Ağaç Evi

Ağaç Evi, KOKAISTUDIOS

Yer: Shenzhen Çin
Boyut: 616 metrekare
Tamamlandığı Tarih: 2011
Mimar: KOKAISTÜDYOLAR
Fotoğrafçı: Charlie Xia

2000 yılında İtalyan mimar Filippo Gabbiani ve Andrea Destefanis tarafından Venedik’te kurulan Kokaistudios, 2002’den beri Şangay’da bulunan ödüllü çok disiplinli bir mimari ve iç tasarım firmasıdır. Firmanın şu anda dünya genelinde 60 çok kültürlü mimar ve Asya, Orta Doğu, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki projeler. Farklı deneyimlerden ve geçmişlerden gelen bu profesyoneller, tutkuları ve yenilikçi projeler yaratma arzusuyla birbirine bağlıdır.

Kokaistudios, mimari, miras yenileme ve iç tasarım alanlarında 140’ın üzerinde proje tamamlamıştır. Çin ve Asya’nın en iyi geliştiricileriyle birlikte otelcilik ve lüks endüstrilerindeki bazı prestijli müşterilerle çalıştılar. Çığır açan projeleri, MIPIM ödülleri ve dönüm noktası Bund 18 ve Huau Hai Lu 796 projeleri için iki UNESCO Asya Pasifik Mirası ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül aldı.

Temelde kültürel, kurumsal, ticari, konaklama ve perakende projeleri geliştirmeye odaklanan tasarım firması, miras alanlarının yeniden nitelendirilmesini içeren kentsel dönüşüm projeleri üzerinde de yoğun bir şekilde çalıştı. Kokaistudios, dünyanın yapılı çevreye, sosyal dokusuna ve tasarım çevresine olumlu katkı sağlayan projeler geliştirdikleri toplam bir tasarım hizmet paketi sunar.

Kokaistudios uzmanlığı şunları içerir: canlılığını ve verimliliğini geri kazandırarak post-endüstriyel şehirlere yeni bir soluk getirmeyi amaçladıkları kentsel yenileme; müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan tasarım becerilerinin kusursuz entegrasyonunu sağladıkları bütünsel tasarım; bağlamsal perspektif – markalı ortamlar yaratmadaki birleşik uzmanlığıyla, yerel projeler geliştirmeyi amaçlayan uluslararası markalarla işbirlikleri ile tanınırlar.

Bunun bir örneği, Şangay’da miras bir villada bulunan bir Alman üreticinin showroomu olan Miele Evi; en büyük tutkularından biri olan miras geliştirme. Bir şehrin mirasını korurken, modern işlevleri yerine getirmesi için bir şehrin tarihi dokusunu modernize etmeyi amaçlıyorlar; markaların fark yaratmalarına yardımcı oldukları markalı ortamlar; ve eğitim kurumlarından kültür merkezlerine kadar kullanılabilir yerlerde işlevsel mimari oluşturdukları kamu mimarisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir