Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

7 Farklı Kapı Modelleri

Ne tür bir dolap alanına sahip olursanız olun, dolabınızın alanını, işlevselliğini ve genel estetiğini geliştirebilecek doğru tipte bir kapı vardır. İster komple bir tadilat yapıyor olun, ister bir odanın görünümünü modernize etmek için yalnızca birkaç değişiklik yapmaya çalışıyor olun, yeni kapılar bir alan hissini değiştirebilir. Akıllıca seçerseniz bir oda veya dolap işlevselliğini de artırabilirler. Seçtiğiniz […]

25 Ekim 2020 - 9:45 'de eklendi ve 288 kez görüntülendi. A+A-

7 Farklı  Kapı Modelleri

Bu, sürgülü ahşap kapılara sahip koyu renkli bir ahşap gömme dolaptır.

Ne tür bir dolap alanına sahip olursanız olun, dolabınızın alanını, işlevselliğini ve genel estetiğini geliştirebilecek doğru tipte bir kapı vardır.


İster komple bir tadilat yapıyor olun, ister bir odanın görünümünü modernize etmek için yalnızca birkaç değişiklik yapmaya çalışıyor olun, yeni kapılar bir alan hissini değiştirebilir. Akıllıca seçerseniz bir oda veya dolap işlevselliğini de artırabilirler.

Seçtiğiniz kapılar kısmen sahip olduğunuz kapama tipine göre belirlenecektir. Bir gömme dolabın, erişilebilen bir dolaptan farklı seçenekleri olacaktır. Ne tür bir dolaba sahip olursanız olun, odanıza istediğiniz görünümü verecek bir kapı vardır.

Çok sayıda dolap kapısı stili mevcuttur. Özel olarak tasarlanmış kapılardan yerel büyük kutu mağazanızda bulabileceğiniz kapılara kadar, dolap kapıları çeşitli stil ve fiyatlara sahiptir.

Evinizde hangi tip kapıların en iyi şekilde çalışacağına karar vermenize yardımcı olmak için farklı tarzları inceleyeceğiz.

Bypass Dolap Kapıları

Bu tarz kapı, yüzyılın ortalarında yapılan inşaatlarda popülerdi ve yaygındı. 80’ler. Hala sık kullanılsa da, artık diğer stiller kadar popüler değiller. Baypas dolap kapıları basitçe temel sürgülü dolap kapınızdır.

Hafiftirler ve odaya açılmak yerine bir yol boyunca kaydıkları için küçük alanlarda yerden tasarruf sağlarlar. Her tasarım estetiğine uyan baypas kapıları bulabilirsiniz. Ahşap, cam, panelli, düz ön, aynalı ve daha fazlasını sunarlar.

Kapıları baypas etmek, dolap erişimini zorlaştırabildikleri için biraz rahatsız edici olabilir. Bir seferde yalnızca bir tarafa uzanabilirsiniz ve dolabınızdaki orta alanı tam olarak kullanmayı zorlaştırırlar.

İlerlemek için bir raya ihtiyaç duyarlar; bu, aynı zamanda, hasar görebilecek çok sayıda hareketli parça varsa, kapıların sorunsuz bir şekilde açılmamasına veya raydan çıkmasına neden olduğu anlamına gelir.

İzi koruduğunuz sürece, geçiş kapıları, erişilebilen bir dolap için basit ve kullanışlı bir kapı tarzıdır.

Bifold Klozet Kapıları

Bu, Noel Baba şapkalarıyla süslenmiş iki katlı kapılara yakından bir bakış.

Bu, en popüler dolap kapısı seçeneklerinden biridir. Bifold kapılar, bir ray boyunca kaymaları bakımından baypas kapılarına benzer. Bununla birlikte, bifold, ortada menteşeli, böylece birlikte katlanıp yana açılan iki kapı panelinden yapılmıştır.

Bu tarz klozet kapağı, aynı anda dolabınızın her iki yanına da ulaşmanızı sağlar ve dolabınızdaki orta boşluğa kolayca ulaşmanızı sağlar. Bifoldlar çeşitli yüzeylere sahiptir ve herhangi bir odaya uyacak şekilde kolayca bulunabilir.

İki katlı kapıların bir dezavantajı, pistten çıkma eğilimleridir. Dolabınızın uzak taraflarına erişimi zorlaştırmak pahasına merkezde yer bırakırlar.

İki katlı kapı, gömme dolap için yerden tasarruf sağlayan başka bir dolap kapısı seçeneğidir. Kapı düzgün takılırsa, kötü izleme nedeniyle daha az sorun yaşarsınız.

Sürgülü Ahır Kapıları

Ferforje destekli beyaz sürgülü ahır kapılarına bir bakış.

Rustik çiftlik evi dekorları daha popüler hale geldikçe, sürgülü ahır kapısı da popüler hale geldi. Bu kapı, görünür rustik görünümlü donanım ile çerçevenin dışına monte edilmiştir. Bu kapı stili, her boyuttaki kapı açıklığına uyacak şekilde yapılabilir ve duvar boyunca kaldığı için yerden tasarruf sağlayan iyi bir seçenektir.

Sürgülü ahır kapıları çok özel bir estetik içindir, bu nedenle rustik tarz sizin favoriniz değilse, bunlar zevkinize uygun olmayabilir. Endüstriyel tarzdan hoşlanıyorsanız, kapı malzemelerine bağlı olarak işinize yarayabilir. Dış donanımın görüntüsünden hoşlanmıyorsanız bu kapı kesinlikle size göre değil. Bu kapılar genellikle bir odaya göre özelleştirilir, bu nedenle bütçeye en uygun seçenek olmayabilir.

Bu kapılar, dolabın her boyutuna veya tarzına uyacak şekilde yapılabilir. Yerden tasarruf sağlarlar ve şaşırtıcı bir şekilde üzerine kaydırdıkları duvarda çok az yer kaplarlar.

Cep Kapılar

Ahşap dolabın üstündeki Cep kapılarına bir bakış.

Birçok eski evde güzel bir özellik olan pockorset duvardaki bir cebe kayar. Bu, bir kapının dönmesi için çok az açıklığa sahip odalarda yer tasarrufu sağlar. Cep kapılar, üst düzey geleneksel bir görünüm sağlayan mükemmel bir yer tasarrufu özelliğidir.

Cep kapılarının takılması pahalı olabilir. Özel bir donanım bulmanız ve duvara bir açıklık açmanız gerekecek.

İnanılmaz derecede kullanışlı olmadığınız sürece, kurulumda size yardımcı olması için büyük olasılıkla bir profesyonele ihtiyacınız olacaktır.

Cep kapılar, değerli yerden tasarruf sağlarken yatak odanızın görünümünü gerçekten geliştirebilecek güzel bir özelliktir.

Pivot Kapılar

Bu, pivot kapı setine bir bakış.

Kapı açıklığı konusunda endişelenmenize gerek yoksa ve biraz dramadan hoşlanıyorsanız, pivot kapılar zarif bir seçenektir. Kapının üst ve alt kısmına takılırlar, bu da tamamen açılmalarını sağlar. Herhangi bir stile veya oda boyutuna uyacak şekilde özelleştirilebilir ve yapılabilir.

Bunlar kesinlikle bir bütçeyle alıcı için değildir. Donanım pahalı olabilir ve profesyonelce kurulmaları gerekir. Kapılar da tipik olarak özelleştirildiğinden, oldukça iyi bir fiyat etiketine bakıyorsunuz.

Büyük bir oda için, kolay açılma hareketine sahip pivot kapılar hem kullanışlı hem de etkileyici seçeneklerdir.

Burada pivot kapılar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Fransız Dolap Kapıları

Sandalyelerle çevrili bir dizi buzlu cam Fransız kapı.

Fransız kapılar kadar zarafet diyemez. Yana açılan menteşeli çift kanatlı kapılar, klasik tarzın özüdür.

Açmak için epeyce açıklığa ihtiyaç duyarlar, bu da onları sabitlemek için büyük bir şeye ihtiyaç duyan büyük bir odaya en uygun hale getirir.

Fransız dolap kapıları, malzemeye ve kaplamaya bağlı olarak biraz pahalı çalışabilir ve kesinlikle küçük bir odaya uygun değildir.

Şeffaf cam panelli Fransız kapılar, gömme dolaba açılmak için çok şık bir seçim olabilir. Ahşap panelli Fransız kapılar da zariftir ve daha geleneksel bir görünüm sağlar.

Daha fazla estetiğinizse, Fransız kapıları düz bir ön ekstra parlak kaplamaya bile sahip olabilirsiniz. Çok süslüden en basitine kadar her stile uyabilirler.

Akordeon Kapılar

Bu bir dizi canlı kırmızı ve altın akordeon kapıdır.

Akordeon kapılar, göreceğiniz en bütçe dostu seçenektir. Bir akordeon gibi birbirine katlanan ve açıklığın tepesine yerleştirilmiş tek bir raf boyunca ilerleyen birden çok panelden yapılmıştır.

Kafanızda açmakta zorlandığınız, dibinde çatlayan ve raydan düşen beyaz akordeon kapıların bir görüntüsü olabilir.

O günler çoktan gitti. Akordeon kapılar hala hafiftir ve çoğu kaplamayı taklit edebilen vinil veya PVC’den yapılmıştır. Bunları cama benzeyen panellerle bile bulabilirsiniz.

Tek parça, bu kapıların pistten çıkmasını çok kolaylaştırıyor ve çok hafif oldukları için çok önemli hissetmiyorlar veya görünmüyorlar. Akordeon kapılar ilk piyasaya sürüldüğünden beri ray iyileştirildi ve daha sağlam görünecek şekilde tasarlandı.

Akordeon kapılar, kiler, yardımcı program veya çamaşır odası kapıları için mükemmeldir. Kilerinizin önüne akrilik panelli bir akordeon kapı yerleştirmek, cam bir kapının görünümünü taklit edebilir ve eğlenceli bir katkı olabilir.

Vinilden yapıldıkları için herhangi bir dökülme durumunda temizlenmesi kolaydır ve çatlarlarsa veya rengi bozulurlarsa, değiştirilmeleri çok ucuzdur.

Sürgülü kapılı yan tarafında büyük bir dolap bulunan basit fuayeye bir bakış.

Kapılarınızı seçerken, karar vereceğiniz tarzdan daha fazlasına sahip olacaksınız. Sağlam mı yoksa panjurlu kapılar mı istiyorsunuz? Panelli mi düz mü? Aynalı kapılara gitmeye cesaretin var mı? Kararlar hiç bitmeyecek gibi görünüyor.

Biraz tasarım ilhamına ihtiyacınız varsa, daha fazla fikir için bu yazıdaki fotoğraflara göz atın! Tam olarak aradığınız şey değil mi? Sitemizde yüzlerce yatak odası fikrimiz var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En İyi Sürgülü Kapı Fikirleri En İyi Sürgülü Kapı Fikirleri

İç mekanlar için sürgülü kapılar – yeni trendler ve tasarım fikirleri Sürgülü Kapı Fikirleri sürgülü oda bölme , pvc sürgülü kapı...

5 Eşsiz Klozet Kapak Alternatifi 5 Eşsiz Klozet Kapak Alternatifi

Geleneksel dolap kapısını benzersiz alternatiflerle değiştirerek gömme veya uzanma dolabınızı süsleyin. Dolabınızda denemek için bu şık...

Dolaplar İçin En İyi Aydınlatma Türü Hangisidir? Dolaplar İçin En İyi Aydınlatma Türü Han...

Dolabınızı yeniden düzenlediniz ve güzel ve düzenli görünüyor. Yine de bir şeyler yanlış görünüyor. Yeni armatürleriniz öne çıkmıyor ve...

Örümcekler Dolaptan Nasıl Uzak Tutulur? Örümcekler Dolaptan Nasıl Uzak Tutulur?...

Örümcekler, dolabınızın zararlılarıdır, yalnız bırakıldıklarında giysilerinize zarar verebilir ve aynı zamanda boşlukları ağlarla doldu...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ