Bahçe düzenleme teknikleri

Bahçenizi planladıktan, diktikten ve sulandırdıktan sonra, bahçe işleri kolaylaşır. Ortalama bir bahçe hayat dolu olsa da, eviniz için mükemmel bir vaha yaratmak için daha fazlasını arıyor olabilirsiniz. Peki nasıl başlayacaksın? Durum buysa, basit bahçeniz için bu şık fikirlerden bazılarına göz atın.

Dış Mekan Estetiğini Geliştirin

İster cep boyutunda bir dış alan parçası isterse büyük bir bahçe olsun, bahçenizi önemli ölçüde hayat değiştiren bir şeye dönüştürebilirsiniz. Bahçenizi büyük ekicilerle süslemek iyi bir başlangıç ​​olacaktır. İyileştirmeler, pencereli bahçeler gibi küçük başlayabilir ve bir kentsel avlu veya doğal gibi daha büyük bir şeye dönüşebilir. Amaç, kendinize özel bir bahçe vahası yaratmaktır.

Bahçe Halılarını Çıkarın

Bir bahçe halısı çıkardığınızda komşular ne derdi? Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda renk ve desenle, alanınızı iyileştirmenin ve herkesin dikkatini çekmenin harika bir yolu. Bahçe halıları, aylarca dışarıda tutulabilen suya dayanıklı, dayanıklı malzemeden yapılmıştır.

Öğleden sonra barbeküden sonra veya çocuklar oyun oynamayı bitirdiğinde temizlemek çok kolaydır. Bahçe kilimlerini çıkarın ve anında dış mekan iyileştirmesi elde edin.

Bahçe Döşemenizi Geliştirin

Şık bahçe döşemesiyle bahçe alanını canlandırın. Göze gerçekten hoş gelen bir bahçe yolu oluşturmanıza yardımcı olmak için çok çeşitli tasarımlar ve renkler arasından seçim yapmanıza yardımcı olun. İçinizdeki yaratıcılığı ortaya çıkarın ve bu karoları en sevdiğiniz tonlarda boyatın. Oluşturduğunuz desen, küçük açık hava cennetinizdeki hayatı ortaya çıkaracaktır.

Su Özelliği Ekleyin

Küçük bir bahçeniz olduğu için bu su özelliğini eklemeyi asla göz ardı etmeyin. Akan suyun rahatlatıcı sesini hiçbir şey yenemez. Günlerinizi ve gecelerinizi bahçe alanınızda geçirme isteği uyandıran o huzurlu atmosferi yaratır.

Hareketli beton yapılardaki küçük su çeşmeleri kesinlikle iyi bir katkı olacaktır. Sadece bahçenin farklı yerlerine taşınmakla kalmaz, aynı zamanda gece yarısı gökyüzündeki o yumuşak su parıltısını da ortaya çıkarır.

Her bahçe alanı, boyutu ne olursa olsun, güzel evinize karakter katabilir. O minik bahçe alanınızı nasıl iyileştirmeyi seçerseniz seçin, ev hayatınız üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır. Öyleyse devam edin ve hayalinizdeki bahçeyi gerçekleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir