29 m2 daire nasıl dağıtılır ve dekore edilir

Bugün bizim dekorasyon blogu, birçoğunun mekân hakkındaki algısını değiştirecek bir gönderi getiriyoruz. Genel olarak herkes, bir kişinin rahat yaşayabilmesi için bir dairenin sahip olması gereken asgari metrekarenin 40 m2 civarında olması gerektiğini düşünür. Gerçek şu ki, söz konusu ev ne kadar çok metreye sahipse, o kadar iyi olacak, daha fazla depolama kapasitesine sahip olacak, daha fazla oda ve banyoyu barındırabilecek ve nihayetinde oturan kişi için o kadar rahat olacaktır. Ancak çoğu zaman olduğu gibi, her zaman bizi fikrimizi değiştirmeye zorlayan istisnalar vardır. Bugün ele alacağımız zemin durumu budur. Bu makaleye eşlik eden görsellerde nasıl olduğunu görebilirsiniz. 29 m2’lik bir daireyi dağıtın ve dekore edin Wroclaw’daki (Polonya) 3XA stüdyosunun mimarları tarafından tasarlanmıştır.

Dairenin özelliklerini analiz edersek, evinizi kolaylaştıran bazı yönler olduğunu görürüz. iç dizayn ve tersine ek bir zorluk oluşturan diğerleri. Artı bir nokta olarak, şüphesiz, çift güverte ile oynamamıza ve bu nedenle başlangıçta olduğundan daha fazla metreye sahip olmamıza izin veren serbest yüksekliği buluyoruz. Aksine, kare bir bitki olma olgusu eksiler listesindedir çünkü kare şekilleri dağıtmak dikdörtgen olanlardan her zaman daha zordur. Ancak pencerelerin tek tarafta, evin giriş kapısının ise karşı tarafta olması dağıtım açısından büyük bir avantajdır.

29 m2 daire dağıtımı

Bu kat 3,70 m serbest yüksekliğe sahiptir, üstteki boşluktan yararlanmak için yeterlidir. Bu ölçü bir kişinin dik yürümesi için yeterli olmadığı için çift kat oluşturmaya izin vermez, ancak asma kat oluşturup üzerine yatağı yerleştirmek yeterlidir.

29 m2 daire dağıtımı

29 m2 daire dağıtımı

Genel olarak, bu dairenin öne çıkan ana yönleri şunlardır: alandan en iyi şekilde yararlanmak için üst katta bir yatak, bir alan duygusu kazanmak için bölmeler olmadan oturma odasına bağlı bir mutfak ve depolu bir merdiven.

Tasarımcılar, depolama için raflar dahil etmek için altındaki boşluktan yararlanarak OSB kaplamalı bir merdiven tasarlamayı seçtiler. Merdiven, 180 cm yüksekliğe kadar çıkarak, tavan çok yüksek olmadığı için kiracının pratikte uzanmaya geldiği yatak odasına götürür.

29 m2 daire dağıtımı

29 m2 daire dağıtımı

Yatak odasının altında, bir taraftan banyoya, diğer taraftan dolaplara erişim sağlayan bir koridor oluşturulmuştur. Banyo zeminin ortasında bir modül olarak kaldığından, su tesisatı aynı alanda yoğunlaşacak ve havalandırma ve sayım için ideal olan pencerelerden birine sahip olacak şekilde mutfak, yanında oluşturulabilir. doğal aydınlatma ile.

Mutfak, her mutfağın sahip olması gereken temel unsurları tek bir cephede bir araya getiriyor: iki gözlü bir cam seramik, 60 cm’lik bir tezgah, lavabo ve buzdolabı modülü. Tüm bunlar tavana kadar uzanan çift yükseklikte depolama modülleri ile tamamlandı. Ek olarak, penceredeki delik, altında saklama alanı olan bir tezgah daha oluşturmak için de kullanılır. Ve oturma odasından görsel olarak ayırmak için, her ikisi de aynı alanı paylaştığı için, duvara iki tabure ile yemek için bir bar yerleştirildi.

29 m2 daire dağıtımı

29 m2 daire dağıtımı

Oturma odası, ziyaretçilerle sohbet edebilmek için üç kişilik bir kanepe ve yan yana bakan bir koltuk içerecek kadar yeterli kapasiteye sahiptir. Ayrıca şezlonglu bir kanepe olarak yanına aynı büyüklükte bir çalışma masası koyabilirsiniz. Görüntülerde görünmese bile televizyon, banyoya bakan duvara asılabilir (duvar borularla çakışmayacak kadar kalın olduğu sürece).

29 m2 daire dağıtımı

Kaplamalarla ilgili olarak, tasarımcılar, alanlara yer açmak için doğru bir şekilde kromatik açık tonlar seçtiler. Işığı yansıtan beyaz duvarlar, netlik vermek için zeminde ahşap, doku vermek ve mutfak duvarında, lambada, taburelerde ve içinde siyah dokunuşları birleştirmek için mutfak masasında ve merdivenlerde OSB levhalar bir kontrast noktası oluşturmak için koridor zemini.

Ve bir ayrıcalık dokunuşu olarak, oturma odasındaki hardal koltuk gibi daha modern unsurlarla birlikte evin orijinal pervazlarının korunmasını vurgulayın.

29 m2 daire dağıtımı

Gördüğünüz gibi, alan maksimumda kullanıldığında çok şey verebilir. Polonya’da mümkün olsaydı 29 m2’lik bir daireyi dağıtın ve dekore edin Neden evde yapamıyorsun? Dan beri Decofilia Evinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz ve bunun için daha fazla fikre ihtiyacınız varsa, size ayrılmış blog alanımızı ziyaret etmeyi unutmayın. dağıtım.

Üzerinden: spatiulconstruit.ro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir