Ahır kapılarının dayanılmaz cazibesi

Tatilden akülerimiz şarj edilmiş olarak dönüyoruz (ve biraz tatil sonrası üzüntü duyulmalı) ve alışılmadık ama son derece çekici bir kapı tipine adanmış bu yazı ile yeni rotayı başlatmak istiyoruz: ahır tarzı kapılar.

Bu tür kapılar, eski ahırlarda kullanıldıklarından beri (en azından orijinal olanlar) on yıllardır arkalarında durmaktadırlar, ancak birkaç yıl içinde tamamen ev tasarımı ve dekorasyonu ön kapıdan, asla daha iyi söylemez;)

Elbette her şeyde olduğu gibi, şu anda yerleştirilenlerin çoğu o eski ahırlardan çıkarılan kapılar değil, ilk estetikle özel olarak üretilmiş kapılar değil, aynı derecede güzeller ve dekorasyona çok özel bir karakter katıyorlar. Onları biraz daha yakından tanıyalım!

Geleneksel ahır kapılarının temel özellikleri

Geleneksel ahır tarzı kapılar koyu ahşap, kalın ve iki kapılıdır.

1. Oğul sürgülü kapılar y duvarın dışında

2. Taşırlar maruz kalan donanım, tipik olarak kara dövme ve çubuk ve yataklar görünür durumda, kapıları kelepçe olarak destekler.

3. Bir dikey çıtalar ve çapraz veya çapraz çıtaların kombinasyonu, ilk geçiş

Ahır tarzı kapılar

Çağdaş Ahır Kapıları

Modern ahır kapılarında değişkenlik ve yaratıcılık çok daha fazladır. Halen ahşaptan yapılmalarına rağmen, bazıları çeşitli renklerde boyanmıştır, diğerleri çıtalardan vazgeçmiştir, diğerleri sırlıdır … Önemli olan özün kalmasıdır.

Bu kapı türünün sunduğu en yaygın dekoratif olanaklardan bazılarına bakalım.

Bir veya iki kapı?

Açıkçası bu, bütçeye ek olarak mekana ve özel zevke bağlı olacaktır 🙂

Bu tür kapıları koymak için, bir tarafa koşarken, kapı açıklığıyla aynı boyutta temiz bir duvar parçasına ihtiyacınız olacağını, bu nedenle yalnızca birinin kullanılması normaldir.

Ahşap Ahır Kapıları

Bununla birlikte, az ya da çok bağlantılı odaları birbirine bağlamak istediğiniz daha büyük alanlarda, boşluğu açıp bir çift ​​ahır kapısı, muhteşem olacak.

Ahır tarzı kapılar

Ahır tarzı kapılar

Rustik veya cilalı estetik

Söz konusu olduğunda başka bir seçenek ahır kapıları ile dekore etmek orijinal ahşabın karakteristik rustik görünümünü korumak isteyip istemediğinizi ya da tam tersine, malzemeyi değil şekli taklit etmeyi mi tercih edeceğinizi düşünmektir.

Bu anlamda buluyoruz daha rustik kapılar (çağdaş bir tarzla mükemmel bir şekilde birleştirilebilen, böylece kapının merkez sahneyi alacağı bir “füzyon” tarzı haline gelebilen) …

Rustik Ahır Kapıları

… ya da bu yıpranmış stilden kaçınan ve dolayısıyla daha az kontrast oluşturan daha modern ve pürüzsüz kapılar.

Ahşap Ahır Kapıları

Açık veya boyalı ahşaptan yapılmıştır

Bu tip kapılardaki özelliği ahşabın çok iyi işaretlenmiş olması olsa da, gerçek şu ki onları farklı renklerde boyamak da çok dekoratif.

En yaygın olanı, özellikle perişan şık veya Akdeniz tarzındaki evler için uyandırdıkları parlaklık nedeniyle beyaz renktir:

Ahşap Ahır Kapıları

Ancak, pastel maviden gösterişli kırmızıya kadar diğer tonlara cesaret edenler de var. En meraklı olanın antik-modern bir kontrastı.

Renkli Ahır Kapıları

Opak veya sırlı

Bu tip kapılarda alışılmış olan şey tam bir opaklık olsa da, ışığın artı olduğu evlerin dekorasyonunda bu sistem, camlı kapıların “ahır estetiği” ile yerleştirilmesinde kullanılmaktadır.

Olabilirler tamamen veya kısmen sırlıve eski stili taklit edebilirler veya yalnızca stili taklit etmek için görülen donanımı kullanabilir, ancak tamamen çağdaş bir kapı yerleştirebilirler.

Camlı Ahır Kapıları

Camlı Ahır Kapıları

Camlı Ahır Kapıları

Ahır tarzı kapı formatları

Ahır tarzı kapılar geleneksel formatı taklit edebilir veya daha yaratıcı çözümler tercih edebilir. En yaygın olanı görelim

Çapraz bıçaklı veya çapraz çubuklu

Size bir fikir vermesi için, bir yandan şu kapıları bulabiliriz: çapraz çubuk:

Renkli Ahır Kapıları

Öte yandan çapraz kirişlerya kısmı tamamla (her kapıda bıçak ikiye kesilmiş gibi)

Ahır tarzı kapılar

Ahır tarzı kapılar

Kombinasyonu birkaç küçük bıçak:

Ahır tarzı kapılar

Yatay ve dikey çıtalı

Çapraz çizgilere ikna olmuyorsanız, ayrıca yatay çapraz elemanlar:

Ahşap Ahır Kapıları

Diğer bir çok tipik seçenek de çapraz çubuklarla dağılır (veya en azından merkezi olanları çıkarın) ve kapıyı yalnızca dikey çıtalar.

Ahşap Ahır Kapıları

Ahşap Ahır Kapıları

Şeritlerle oynamayı da seçebilirsiniz daha yaratıcı versiyonlar:

Ahır tarzı kapılar

Panellerle

Geleneksel ahır kapısından uzaklaşmaya başlamış olsalar da, gerçek şu ki, kapılardaki paneller biraz rustik veya kır evi görünümündedir, bu da onu aynı zamanda çok yaygın kılmaktadır. ahır tipi kapılar.

Bir yandan tipik kapıları tercih edebiliriz. yatay panel

Ahşap Ahır Kapıları

Özellikle yüksek çift kanatlı kapılarda oldukça estetiktirler. dikey paneller

Ahır tarzı kapılar

Ahır tarzı kapılar

Ayrıca, bazı türler taşıdıklarında mahalleleri tercih etme eğilimindedirler. cam:

Camlı Ahır Kapıları

Endüstriyel tip

Daha modern ve çağdaş olan bu kapı türü, ahşaptan malzeme olarak vazgeçme ve kullanım eğilimindedir. metaller, siyah dövme ve / veya cam.

Evet, açıkta kalan armatürlerin ve duvarın dış tarafındaki kaymanın, onları daha klasik bir ahır kapısı ile daha endüstriyel bir çağdaş kapı arasında giderken yaptığını iddia ediyorlar.

Endüstriyel Ahır Kapıları

Endüstriyel Ahır Kapıları

Kısacası dekoratif imkanlarını gördüğümüz gibi ahır tarzı kapılar Onlar sonsuzdur ve Decofilia’dan kendimizi kesinlikle hayran ilan ediyoruz. İlhamınız için sizi biraz daha resimle baş başa bırakıyoruz.

Boyalı Ahır Kapıları

Ahır tarzı kapılar

Ahır tarzı kapılar

Ahşap Ahır Kapıları

Ahır tarzı kapılar

Ahır tarzı kapılar

Aynalı Ahır Kapıları

Üzerinden: aosom.com | bearspage.com | decoist.com | flatword.com | homebunch.com | homedit.com | houzz.com | pinterest.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir