Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Açık Mutfak Beton Tezgahı

Burada, bakım ve tasarım fikirleri dahil olmak üzere dış mekan mutfak beton tezgahı hakkında bilgi paylaşıyoruz. Bir dış mekan mutfağı oluşturmak, arka bahçenizi geliştirmek için harika bir yoldur. Aileniz ve arkadaşlarınızla harika yemekler hazırlayabileceğiniz, eğlendirebileceğiniz ve yemeklerin tadını çıkarabileceğiniz bir yer sağlar. Avluya veya bahçenize bir dış mekan mutfağı yenilerken veya eklerken, kullanacağınız tezgah tipi […]

31 Ekim 2020 - 6:32 'de eklendi ve 399 kez görüntülendi. A+A-

Açık Mutfak Beton Tezgahı

Burada, bakım ve tasarım fikirleri dahil olmak üzere dış mekan mutfak beton tezgahı hakkında bilgi paylaşıyoruz.Dış mekan mutfak beton tezgahı ve paslanmaz çelik aletleri ile veranda

Bir dış mekan mutfağı oluşturmak, arka bahçenizi geliştirmek için harika bir yoldur. Aileniz ve arkadaşlarınızla harika yemekler hazırlayabileceğiniz, eğlendirebileceğiniz ve yemeklerin tadını çıkarabileceğiniz bir yer sağlar.

Avluya veya bahçenize bir dış mekan mutfağı yenilerken veya eklerken, kullanacağınız tezgah tipi gibi aklınızda bulundurmanız gereken bazı hususlar vardır.

Beton mutfak tezgahı çok çeşitli faydalara sahiptir. Birincisi, dış mekan mutfağınız için hayal edebileceğiniz hemen hemen her görünümü yaratmanıza olanak tanıyan çeşitli renk ve yüzeylere sahiptirler. Ek olarak, beton tezgahlar dayanıklıdır, onarımı oldukça kolaydır ve görünüş olarak çok yönlüdür.

Beton tezgahlı L şeklinde açık mutfak

Dış mekan tezgahı için kullanabileceğiniz en iyi malzemelerden biri betondur. Beton dayanıklıdır, diğer mutfak tezgahı türlerine göre nispeten ucuzdur, ısıya dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Diğer bazı popüler seçenekler granit, kuvars, sabuntaşı ve karodur.

Beton tezgahlar çatlayabilir ve leke bırakabilir ve renk değişikliği gösterebilir. Bunun tersi, beton çatlakların düzeltilebilmesi ve pratik olarak diğer tüm tezgah türlerinin, betonu farklı kılacak şekilde lekelenmeye ve renk değişikliğine duyarlı olmasıdır. Çözüm, proaktif olmak ve özellikle şarap, yağ, meyve suyu veya kahve gibi karışıklıkları meydana gelir gelmez temizlemektir.

Beton tezgahlar, rengini korumasını ve gözenekli yüzeyine nüfuz eden nemden korunmasını sağlamak için periyodik sızdırmazlık gibi bazı düzenli bakıma ihtiyaç duyacaktır.

Sık sorulan popüler bir soru, “beton tezgahlar granitten daha mı iyi?” Bunun cevabı temelde size ve bütçenize ne tür bir yüzey hitap ettiğine bağlı. Hem beton hem de granit dayanıklıdır ve betonun kurulumu biraz daha düşük maliyetlidir. Bununla birlikte, sızdırmaz granit, sızdırmaz beton tezgahlardan çok daha fazla ısıya dayanıklıdır. Her iki tipin de sızdırmazlığın sağlanması koşuluyla temizlenmesi ve bakımı kolay yüzeyler vardır.

Dış Mekan Beton Tezgah Maliyeti

Beton tezgahlı ve yığma taşlı açık mutfak

Bir profesyonelin malzemeler, işçilik ve kurulum dahil olmak üzere beton tezgahlar oluşturması için metrekare başına ortalama 65 ila 135 dolar ödemeyi bekleyebilirsiniz. Maliyet, büyük ölçüde yerel inşaat fiyatları ile ilgili olarak nerede yaşadığınıza ve arzu ederseniz özelleştirme türüne bağlı olacaktır. Bir DIY projesi olarak, genellikle 300 dolardan daha az malzeme karşılığında beton bir tezgahı kendi başınıza tamamlayabilirsiniz.

Dış Mekan Beton Tezgah Karışımı

Beton tezgahlı U şeklinde açık mutfak

Dış mekan mutfak tezgahı oluşturmak nispeten basittir. Süreçteki ilk adım, betonun yapılacağı bir karışım elde etmektir. Somut bir karışım oluşturmanın iki yolu vardır: önceden hazırlayın veya kendiniz yapın.

Tezgahınız için bir karışım elde etmenin ilk yolu, yerel donanım mağazanızdan önceden hazırlanmış bir karışım satın almaktır. Piyasada, her biri farklı faydalar sağlayan çok sayıda önceden hazırlanmış karışım vardır. Yüksek mukavemetli bir karışım, dış mekan tezgahlarında ağır aletleri kullanmak isteyen ev sahipleri için mükemmeldir. Benzer şekilde, çatlamaya dayanıklı karışımlar, özellikle bir dış mekan ortamında tezgahınızın ömrünü uzatmaya yardımcı olur.

Hırdavatçıda ilgi alanlarınıza uygun bir karışım bulamazsanız, her zaman kendi somut karışımınızı yapmayı seçebilirsiniz. Beton karışımı, üç temel bileşen çimento, kum ve çakıldan oluşur.

Beton tezgah ve oturma grubu ile açık mutfak

Genel bir kural, oranı bir kısım çimento, iki kısım kum ve üç kısım çakıl olarak belirler. Betonun tezgahınız için uygun dokuya sahip olmasını sağlamak için bu orana bağlı kalmak önemlidir. Karışımı kendiniz yapmanın bir yararı, malzemeleri seçip özel bir tasarım yaratabilmenizdir.

Somut bir karışım seçtikten veya oluşturduktan sonra su eklemeniz gerekecek. Su, sadece karışım işlenene kadar eklenmelidir. Karışıma çok fazla su eklenmesi, betonun zayıflamasına neden olur ve bu da bir dış mekan tezgahı için uygun değildir. Bununla birlikte, karışımdaki çok az su, betonu çalışmaz hale getirecek ve tezgah haline getirilmesini zorlaştıracaktır.

Betonu yerine dökmeyi veya ayrı olarak dökmeyi seçip tezgahı ayarladıktan sonra hareket ettirebilirsiniz. Betonu yerine dökmenin yararı, ağır levhayı bir kez ayarlandıktan sonra hareket ettirmeniz gerekmeyecek olmasıdır. Tersine, karışımı başka bir yere dökmek size çalışmak için daha fazla alan sağlar.

Dış Mekan Tezgahları için Beton Kapatıcı

Beton tezgahlı açık mutfak, oluklu yan ada ve kapalı veranda

Beton tezgahınız kurulduktan sonra, doğrudan arka bahçedeki barbekülerde veya yengeç kaynatmalarında kullanmaya yönelebilirsiniz. Tezgahınız betondan yapıldığı için doğal olarak gözenekli ve hasara açık olacaktır. Lekelerden, çatlaklardan ve su emiliminden hasar meydana gelebilir. Sürekli olarak elementlere maruz kaldıkları için nem, dış mekan beton tezgahları için potansiyel olarak en tehlikelidir.

Beton tezgahınızı iyi durumda tutmanın en iyi yolu, beton sızdırmazlık maddesi kullanmaktır. Bir sızdırmazlık maddesi sadece tezgahınızın yüzeyini korumakla kalmaz, aynı zamanda rengi ve parlaklığı da artıracaktır. Piyasada çeşitli sızdırmazlık malzemeleri vardır, ancak hepsi bir dış mekan tezgahı için doğru seçim değildir.

Gıdaya uygun bir mühürleyici seçmek isteyeceksiniz. Bu, gıda ürünleri doğrudan tezgahın üzerine yerleştirilirse, hiç kimsenin kimyasallardan hastalanmamasını sağlayacaktır. Ek olarak, ısıya ve çizilmeye karşı dayanıklı bir sızdırmazlık maddesi seçmelisiniz.

Limon suyu veya şaraptan etkilenmeyecek bir ürün bulmak en iyisidir çünkü bu asitli maddeler bazı sızdırmazlık maddelerini olumsuz yönde etkileyebilir.

Beton tezgahlı ve pergolalı açık mutfak

İhtiyaçlarınıza uygun bir sızdırmazlık maddesi bulduğunuzda, devam edip tezgaha uygulayabilirsiniz. Her üründe, sızdırmazlık maddesini uygulama sürecini açıklamak için üreticinin talimatları bulunsa da, işlem için yardımcı olabilecek bazı ipuçları vardır.

Sızdırmazlık maddesi uygulanmadan önce tezgah yüzeyinin temiz ve tozsuz olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Bir mühürleyici kullanmak söz konusu olduğunda daha azının daha çok olduğunu hatırlamak da iyidir. Yüzeyi eşit şekilde kaplamasını sağlamak için her seferinde bir ince kat uygulanmalıdır. Son olarak, tezgahı yemek pişirmek için kullanmadan önce yüzeyin tamamen kuru olduğundan emin olun. Hala ıslakken harap olması için tezgahı mühürlemenin tüm zor işlerine gitmek istemezsiniz.

Beton tezgahlı kapalı açık mutfak

Açık Mutfak İçin Beton Tezgah Nasıl Yapılır

Daha fazla ayrıntı için burada, bir kalıp oluşturma ve beton karışımını dökme dahil olmak üzere dış mekan mutfak tezgahı için tüm inşaat süreci hakkında bir video var. Bu tezgah projesinin toplam maliyeti 300 dolardan az olmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Granit Ateş Çukuru Granit Ateş Çukuru

İşte bu güzel doğal taşı arka bahçenizde kullanmak için popüler soruları ve ipuçlarını kapsayan granit ateş çukuru tasarım kılavuzumuz....

Açık Mutfak Tezgahı Açık Mutfak Tezgahı

Popüler malzeme türlerini ele aldığımız ve ilham almak için tasarım fikirlerini paylaştığımız dış mekan mutfak tezgahı galerimize hoş g...

Açık Hava TV Fikirleri Açık Hava TV Fikirleri

Bu yaratıcı ve pratik açık hava TV fikirleriyle en iyi dış mekan yaşam deneyimini yaratın.Dış mekanlar sadece misafirleri eğlendirmek i...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ