Amerikan ev planı, iki katlı, üç yatak odası ve 219 metrekare Ücretsiz Ev Planları

Bugün size sevdiğim bir tasarımı takip eden bir ev getiriyorum. Amerikan evleri benim favorilerimden biri, her şey gibi eksileri de var ama genel olarak umabileceğimiz en iyi tasarımlar olduğunu düşünüyorum. Tüm aile için yeterli alana sahip, ferah ve aydınlık ortamlara sahip konforlu evler.

Bu plana aykırı olan ve bunu çok sık gördüğüm bir şey, ana yatak odası ile diğer ortamlar arasındaki orantısızlıktır. En-suite banyo yemek odasından daha büyük! Her halükarda, çok iyi bir tasarım gibi görünüyor ve bazen çok uğraştıktan sonra kendimizi tedavi etmeyi hak ediyoruz.

Zemin kat planı Üç yatak odalı Amerikan ev

Zemin kat planında, giriş verandasından geçtikten sonra kendimizi bir ofis ve yemek odası ile çevrili bir salonda bulduğumuzu görüyoruz. Resmi ziyaretler için ideal yerler. Biraz daha geride tuvaletimiz ve merdivenlerimiz var. Sonunda büyük bir “harika odamız” ve bir adalı mutfağımız var. Bu büyük oda, bir oturma odası ve yemek odası olarak hizmet verecek, ancak büyük mutfak adası bir yemek odası veya kahvaltı alanı olarak da kullanılabilir.

Evin bu sektöründen arka bahçeye erişimimiz var. Ya oturma odasından, çift kapıdan ya da mutfağın yanındaki çamaşır odasından. İkincisi, bir kilerle görebileceğimiz ve bir ara hazırlık alanından yemek odasına erişebileceğimiz gibi önemlidir.

Üst katta üç yatak odalı Amerikan ev planı

Üst kat sade, bizi üç yatak odası, banyo ve çamaşır odası arasında dağıtan bir koridor. Küçük yatak odalarından birinin de küçük olmasına rağmen gömme dolaba sahip olması dikkat çekicidir. Dikkat çeken bir diğer nokta da bu kattaki banyonun ikiye bölünmüş olması, bir tarafta tuvalet ve küvet ve diğer tarafta çift lavabo olması, böylece 4 kişiden fazla aile üyesi için işlevsellik büyük ölçüde artırılmış.

Ayrı bir söz, ana yatak odasını hak ediyor. Bir kenarı 4,5 metre kare alan. Ama aynı zamanda bir balkonumuz ve geniş bir küvet, duş, ayrı tuvalet, çift lavabo ve büyük bir gömme dolap içeren büyük bir en-suite banyomuz var. Şüphesiz, ebeveyn yatak odası için çok geniş bir alan ve hatta biraz abartılı, ama çoğumuza sahip olmaktan mutlu olacağımızı düşünüyorum.

Ne düşünüyorsun? Onlar hoşlanıyor?