardağı açık alanınız için. Yapısı basittir, ancak ahşap çardak asmalar ve olgun üzüm salkımlarıyla kaplandığında büyüleyici bir manzara oluşturur.

Alanı sınırlamak ve küçük bir gölge sağlamak için bu üzüm çardağını bahçenizin, arka bahçenizin, dış mekan mutfağınızın veya başka herhangi bir dış alanın girişine yerleştirin. İnşaat planları ücretsiz, tasarım basit, inşaat hızlı ve bu üzüm çardağının sağlayacağı ödüller olağanüstü.

DIY Üzüm Çardağı

Kapılı DIY Çardak

Bir arka bahçe kapısı için çekici bir çerçeve haline gelen bir çardak yapmak için bu fikri ve ücretsiz talimatları kullanın. Bu DIY bahçe çardağı bir arka bahçe mahremiyet çiti için mükemmel bir iltifattır. Giriş yolunun nerede olduğunu ayırt etmeyi kolaylaştırır ve çiçek sepetlerini ve güneş ışıklarını asmak için alan sağlar.

Bir çit kapısı için çerçeve olacak kadar sağlam olan bu ahşap DIY çardağı inşa ederek mahremiyetinizin ve güvenliğinizin tadını çıkarın.

Kapılı DIY Çardak

Temel DIY Çardak

Bu, ihtiyaçlarınızı karşılamak için özelleştirmesi kolay temel bir ağaç dikme tasarımıdır. Basit ahşap yapı, çardağın her iki tarafında yerleşik bir bankı barındıracak şekilde genişletilebilir, küçük bir alana sığacak şekilde küçültülebilir.

İnşa etmesi ucuz ve tamamlanması iki günden az sürecek, bu DIY çardak herhangi bir bahçede ideal bir odak noktası olacaktır. Her iki tarafa asılı çiçek sepetleri veya bitki tırmanma sarmaşıkları ekleyin, böylece çardak üstü, yaz boyunca gölge ve koku sağlayacak çiçekli sarmaşıklarla kaplanacaktır.

Sedir Bahçe Çardağı

Modern dizayn

Bu modern tasarım DIY çardak ve tezgah, bir oturma bahçesi inşa etmek ve yerleştirmek için idealdir. Bu modern, temiz hatlı tasarım çardağı tezgahlı yaptıktan sonra oturun ve doğanın güzelliğinin tadını çıkarın.

İnşaat için işlenmemiş tahtalar kullanın ve kendin yapınızı dış bahçenize uyum sağlayacak bir renge boyayın, böylece göz çardak yerine çiçeklere çekilecektir.

Minimal tasarım ve sağlam yapı, nesnelerin doğayla uyum içinde büyüdüğü ormanlık bir bahçede kullanım için mükemmeldir.

Temel DIY Çardak

Kemerli DIY Çardak

Arka bahçenize, bir çit koymadan dış mekanı tanımlamaya yardımcı olacak bu geleneksel kemerli çardaktan girin.

Bitkiler ve çalılar ahşap bir çit yerine dış mekanları tanımlamak için kullanılabilir ve bahçeye giden yola kemerli bir çardak yerleştirmek mükemmel bir giriş sağlar. DIY çardak peyzajın bir şehir manzarasından açık bir vahaya geçişini sağlayan ev yapımı bir portal haline gelir.

Bu geleneksel tarzdaki kemerli çardağı inşa etmek için bu ücretsiz ağaç dikme planlarını kullanın.

Kemerli DIY Çardak

Sedir Bahçe Çardağı

Bu ücretsiz ayrıntılı planlar, iki yerleşik bank ile bir sedir çardakının nasıl inşa edileceğini gösterecektir. Çekici ve rahat, bu DIY bahçe kemeri çok işlevlidir ve yapımı kolaydır. Peyzajınızda bahçenize giriş kapısı olarak ikiye katlanacak güzel bir odak noktasına sahip olabilirsiniz. Bahçe kemeri ayrıca size oturup bahçenizdeki manzaraların ve kokuların tadını çıkarabileceğiniz bir yer sağlar ve üzüm yetiştirmek için bir kafes sağlar.

Bir ağaç dikme dikmek için gerekli olan küçük zaman ve para yatırımı, sağlayabileceği zevkle size birkaç kez geri ödeme yapar.

Sedir Bahçe Çardağı

Tezgahlı DIY Çardak

Bu planları kullanarak çardak yapmak bir tezgah içerir. Aynı açık alanda oturacak bir yer ve bitki yetiştirmek için bir yerin tadını çıkarabilirsiniz.

Küçük bir arka bahçe için güzel bir bahçe kaçamağı oluşturmak için bir bank ile çardak inşa etmek kolaydır.

Tezgahlı DIY Çardak

DIY Çardak Tezgahı

Açık alanınız için mükemmel bir küçük okuma köşesi oluşturun. Bu diy çardak tezgahını inşa etmek. Hepsi bir arada yapı, maliyeti ve iş miktarını azaltır. Kolay takip edilen video planları, bu DIY çardakın nasıl yapılacağını size gösterecektir.

DIY Çardak Tezgahı

Yeni Eski Bir Çardak

Yeni bir fikir oluşturmak için bu fikri ve ücretsiz planı kullanın bahçe çardağı yıllardır varmış gibi görünüyor. Bu planlarda açıklanan sahte patina, yeni kerestenin onlarca yıllıkmış gibi nasıl görüneceğini size gösterecektir.

Çekici ve yapımı kolay, bahçe yolunda kullanım için ideal.

Yeni Eski Bir Çardak

Ahşap Çerçeve DIY Çardak

Bu tasarım planları size gösteriyor nasıl inşa edilir DIY çardak görünür bir donanımı olmayan. Sağlam bir yapı oluşturacak bu detaylı planlarla eski tarz derzleri kesin ve tüm donanım görünmez.

Planlar ayrıca bahçe çardağının her iki tarafında sırtı olmayan bir bank ve eğimli bir çatı içerir.

Ahşap Çerçeve DIY Çardak

Zanaatkar Tarzı DIY Çardak

Bunu oluşturmak için temiz, basit çizgiler kullanılır zanaatkar tarzı arbor. Bahçe girişi olarak kullanmak ve sarmaşıkları desteklemek için idealdir. Yapıyı hava karardıktan sonra çekici kılmak için ortasına bir güneş ışığı asın.

Bu DIY projesi için asgari kereste ve donanıma ihtiyaç vardır ve toplam maliyet yaklaşık 100 $ olacaktır.

Zanaatkar Tarzı DIY Çardak

Üçgen Çatı DIY Arbor

Bununla benzersiz ve çekici bir açık alan yaratın arka bahçe çardağı. Bu ayrıntılı talimatlar, arka bahçenizin odak noktası olacağı kesin olan üçgen çatılı ahşap bir çardak yapmayı size gösterecektir.

Bu DIY çardak için minimum kereste gereklidir ve sonuçlar göz alıcı ve işlevseldir.

Üçgen Çatı DIY Arbor

Kereste Bahçe Çardağı

Bu çekici tasarım, üzerinde asmalar veya çiçekler yetişen veya bulunmayan her bahçenin odak noktası olabilir.

Bu ayrıntılı, takip etmesi kolay talimatlar, DIY bina projesi kolay ve sadece bir hafta sonunda gerçekleştirilebilir.

Kereste Bahçe Çardağı

Giriş DIY Çardak

İşte ön bahçeye çekiciliği artıracak ve evinizin değerini artıracak harika bir katkı. Bu DIY çardak evinizin girişine giden ön kaldırımınızın girişinde inşa etmek için idealdir.

Giriş DIY Çardak

DIY Gizlilik Arbor

Evde otururken biraz mahremiyet isteyenler için arka bahçe çardağı bu tasarım tam size göre. Basit bir çardak yapmak için bu ücretsiz ağaç dikme planlarını kullanın, ardından manzaranın keyfini çıkarmanıza olanak tanıyan ancak sizi komşuların görüşünden ayıran bir gizlilik ekranı oluşturmak için yanlardaki kafes panelleri kullanın.

DIY Gizlilik Arbor

Dramatik Giriş

Bu zarif çardak ile bahçenize dramatik bir giriş oluşturun. Bu planlar sana gösterecek nasıl çardak yapmak Aletlerinizi açık bir yere götürmek yerine aletlerinizin bulunduğu atölyenizde.

çardak nasıl yapılır

Basit DIY Çardak

Bu talimatları izleyin ve bunu inşa et basit çardak sadece birkaç gün içinde. Tasarım basit ama sonuçlar çekici ve her arka bahçeye ilginç bir dekoratif unsur oluşturacak.

Basit DIY Çardak

DIY Düğün Kemer Çardak

Bu ilkbahar veya yaz için bir arka bahçe düğünü mü planlıyorsunuz? O zaman bu çarpıcı şeyi inşa etmek isteyebilirsin düğün kemer çardak gelin ve damat için. Mutlu çifti, düğün günlerinde yeşil sarmaşıklar ve mis kokulu çiçeklerle kaplı bu çardak altında dururken hayal edin.

Düğünden sonra çardak, arka bahçenizin odak noktası olabilir.

DIY Düğün Kemer Çardak

Ucuz Bahçe Çardak

Bunları kullan sağlam bir DIY çardak yapmayı planlıyor geri dönüştürülmüş kereste ile ucuza. Çiçekli asmalarla kaplı bir çardak eklenerek küçük bir bahçe bile geliştirilebilir. Bir kuş yuvası ve güneş ışıkları ve bir milyon dolar gibi görünen bu ucuz bahçe çardağı ekleyin.

Ucuz Bahçe Çardak

Bir Cevap Yazın