Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

5 Eşsiz Klozet Kapak Alternatifi

Geleneksel dolap kapısını benzersiz alternatiflerle değiştirerek gömme veya uzanma dolabınızı süsleyin. Dolabınızda denemek için bu şık ve yaratıcı seçenekler listesine göz atın. En yaygın dolap kapı türleri, normal menteşeli kapılar, ikiye katlanır kapılar, ahşap sürgülü kapılar ve aynalı sürgülü kapılardır. Bu geleneksel dolap kapıları kendi başlarına harika olsa da, sıkıcı bir noktaya kadar çok yaygın […]

29 Kasım 2020 - 15:46 'de eklendi ve 167 kez görüntülendi. A+A-

5 Eşsiz Klozet Kapak Alternatifi

Açık bir dolaptan giymek için kıyafetlerini seçen kadın.

Geleneksel dolap kapısını benzersiz alternatiflerle değiştirerek gömme veya uzanma dolabınızı süsleyin. Dolabınızda denemek için bu şık ve yaratıcı seçenekler listesine göz atın.


En yaygın dolap kapı türleri, normal menteşeli kapılar, ikiye katlanır kapılar, ahşap sürgülü kapılar ve aynalı sürgülü kapılardır. Bu geleneksel dolap kapıları kendi başlarına harika olsa da, sıkıcı bir noktaya kadar çok yaygın olabilirler.

Açıktır ki, dolap kapısının birincil görevi kıyafetleri ve dağınıklığı gizlemektir. Ancak bu kapıları görsel etki için nasıl kullanabileceğinizi düşünmekten sizi alıkoyan da yok. Bu, her inç alanın kullanılması gereken küçük yatak odalarının dekorasyonunda özellikle önemlidir.

Bazı dekorasyon ilhamlarını ve ipuçlarını solumak için aşağı kaydırın.

İlişkili: Garaj Kapısı Çeşitleri | Kapı Kolu Çeşitleri | Banyo Kapısı Alternatifleri | İç Kapı Çeşitleri

1. Perdeler

Bir kapı için perdeli dolap

Dolabınız için tipik bir kapıdan biraz daha benzersiz bir fikir arıyorsanız, perdeleri düşünebilirsiniz. Perdeler, tam olarak yapmaları gereken şeyi yapabilecek. Dolabınızın içeriğini meraklı gözlerden saklayacaklar ve genellikle güzel görünecekler. Dolabınızın içindeki eşyalara her zaman kolayca erişebilecek ve kişisel stil anlayışınıza gerçekten uyan perdeler bulabileceksiniz.

Perdeler çok yönlü bir fikir çünkü onlarla yapabileceğiniz çok şey var. Odanızın genel estetiğine katkıda bulunmak için perdeler kullanabileceksiniz. İstediğiniz renk kombinasyonunda perde bulabilir, böylece ihtiyaçlarınıza uygun bir şeyler bulmanız kolaylaşacaktır. Odanız için doğru perdeleri seçmek için zaman ayırın ve harika bir dolap kapısı alternatifine sahip olacaksınız.

Artıları:

Perdelerin takılması inanılmaz derecede kolaydır. Perdeleri takmak için çok fazla çaba sarf etmeniz gerekmeyecek ve genel olarak gerçekten güzel görünecekler. Hoşunuza gidecek harika bir renk kombinasyonu seçebileceksiniz. Bu size her zaman dolaba da kolay erişim sağlayacaktır, bu yüzden düşünmek için sadece uygun bir dolap kapısı alternatifidir.

Eksileri:

Kapı yerine perde kullanmanın doğal olmadığını düşünenler var. Her şeyi nasıl kurduğunuza bağlı olarak odanızın dekoruna tam olarak uymayabilir. Çoğu insan için bu seçenek güzel bir şekilde çalışacaktır. Perdelerin ellerinden geldiğince en iyi görünmesini sağlamak için şeyleri uyarlayabilirsiniz.

2. Boncuk

BeadedString El Boyalı Doğal Bambu Ahşap Boncuklu Perde

Fiyat için tıklayınız

Boncuk kapılar eskisi kadar yaygın olmayabilir, ancak belirli demografik özellikler arasında popülerlik kazanıyorlar. Daha önce hiç boncuklu kapı duymadıysanız, bunun aslında bir kapı eşiğinde asılı boncuk dizileri olduğunu bilmelisiniz. Bu, gerçekten göz alıcı olan odalar arasında küçük bir engel oluşturur. Bu durumda yatak odanız ile dolap arasında bir bariyer görevi görecektir.

Klozet kapağı alternatifi olarak boncuklu kapı kullandığınızda, dolabınıza istediğiniz zaman kolayca erişebileceksiniz. Sadece boncukları yoldan çekin ve almanız gereken her şeyi alın. Bu basit bir çözüm ve normal seçeneklerin dışında bir şey arayan insanlara hitap edecek. Boncuk kapılar da çeşitli renk ve stillerde gelir, bu yüzden biraz bakarsanız oldukça ilginç seçenekler bulabilirsiniz.

Artıları:

Bir sürü farklı boncuk kapı stili var ve renk çeşitliliğinden gerçekten keyif alacaksınız. Odanızda gerçekten öne çıkacak bir şey seçmek istiyorsanız, o zaman faturaya uyacak birkaç boncuk bulmak kolay olacaktır. Hatta bazı boncuk kapılar, gerçekten etkileyici olan çılgın desenlere sahiptir. İster tek renk ister daha vahşi bir şey arıyor olun, boncuklu bir kapıyla gidip onu bulabileceksiniz. Bir boncuklu kapının takılması çok hızlıdır, bu yüzden bunu çabucak aşmaya çalışanlar için çekici bir yöntem olacaktır.

Eksileri:

Boncukları bulmak biraz can sıkıcı olabilir. Ne giyeceğinize karar vermeye çalışırken dolabınızda duruyorsanız, boncukları sürekli yoldan uzak tutmanız gerekir. Bu, sezgiye aykırıdır ve başka bir seçenekle gitmek için iyi bir neden olabilir. Yine de birçok insan bundan rahatsız olmuyor, bu yüzden bu konuda farklı hissedebilirsiniz.

3. Cep Kapılar

Çift Sürgülü Klozet Kapılar

Fiyat için tıklayınız

Dolap alanınız için bir cep kapısı kullanmak güzel bir şekilde sonuçlanabilir. Biraz yerden tasarruf etmek istiyorsanız, bir cep kapısını iyi bir şekilde kullanabilirsiniz. Cep kapısının en büyük yararı, duvarınıza tam olarak sığabilmesidir. Bu tür bir kapıyı takmak için, cep kapısının duvarın içine sığması için bir oyuk yapmanız gerekecektir.

Cep kapısının montajı, geleneksel bir kapıyı asmaktan biraz daha karmaşık olabilir. Öyle olsa bile, bu yöntem çok çekici. Kapıyı tamamen yolunuzdan çıkarabileceksiniz ve bu, gerektiğinde dolabınıza tam erişim sağlayacaktır. Cep kapılar güzel, kullanışlı ve aslında çok pahalı bile değiller.

Artıları:

Bir cep kapısı kullanmak, biraz yerden tasarruf etmenizi sağlar. Biraz küçük olan bir evde yaşıyorsanız, bir cep kapısının faydasını görebilmelisiniz. Sallanan normal bir dolap kapısı istemeyebilirsiniz ve cep kapısının duvarda kaybolabilmesi uygun olacaktır. Dolabınızı daha kolay kullanabileceksiniz ve kurulumu tamamladığınızda her şey gerçekten güzel görünecek.

Eksileri:

Yeni cep kapınızı takmanın bir acı olduğunu hissedebilirsiniz. Yukarıda belirtildiği gibi, bir cep kapısının kurulum süreci biraz daha karmaşıktır. Bu, onunla gitmek istemeniz için çok can sıkıcı olabilir. Eğer biraz becerikliysen, o zaman sorun olmayabilir.

4. Sallanan Kapılar

Sallanan Kapılar

Fiyat için tıklayınız

Salıncak kapılar aslında gerçekten ilginç dolap kapısı alternatifleri oluşturabilir. Bu kapılara zaman zaman cafe kapıları veya salon kapıları olarak anıldığını da göreceksiniz. Dışarıya doğru sallanırlar ve dolabınızı yalnızca kısmen kaplarlar. Bunları kullanmaya karar verirseniz yatak odanıza çok ilginç bir hava katabilirler.

Bu kapıların en çekici yanlarından biri de dolabınıza girmeyi kolaylaştıracak olmasıdır. Kıyafet almanız gerektiğinde açmanız yeterlidir. Hatta bu kapıların kendi kendine kapanma özelliğine sahip olmasının tadını bile çıkarabilirsiniz. Burada gösterilen sallanan kapılar ayrıca onları açık tutan bir seçenekle birlikte gelir, böylece bu kapıları iki şekilde de kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Artıları:

Çok fazla para harcamak zorunda kalmadan sallanan kapılar satın alabilmelisiniz. Örnek olarak gösterilen kapılar çok uygun maliyetli ve gerçekten güzel görünüyor. Kurulum da çok zor değil, bu yüzden çok fazla zamanınızı almayan bir seçenek olacak. Hiç vakit kaybetmeden bir şeyler hazırlayabileceksiniz.

Eksileri:

Bu tip bir kapı çok ilginç görünüyor, ancak her odaya uygun olmayabilir. Bazı ortamlarda oldukça doğal görünmeyebilir ve her zaman arzu edilmeyebilir. Bunun dışında tüm dolap alanını kaplamamasını sevmeyenler de var. Bunları sonuna kadar kullanabilmek için bu tür kapıların tuhaflıklarının tadını çıkarmanız gerekecek.

5. Oda Bölücüler

Shoji Katlanır Ekran Oda Bölücü

Fiyat için tıklayınız

Ayrıca, bazı insanların geleneksel dolap kapıları yerine oda bölücüler kullandığını da göreceksiniz. Dolabınızın içindekileri kapı asmanıza gerek kalmadan gizleyebilmek istiyorsanız bu seçenek size hitap edecek. Bir oda bölücü kendi başına durur ve dolabınız ile odanızın geri kalanı arasında bir bariyer görevi görebilir. Gerektiğinde dolaba erişmek için arkasına geçebileceksiniz.

Oda bölücüler, evin birçok alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. İnsanlar, sıkışık alanlarda bile kendilerine biraz mahremiyet sağlamak için genellikle bu tür oda bölücüler kullanırlar. İnsanların özel hayatlarında değişmelerine izin verebilir ve genellikle sahip olunması yararlı bir şeydir. Her evde mutlaka yaygın değiller, ancak onlardan yararlananlar onlardan oldukça hoşlanıyor.

Artıları:

Şık bir oda bölücü satın almak çok para gerektirmez. İnceleyebileceğiniz birçok farklı oda bölücü vardır ve kesinlikle hassasiyetlerinize uyan bir tane bulacaksınız. Hem uygun fiyatlı hem de görsel olarak çarpıcı bir dolap kapısı alternatifi bulmak istiyorsanız, bu düşünmek için harika bir seçenektir. Dolabınızın önünde duracağı için herhangi bir şey yüklemenize bile gerek kalmayacak.

Eksileri:

Bu, temelde bir dolap kapınızın olmadığını saklayacak bir seçenektir. Bu bazı insanları rahatsız edecek ve ille de ideal çözüm olmayacaktır. Elbette, kimse dolap kapısının olmadığını göremez, ama orada hiçbir şeyin olmadığını bileceksin. Yine de işe yarayabilir, ancak sizin için en çekici seçenek olmayabilir.

İlişkili: Anahtar Türleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En İyi Sürgülü Kapı Fikirleri En İyi Sürgülü Kapı Fikirleri

İç mekanlar için sürgülü kapılar – yeni trendler ve tasarım fikirleri Sürgülü Kapı Fikirleri sürgülü oda bölme , pvc sürgülü kapı...

Dolaplar İçin En İyi Aydınlatma Türü Hangisidir? Dolaplar İçin En İyi Aydınlatma Türü Han...

Dolabınızı yeniden düzenlediniz ve güzel ve düzenli görünüyor. Yine de bir şeyler yanlış görünüyor. Yeni armatürleriniz öne çıkmıyor ve...

Örümcekler Dolaptan Nasıl Uzak Tutulur? Örümcekler Dolaptan Nasıl Uzak Tutulur?...

Örümcekler, dolabınızın zararlılarıdır, yalnız bırakıldıklarında giysilerinize zarar verebilir ve aynı zamanda boşlukları ağlarla doldu...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ