4 yatak odası ve iki katta 130 metrekare ile Fransız ev planı Ücretsiz Ev Planları

Planlardan okuyabildiğim kadarıyla bir Fransız evi. “Espace de vie” oturma odası gibi bir şey olurdu. Elde edilen kompakt tasarım çok ilginç. Unutmamalıyız ki dört yatak odalı bir ev ve aynı zamanda bir araba için garaj alanı da var.

Fransız ev zemin kat planı

Özellikle oturma odasını biraz “uzatırdım”, merdivenleri uzatarak oluşturulan yeni alana aktarırdım ve merdivenin olduğu alanda yarı suitte eksiksiz bir banyo yapardım. Ama bu bir zevk meselesi … Yoksa öyle mi?

Tasarımda 1 numaralı yatak odasının yanında küçük bir oturma odası var. Bunun yanında merdivenler ve altında minik bir tuvalet var. Arka tarafta yemek odası ve bizi bahçeye ve mutfağa götüren çift kapı var. İkincisinden garaja erişimimiz var ve anlamazsam çamaşır odası ne olacak.

Fransız ev üst kat planı

Üst güverte, yerden tasarruf için bir övgüdür. Bizi üç yatak odası ile evdeki tek dolu banyo arasında dağıtan küçük bir koridor. En azından bu banyoda çokça takdir edilen geniş bir alan var.

Başta bahsettiğim değişiklikleri yaparsak bu bitkinin aynası olur. Büyük değişiklikler yapmayız. Sadece öbür taraftaki odalarımız olacaktı, ama başka bir şey olmayacaktı.

ön Fransız evine karşı

Yukarıdakiler, binanın sessiz kısmının bir görüntüsüdür. Havuz ve dış bahçe arka bahçeye harika bir görünüm veriyor. Ama önemli olan, sanırım, yerdeki pencerelerin ve çift kanatlı kapıların nasıl göründüğüne bakmamız. Bence bunlar bir arada, inşaat cephesinden çok daha iyi, ne düşünüyorsun?