Ahşap Zeminleri Ofis Koltuklarından Nasıl Koruyabilirim?

Ahşap Zeminleri Ofis Koltuklarından Nasıl Koruyabilirim

Eğer varsa ev ofisiOfis koltuğunuzu parke zemin üzerinde kullanırken, özellikle tekerlekleri varsa dikkatli olmalısınız. Parke çok dayanıklı bir zemin kaplama malzemesidir, ancak moloz veya sert malzemelerle temas ettiğinde hasar görebilir. Döşemenizin ömrünü uzatmak ve iş verimliliğinizi artırmak için ahşap zemini ofis koltuğunuzdan nasıl koruyacağınızı düşünün.

Ofis Koltukları Neden Ahşap Zeminlere Zarar Verebilir?

Parke zemininizdeki bir ofis koltuğu, aşırı aşınma ve yıpranmadan kaynaklanan sıyrık izleri bırakabilir. Sert bir ahşaptan yapılmış döşemeniz varsa hickory veya maun, meşe veya akçaağaç zeminlere kıyasla çizik veya sıyrık izlerini fark etme olasılığınız daha düşüktür. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerdeki zeminler yıllar geçtikçe yıpranmış görünebilir, bu nedenle günün çoğunu ev ofisinizde geçiriyorsanız döşemelerinize dikkat etmeniz gerekir.

Parke zemini korumazsanız, sert tekerleklerinizin çizilmesinden dolayı aşırı kullanılmış bir kesme tahtası gibi görünebilir. Bu bileşenlerin altında ayrıca, siz üzerlerinde kayarken panelleri aşındırabilecek döküntüler olabilir. Toz ve sert malzemelerin parke zeminlerinizde iz bırakmasını nasıl önleyebileceğinizi düşünün.

hikori veya maun zeminlerin çizikleri fark etme olasılığı daha düşüktür

Ahşap Zeminler Sandalye Tekerleklerinden Nasıl Korunur?

Ofis alanınızda parke döşemeyi korurken kaliteli bir ofis koltuğuna sahip olabilirsiniz. Bilgisayar koltuğunuzu hala parke zeminlerde kullanmanın ve onları iyi durumda tutmanın bazı yolları:

 • Yeri temizle: Küçük toz parçacıkları veya yiyecek kırıntıları, özellikle tekerlekler onları zeminde taşıdığında parke zeminlerinizi çizebilir. Ahşap zeminlerinizin tozunu alın küçük parçacıkların panelleri işaretlemediğinden emin olmak için haftada en az bir kez. Tozu temizlemek için bir süpürge veya fırça aparatlı bir elektrikli süpürge kullanın ve tekerlekleri temizlik aletlerinizde kullanmaktan kaçının çünkü bunlar da zemini aşındırabilir.
 • Mümkünse sandalyenizi kaldırın: Sandalyeyi hareket ettirmeniz gerektiğinde tekerleklerinizi parke zemine gıcırdatmak yerine, yapabildiğiniz zaman kaldırmayı deneyin. Ağır nesneler döşeme tahtalarınızı çizebilir veya çukurlaştırabilir, bu nedenle rahat bir konuma geçmeye çalışmadığınız zamanlarda sandalyeyi yerden kaldırın ve yeni bir yere koyun.
 • Bir sandalye minderi koyun: Sandalyelerinizin hareket ettiği tüm alanı kaplayan sandalye paspasları, tekerleklerin kayması için güvenli bir yer sağlar. Plastik paspaslar kullanırken dikkatli olun çünkü altlarında kum birikebilir ve zemininizin cilasını bozabilirler. Bunun yerine ofis koltuğunuzun altında bir polivinil klorür (PVC), cam veya polikarbonat paspas kullanabilirsiniz. Ayrıca altını haftada en az bir kez temizlemeli ve zeminlerde renk değişikliği veya solma olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Bir alan halısı ile süsleyin: Dokuma bir alan halısı, parke zeminlerinizi tekerleklerin hareketinden koruyabilir. Bu zemin kaplaması, bir sandalye paspasına göre estetik açıdan daha hoş ve geniş bir masanız varsa daha geniş bir alanı kaplayabilir. Ahşap döşemenize sürtünebilecek inatçı kirlerden kurtulmak için düzenli olarak temizleyin. Alan halıları, tasarım tercihinize ve bütçenize uygun çeşitli renk, boyut ve materyallerde mevcuttur.
 • Kartonu tekerlekli sandalyenin altına yerleştirin: Karton takmak başka bir ucuz seçenektir ancak uzun vadede kullanmamalısınız. Mükemmel bir alan halısı veya sandalyenizin altına girmek için plastik bir paspas ararken geçici olarak kullanabilirsiniz.
 • Sert tekerleklerinizi koli bandı veya yumuşak bir bezle örtün: Parke zeminlerinizi çizmemeleri için koli bandı veya kumaş gibi yumuşak bir malzemeyi tekerleklerin etrafına sarın. Koli bandı tekerlekleri yerinde tutabilir ve döşeme tahtalarınıza doğru dönmelerini önleyebilir. Koli bandı veya bez uygulamak ucuz bir çözüm olsa da kalıcı bir düzeltme olamaz. Bir paspas satın alana veya tekerleklerinizi değiştirene kadar bu günlük eşyaları evinizde kullanın.
 • Koltuğunuzun tekerleklerini ve tekerleklerini kontrol edin: Bir sandalye tekerleği sandalyenize, onu yerinde tutan ve hareket etmesine yardımcı olan tekerlek aracılığıyla bağlanır. Tekerlekler zamanla kirlenebilir veya kırılabilir. Bilgisayar koltuğunuzu sert ağaç üzerinde korumak için tekerlekleri arada bir hasar ve döküntü açısından inceleyin. Onları tabandan çıkarıp ılık sabunlu suyla durulayarak temizleyin.
 • Tekerlek tekerleklerini değiştirin veya çıkarın: Sert plastik veya naylon tekerlekler, parke zeminlerinize çok fazla baskı uygulayabilir. Bunları tekerlekleriniz için neopren, kauçuk veya üretan gibi daha yumuşak bir malzeme ile değiştirin. Masanızın farklı bölümlerine gitmek için tekerlekleri kullanmıyorsanız, bunları tamamen çıkarmayı ve sandalyeniz için tekerleksiz bacaklar almayı düşünün.
 • Ofis koltuğu tekerleklerinizi değiştirin: Sert bir malzeme yerine, ofis koltuğunuzdaki tekerlekleri daha pürüzsüz olanlarla değiştirebilirsiniz. Bazı sandalyeler, tekerlekli patenlerde bulunanlara benzer tekerleklere sahiptir. Dikkatli değilseniz, bu bileşenler zeminlerinizi hala aşındırabilirse de, muhtemelen sandalyenizde bulunanlardan çok daha yumuşaktırlar.
 • Yeni bir ofis koltuğu satın alın: Tekerlekleri ve tekerlekleri değiştirmek yerine yepyeni bir ofis koltuğu almanız gerekebilir. Tekerleksiz bir sandalye veya güncellenmiş bir set ile bir sandalye almak isteyebilirsiniz. Özellikle döşemenizi güncellemeden önce sandalyenizi satın aldıysanız, yepyeni parke zeminlerinizi barındırabilecek bir ofis koltuğu almayı düşünün.
 • Mobilya ayaklarınızın üzerine keçe koruyucular koyun: Ofis koltuğunuzdan tekerlekleri veya tekerlekleri çıkarmaya karar verirseniz, ağırlıklarının parke zeminlerinizi çizmemesi için mobilya ayaklarının üzerine keçe pedler koyduğunuzdan emin olun.
 • Poliüretan ahşap kaplama uygulayın: Parke döşemenizde çizikler fark ederseniz ve yeniden yepyeni görünmesini istiyorsanız, yeniden cilalamayı düşünün. Uygulayabilirsiniz yağ veya su bazlı poliüretan kaplama parıltısını canlandırmak için. Ardından, yüzey kuruduktan sonra, zeminlerinizi en az birkaç yıl boyamak zorunda kalmayacağınızdan emin olmak için bir alan halısı veya bir sandalye minderi serebilirsiniz.

50 Katlı Randevu Alın

50 Katta, ahşap zemini ofis koltuğunuzdan korumanıza yardımcı olabiliriz. Biz teklif ediyoruz Ofis alanınızı temiz ve dayanıklı tutmak için ihtiyacınız olan araçları sağlayan zemin bakım kılavuzu. Yıllar süren aşırı aşınma ve yıpranmadan sonra yeni parke döşemeye ihtiyacınız varsa, bir randevu ayarla evinize gelip yeni zemininiz için size sağlam sert ağaç türlerinin örneklerini göstermemiz için. Envanterimiz hakkında daha fazla bilgi için bizi arayın 1-800-50-KAT.

50 Katlı Randevu Alın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir