3D iç tasarım

3ds max iç mimarlık programı , 3d iç mekan tasarım , blender ücretsiz iç mimari tasarım programı , iç mekan modelleme,

Dördüncü sanayi devrimi beraberinde çok sayıda teknolojik ilerlemeyi de beraberinde getirdi. Buna güzel bir örnek, 3d iç tasarım. Yani, bir bilgisayar aracılığıyla oluşturulan görüntülerle mekanların gerçekçi simülasyonu. Günümüzde bu teknoloji sayesinde bir reformu yeniden yaratmak fiilen mümkün. Nasıl olduğunu size gösteriyoruz.

3D iç tasarım nedir

3D iç tasarım, bir yenilemeyi mümkün olan en görsel ve gerçekçi bir şekilde gözlemlemek için her türlü görüntüyü elde etmek için bilgisayar tarafından oluşturulan grafikleri kullanan teknolojidir. Bu şekilde, iç tasarım projelerinin sonuçları, daha uygulanmadan önce görülebiliyor. 3D iç tasarım, tam bir reform olacak şeyin yeniden yaratılmasına izin verir. Sayesinde render Gelecekteki bir inşaat veya tasarımın sonucunun nasıl olacağını önceden görselleştirmenin mümkün olduğu 3B infografikler oluşturulur. Bu, geleneksel iç tasarıma kıyasla bir dizi avantajı temsil ediyor, çünkü gerekli tüm değişiklikleri zamanında yapabilmek için işi önizleyebiliyoruz.

İç tasarım profesyonelleri için, 3B iç tasarım önemli bir çalışma aracı haline geldi. Bir projenin nihai sonucunun temsilini, daha geliştirilmeye bile başlamamış olsa bile gösterebilmenin kendine göre avantajları vardır.

3B infografik türleri

Gerçek şu ki, emrinizde birkaç tür 3B infografik var, ancak özellikle ikisine odaklanacağız:

 • Hacimler: Amaçları yararlı alanı temsil etmek olan infografiklerdir.
 • Hiper gerçekçi infografikler: Bir iç dekorasyon projesinin nihai sonucunun ne olacağına dair gerçek bir temsil elde etmek için mümkün olan maksimum ayrıntılarla yapılan infografiklerdir.

3D infografik oluşturma süreci nedir

3B iç tasarıma başlamadan önce proje üzerinde bir çalışma yapmak çok önemlidir. Bunu yapmak için, profesyoneller reform için belirlenen yeri ziyaret eder ve gerekli olan her şeyi not alır. Bu önceki adımın amacı,% 100 gerçekçi bir infografik tasarlamak için olabildiğince fazla bilgi toplamaktan başka bir şey değildir.

Proje incelendikten sonra, bunlar bir renderın detaylandırılmasının izlediği adımlardır:

 • 3B modelleme: Bu, mekanın hacimselliğinin ve sahnenin bir parçası olacak tüm üç boyutlu öğelerin tasarlandığı yerdir.
 • Görünümler: Bu, kameraların reforma duyarlı bir yere yerleştirildiği adımdır. Projenin güçlü yanlarının ne olduğunu gösteren bir görüntü elde etmek için farklı bakış açıları aranır.
 • Son sahne: Odanın en iyi bakış açısı seçildikten sonra, tüm dekorasyonu eklemenin zamanı gelmiştir. Bu, projenin parçası olacak malzeme ve nesnelerin seçildiği adımdır.
 • Rendering: Önceki tüm adımlardan sonra, artık projemizi maksimuma ayarlayabilmek için tüm render parametrelerini ayarlayabiliriz. Burada gerekli çözünürlüğü, seçeceğimiz sahne türünü vb. Unutmamak önemlidir.
 • Post prodüksiyon: 3D infografik oluşturmanın son adımıyla karşı karşıyayız. Bu, son ayrıntılara ince ayar yapmak için infografiğin bir bilgisayar rötuş programına aktarıldığı andır. Bu, hataları düzeltebileceğimiz ve 3 boyutlu görüntünün mümkün olduğunca gerçekçi olması için gerekli tüm ayarlamaları yapabileceğimiz adımdır.

İç tasarımın evrimi

Zamanın geçişi bizi teknoloji dünyasına çok daha yaklaştırdı. Bu, iç tasarım da dahil olmak üzere profesyonel sektörlerin her birinde gözlemlenmiştir. Çok uzun zaman önce, tasarımcılar çizimi tek çalışma aracı olarak kullandılar. Planlar ve grafik gösterimler kağıt üzerinde yapıldı. Bugün durum oldukça değişti. Bilgisayarlar ve daha spesifik olarak sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik, bu profesyonellerin çoğu için önemli bir niş oluşturdu. Bunun nedeni, 3B bilgisayar grafikleri tasarlarken buldukları birçok avantajdan başka bir şey değildir. Müşterileri tarafından geleneksel olarak iyi anlaşılmayan bir sektör için oldukça değişiklik.

3D iç tasarımın avantajları

Üç boyutlu iç tasarım, inşaat ve dekorasyon sektöründeki genel işi büyük ölçüde kolaylaştırır. 3D render gerçek bir devrim oldu ve her geçen gün daha fazla müşteri bu hizmeti talep ediyor. Üç boyutlu iç tasarım kullanmanın avantajları şunlardır:

 1. 3D görüntüler, tasarım projesinin anlaşılmasını iyileştirir. Konvansiyonel çizimler genellikle müşterinin yorumlaması için daha zordu. Bu birçok şüphe ve kararsızlığa neden oldu. Bugün, 3B iç tasarım sayesinde, bir projenin önizlemesi o kadar gerçek ki, müşteri tüm özünü yakalayabiliyor.
 2. Bu teknoloji sayesinde projeler son ayrıntısına kadar kişiselleştirilebilmektedir. Malzeme seçimi, aydınlatma, kullanışlı iç mekan çalışması, dekorasyon vb.
 3. 3D infografikler, her iki taraf için de karar vermeyi çok daha kolaylaştırır. Müşteri reform korkusunu kaybeder ve profesyoneller projeyi gerçekleştirmeden önce tüm projeyi görselleştirebilirler. Değişiklikler proje tamamlanmadan önce yapıldığı için birçok gereksiz sorunu ortadan kaldıran bir garanti.
 4. Üç boyutlu iç tasarım, profesyonellerin müşterilerine çeşitli ekran seçenekleri sunmalarına olanak tanır.
 5. Üç boyutlu infografikler sayesinde, öngörülemeyen olaylar daha kolay kontrol edildiği için maliyetlerden tasarruf edilir.

3D infografik tasarım için ücretsiz uygulamalar

İç tasarım oldukça görsel bir iştir. Talepleri, kaliteli uygulamalarla çalışmayı gerektirecek şekildedir. Bu işi sizin için daha kolay hale getirecek aşağıdaki ücretsiz programları öneriyoruz. Not alın:

 • Sweet Home 3D – Bu, en iyi 3B iç tasarım ve dekorasyon uygulamalarından biridir. Kullanımı kolaydır ve onunla tüm iç tasarım projelerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. En büyük avantajı, önceden tasarlanmış birçok nesneye sahip olmasıdır. Birden çok dilde mevcuttur ve Windows, Mac ve Linux ile uyumludur.
 • Roomstyler: Bu program, iç mekan projenizin tasarımında size yardımcı olacak, tanınmış markalardan 120.000’den fazla gerçek mobilyayı içerir. Bu araç sayesinde iyi sonuçlar almak için bir iç tasarım uzmanı olmanıza gerek kalmayacak. Herkese açık çok görsel ve sezgisel bir arayüze sahiptir.
 • Home by Me: Bu araçla, sadece bilgisayar faresini sürükleyerek farklı ortam türleri oluşturabilirsiniz. Bu program aynı zamanda, tasarlanan infografiklere daha fazla gerçekçilik katan bir güneş ışığı simülatörüne sahiptir.
 • Sanal Evim: bu yazılım projenizin 3B versiyonunu tasarlamak için birçok seçenekle birlikte gelir. Bu program sayesinde çok fazla komplikasyon yaşamadan profesyonel bir tasarımcı olabilirsiniz. Markaların kendileri tarafından sağlanan görüntülerde sunulan farklı inşaat malzemeleri, duvarlar, kapılar, pencereler ve mobilyalar.
 • Envisioneer Express – Bu, 3B ev tasarımında uzmanlaşmış bir bilgisayar programıdır. Bu sayede mutfak, banyo, oturma odası ve her türlü odaların rekreasyonunu projelendirebilirsiniz. Bu uygulama çok çeşitli nesnelere sahip olduğu için kullanımı çok kolaydır. Lambalardan, fayanslara ve farklı ışık ve zemin türlerine.

Artık tereddüt etmeyin. Evinizi yeniden şekillendirmeyi düşünüyorsanız, çalışmalara başlamadan önce sonucu görebilmeniz için size 3 boyutlu bir iç tasarım projesi sunuyoruz. Bizimle iletişime geçin ve bu yeni teknolojinin tüm avantajlarından yararlanın.