3 yatak odası ve 110 metrekare Ev Planları Ücretsiz olan garajlı dubleks

Bugünkü dubleksin planlarını gerçekten beğendim. Bana öyle geliyor ki 4 veya 5 kişilik bir ailenin tüm ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılayan bir tasarım. Buna karşılık, daha önceki bir planda gördüğümüz gibi, üst katın dağıtımı, herhangi bir metrekare israf etmeden optimaldir.

3 yatak odası ve 110 metrekare ile zemin kat planı dubleks

Tuvaletin konumu ve önündeki mutfak nedeniyle zemin katı pek beğenmeyebilirim. Ancak dikkatlice bakarsak, bu ikisinin mutfağa doğrudan girmeden büyük açık konsept ortama eriştiğimiz salonu nasıl çerçevelediğini görebiliriz. Oturma odası ve yemek odası, makalenin sonuna bir resmini koyacağım arka bahçe ile çok iyi iletişim kuruyor.

3 yatak odası ve 110 metrekare ile en üst kat planı dubleks

Daha iyi bir sıfat olmadığı için üst kat kompakttır. Bizi üç yatak odası ile yerdeki tek banyo arasında dağıtan küçücük bir koridor. Ana oda diğerlerinden sadece biraz daha büyük olması ve büyük bir dolabı olmasıyla ayrılır.

Dikkatli gözlemciler iseniz, ki eminim öyledir, cephenin pencerelerinin plan görüntülerine göre hareket ettirildiğini fark etmişsinizdir. Aslında başlangıçta sunulan cephe, gözlemleyebileceğimiz kadar estetik değil. Haritada gösterilen konumlara o resimde saygı duyulsaydı, bence çok daha iyi olurdu.

3 yatak odası ve 110 metrekare ile ön dublekse karşı

Yukarıda gördüğümüz tezgâh cephe görüntüsünde, pencerelerin alt katın açıklıkları ile aynı hizada olduğunu, çok daha estetik bir görünüm kazandırdığını, yine de avlu ile biraz örtüldüğünü görebiliyoruz.

Bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Onlar hoşlanıyor? İnşa edecekler mi? Özellikle zemin kattaki banyonun eksiksiz olmasını tercih ederim, böylece üst kattaki doluyken oraya gidebilirim ki bu 4 kişilik ailelerde çok normaldir.