24 metrekarelik bölüm dağıtımı

Christian Schallerte bir 24 metrekarelik küçük daire Barselona’da. Bu birkaç metreye rağmen, normal bir yaşam sürmek için yeterli alana ihtiyacı vardı. Yemek yapın, yiyin, uyuyun, ziyaretçi kabul edin. Mimar Barbara Appolloni ona tüm bunları modüler ve çok amaçlı bir konseptten başlayarak sağladı.

Kuşkusuz geniş bir terasın olmasının çok faydası oldu, öyle ki bu birkaç metrekarelik o kadar da bunaltıcı değil, ama günün sonunda önemli olan metrekareler bizim evimizde olanlardır ve bu yüzden bu videoyu sizlerle paylaşıyorum. Bana insanların gelecek için tahminlerini gösterdiği bazı videoları ve animasyonları hatırlatıyor.

Ne düşünüyorsun? Özellikle o yerdeki duşu sevmiyorum, ziyaretçi kabul edersek ve ziyaretçiler apartmandan ayrılmadan önce herhangi bir nedenle duş almamız gerekirse bunu yapamayız … veya eğer … her şey ziyaretçilerimize ne göstermek istediğimize bağlı.

Bunun dışında bana son derece ilginç bir konsept ve büyük olasılıklarla geliyor. Daha büyük evlerde bile. Örneğin, insanları evde kabul edene kadar alanı başka şeyler için kullandığımız bir misafir “oda / ev” hayal ediyorum.

Not: En azından masayı temizlemeden uyuyamayacağınızı fark ettiniz mi?