ayaklı sedirler ve puflar

İç tasarım projemizin her küçük detayı, tıpkı büyük unsurlar gibi önemlidir. Uyumlu bir set elde etmek için onlara bakmak ve onlarla ilgilenmek bizim elimizde. Bize göre bir detayın toplam dekorasyonu değiştirmeyeceği düşünülse de, onu geliştirebilir ve hatta ilgi odağı haline gelebilir.

Bugün dikkatimizi genellikle oturma odası kanepelerine, okuma sandalyelerine veya tuvalet masalarına eşlik eden küçük koltuklara, özellikle bunların bir çeşidine odaklıyoruz. Bugün bacaklı armut koltuklara odaklanıyoruz.

Yüksek bacaklar

Genelde armut koltukları genellikle aynı yüksekliktedirtasarımınız ne olursa olsun. Bu şekilde, eğer istersek bacak yüksekliği bu yüzden benziyorlar daha inceolağan olan şey, üst kısmın, yani yastıklı ve döşemeli olanın çok daha kısa olmasıdır.

Yüksek bacaklı puflar

Yüksek bacaklı puflar

Düşük bacaklar

Aksine, istediğimiz şey vurgulamaksa döşemeli kısım, bu bacaklardan çok daha yüksek olacak, bu birkaç santimetreye düşürülecek. Bu armut koltukların ortaya çıkardığı estetik, eğlenceli ve rahattır ve en eğlenceli noktayı işaretlemek için harika görünürler. oturma odası dekoru.

Düşük bacak pufları

Düşük bacak pufları

Metal ayaklar

Malzemenin kendisi, mobilya tasarımında temel bir bileşendir. Parçamız için seçtiğimiz pufun vereceği son estetiğe aktif olarak katkıda bulunacaktır.

Metal, farklı şekiller oluşturmamızı sağlayacak çok güçlü bir malzemedir. Onunla bir “çizim” oluşturan boru şeklinde bir yapı olarak kullanabiliriz. Ayrıca baktığımız tarafa göre geniş bir bacak veya profilde görürsek ince bir bacak görecek şekilde düz de kullanabiliriz. Diğer bir seçenek de, bir ucunda daha ince ve diğerinde daha kalın olabilen tek tek bacaklar oluşturmaktır.

Bacaklı puflar

Metal ayaklı puflar

Farklı bacaklar

Genellikle ızgara şeklinde düşünürüz. Dört bacağımız varsa, hepsi eşittir. Böyle olması gerektiği nerede yazıyor?

Cesur bir tasarıma giriyorsak, farklı şekillerde, bir tane daha kare, bir tane daha oval, üçte biri daha fazla kenarlı ve dördüncüsü daha ince bir tabana sahip bacakları tercih edebiliriz. Herhangi bir değişiklik iyi bir fikir olabilir.

Tabii ki, hepsi arasında bir bağlantı olmasını tavsiye ediyoruz, böylece çılgınca değil ve tasarım mantıklı. Örneğin aynı malzeme ve rengi kullanabiliriz.

Heykelsi ayaklı puflar

Döşemeli bacaklar

Bacağın şekli ve yüksekliği önemlidir, ancak aynı şekilde son bitiş.

Kullandığımız renk, materyallerinin yanı sıra onları az çok görünür kılacaktır. Bu noktada, gittikçe daha fazla kullanılan iyi bir seçenek sandalyeler, bacakların koltuk ile aynı malzeme ile döşenmesidir.

Bu fikir bize verir homojenlik, bir tasarım ve özgünlük dokunuşu. Özellikle de şöyle gösterişli bir kumaş seçtiğimizde canlı renkte kadife.

Döşemeli bacaklı puflar

Döşemeli bacaklı puflar

“Heykelsi” bacaklar

Farklı tasarımlı ayak seçeneğinde olduğu gibi size çok şey verebiliriz bacaklara koltuktan daha fazla vurgu aslında. Kabarıklığın büyük bir bölümünü oluştururlar, öyleyse neden onlara odaklanmayasınız?

Bu durumda, minder, hem şekil hem de renk olarak çok daha sağduyulu olacaktır, böylece ondan bir nebze de olsa öne çıkmayacaktır. Bu şekilde hayal gücümüzün çılgına dönmesine ve başlamasına izin verebiliriz şekiller, renkler ve malzemelerle oynayın.

Zemine ulaşıldığında top yüzeyli, ahşap ve siyah metali birleştiren ve pervazlarla oynayan altın bacaklar, bacaklı puflarda yakalanabilecek fikirlerden bazıları.

Heykelsi ayaklı puflar

Bacaklı puflar

Çakışan bacaklar

Kabarık bacakların koltuğun hemen altına inmesi her zaman gerekli değildir, tasarıma bir bükülme vermek ve döşemeli kısmı yapının içine oturtmak da mümkündür.

Bu şekilde, imajını yeniden değerlendirecek bir tasarım dokunuşu elde ediyoruz. Farkı yaratan ve iç tasarımı anlamlı kılan bu küçük fırça darbeleridir.

Metal ayaklı puflar

Bacaklı puflar

Dairesel yapı

Pufların her zaman kare veya dikdörtgen olması zorunlu olmadığından mekanımız için dairesel bir model de seçebiliriz.

Dolayısıyla bunların bacakları da aynı düzeni takip edebilir. Bir bütün olarak bir silindir olarak algılanacak şekilde dikey çubuklarla birleştirilen dairesel bir tabana sahip koltuğun bir uzantısı olarak düşünülebilirler.

Ve birbirimizi istiyoruz, bu fikri bir önceki konsept ile de birleştirebiliriz, dairesel yapımıza minder sığacak ve bire iki olacak.

Bacaklı puflar

Metal ayaklı puflar

İyi yapı

Güzel, ince ve zarif. Kabarıklığa çok fazla hafiflik sağlarlar ve onlara bir incelik havası verirler. Bacakları genellikle koltuğun çevresinde dönen, sürekli olarak yere inen veya kabarıklığın her köşesinde birkaç bacak oluşturan birkaç çubuğa dayanan bir tüpe dayalı olarak oluşturulabilen metal bir yapı oluşturur.

İnce bacaklı puflar

Bacaklı puflar

Ve binlerce ayaklı puf olduğu için sizleri daha çok modelle baş başa bırakıyoruz. Hepsi mümkün değildir, ancak var olan geniş çeşitliliğin iyi bir örneğidir.

Metal ayaklı puflar

Metal ayaklı puflar

Bacaklı puflar

Bacaklı puflar

Bacaklı puflar

Bacaklı puflar

Bacaklı puflar

Bacaklı puflar

Metal ayaklı puflar

Bacaklı puflar

Metal ayaklı puflar

Üzerinden: archiexpo.es | archiproducts.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir