316 metrekarelik bir katta dört yatak odalı büyük bir evin planı Ücretsiz Ev Planları

Bugünün kat planı büyük bir Amerikan evine ait. Tipik bir Amerikan olan büyük bir arsaya sahip olmamızı gerektiren bir dağıtımda 316 metrekaredir. Bir başka tipik Amerikan şeyi (görüntüde çok fark edilmese de) tavandır. Çivilenmiş bir tür kiremit üzerine yapılan bu tip çatı, hiç hoşuma gitmedi, bana birçok nem ve sızıntı sorunu getirebileceği hissini veriyor. Görülüyor ki, bunu düşünen tek kişi ben değilim, hidrotec.cat web sitesine bakıyordum, bu tür sorunlar için, örneğin çatı su yalıtımı için hizmetler sunuyor.

4 yatak odalı büyük bir ev planlayın

Gerçek bir sorundan çok hobim olan bu ayrıntıyı (en azından yeni bir evde) çıkarmak bana çok ilginç ve dikkate değer bir plan gibi geliyor. Planda da görebileceğiniz gibi (girişin sol tarafta olduğuna dikkat edin), ev havuz ve bahçe keyfine odaklanıyor. İçeri girdiğimizde kendimizi son zamanlarda moda olan açık konsept bir ortamda buluyoruz. Oturma odası, yemek odası ve ada tipi kahvaltı alanı olan mutfağımız var, görünüşe göre geniş ve oldukça rahat bir alan, sorun bana ısınma gibi geliyor.

Bu ortamdan, ikinci bir uzatılmış oturma odası olarak düşünülebilecek bir alana, yatak odaları ile bahçe ve havuz alanı (planda iç + dış oda dedikleri planda) arasında bir bağlantı alanı, açmak için ideal bir alana erişiyoruz. tüm cam kapıları ve yaz öğleden sonraları hava aldırır. Evin bu sektöründe ilk etapta tuvalet ve çamaşır odası var. Daha sonra her biri küçük banyolu iki yatak odamız var. Biraz daha sağda (planda) üçüncü yatak odası ve ana odaya girmemizi sağlayan bir koridor var. Üçüncü yatak odası bir ofis olarak da kullanılabilir, ancak büyük en-suite banyo (küvet ve çift makyaj masasıyla) bir ofiste biraz garip görünebilir. Ana oda, büyük bir gömme dolap veya giyinme odası ve devasa bir banyosu olan büyük bir süittir.

Bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? İnşa edecekler mi? Özellikle biraz daha küçük evleri tercih ediyorum, bana öyle geliyor ki bu kadar büyük bir metrekare israf. Ama hepsi zevk meselesi, değil mi?