Bahçe Düzenlemesinde Döndürebileceğiniz 25 Günlük Şey

Bahçıvanlık pahalı olabilir. Ekicilerden tohum başlangıç ​​karışımına, fidelerden büyüyen ışıklara kadar, arka bahçenizin başarısını artırmak için satın alabileceğiniz her türlü şey vardır.

Gönderiden geri dönüşüm fikirleri içeren kolaj fotoğrafı.

Ama parayı gerçekten harcamak zorunda mısın?

Çoğu durumda, hayır – yapmazsınız. Bahçe bütçenizi biraz daha uzatmak için evin dört bir yanından yeniden kullanabileceğiniz her türlü eşya vardır.

Bize inanmıyor musunuz? İşte bahçede yükseltebileceğiniz x şey.

Bahçede İleri Döndürebileceğiniz 25 Şey

1. Paletler

Palet, bahçe bütçenizi genişletmek istiyorsanız kullanabileceğiniz bir numaralı araçtır. Paletler çoğu mağazada, depoda ve büyük miktarda ürün teslimatını toplu olarak alma eğiliminde olan diğer yerlerde genellikle ücretsiz olarak bulunur.

Onları eve götürdüğünüzde bu paletlerle neler yapabileceğinize dair birkaç fikir?

Dikey bitki ekici.

Boyalı tebeşir palet bitki ekici.

Palet bahçesi.

Beyaz boyalı palet çiçek bahçesi.

Duvar çiçek bahçesi desteği.

Dekoratif duvar paleti çiçek bahçesi.

Paletli kompost kutusu.

Ekli 4 paletten yapılmış gerçekten kolay kompost kutusu.

Paletlerden yapılmış kolay bahçe oturağı.

Ekstra saklama çekmeceli eski paletlerden yapılmış palet bahçe bankı.

Bir oturma alanı, dikey bir ekici yapabilir, hatta yatay olarak paletlerde yeşil fasulye gibi bitkiler yetiştirebilirsiniz. Paletler ayrıca kereste veya benzeri malzemeler inşa etmeyi gerektiren herhangi bir proje için kesilebilir ve kullanılabilir. Yenilebilir mahsullerin etrafında paletler kullanacaksanız, işlenmemiş ahşaptan yapılmış olanları kullandığınızdan emin olun. Diğer ilginç dış mekan palet projeleri için bu fikirlere göz atın.

2. Mason Kavanozlar

Yiyecekleri boş kavanozlara yeniden koyun.

Yeşilleri su ve boş kavanozlar kullanarak yeniden ekin.

Mason kavanozların da bahçede çok değeri var. Etrafta bir sürü çatlak veya kırık kavanoz varsa, henüz onları atmayın. Artık onları konserve yapmak için tam olarak kullanamasanız da, bahçeye biraz hava katmak için kullanabilirsiniz. Mason kavanozlar, bu derste görüldüğü gibi ışığı yakalayabilen çekici süslemeler yapar.

Ayrıca mason kavanozlardan eğlenceli bir rüzgar çanı yapabilirsiniz. Mason kavanozlar ayrıca bitkileri tutmak, tohum başlangıç ​​olarak hizmet etmek ve hatta küçük aletler ve küçük bahçe malzemeleri parçalarını düzenlemek için de kullanılabilir. Kavanoz el sanatlarını seviyor musunuz? Burada 50 tane daha cam kavanoz projesi bulun.

3. Lastikler

Dekoratif lastik ekici.

Dekoratif olarak kesilmiş lastik ekiciler.

Eski lastiklerden yapılmış bahçe merdivenleri.

Yarım kesilmiş lastikler bahçe merdivenlerine dönüştürüldü.

Limon otu lastik ekiciler

Eski lastiklerden yapılmış dekoratif limon otu saksıları.

Etrafta birkaç eski lastiğiniz varsa, bunları bahçede kullanmanın birkaç yolu vardır. En iyi yol bir saksı yapmaktır. Lastiği olduğu gibi bırakabilir veya boyayabilirsiniz – durum ne olursa olsun, her boyutta bir lastik, bütçe konusunda bilgili bir bahçıvan için değerli bir araçtır. Daha fazla fikir için eski lastik geri dönüşüm koleksiyonumuza göz atın.

4. Sandıklar

Eski gövde yetiştiricileri.

Eski kova ve gövdelerden yapılmış bahçe ekiciler.

Eski bir metal sandık bile bahçede bir amaca hizmet edebilir. Paslandığı ve artık kapanmayacağı zaman atmak yerine bahçeye taşımayı düşünün. Görünüşünü gerçekten önemsiyorsanız boyayabilirsiniz, ancak aksi halde yapmanız gereken tek şey onu yere atmak, dikmek ve tekrarlamaktır.

5. Kaşık

Mutfak malzemesi rüzgar çanı,

Eski mutfak gereçlerinden yapılmış rüzgar çanı.

Bükülmüş kaşık askısı.

Bükülmüş eski kaşık duvar askısı.

Konu inatçı yabani otları kazıp çıkarmaya geldiğinde kaşıklar gerçekten yardımcı olabilir, bu nedenle çatal bıçak çekmecesini temizliyorsanız henüz atmayın. Ayrıca, bahçecilik alanınıza muhteşem bir görünüm ve büyüleyici boho vibe katacak kaşıklardan bir rüzgar sesi de yapabilirsiniz.

Bir dizi kaşık için başka bir potansiyel kullanım, yükseltilmiş bahçe keçeleridir. İçine kazıyabilir veya doğrudan üzerine yazabilirsiniz. Bahçedeki eski mutfak eşyalarını nasıl değiştireceğinizi öğrenin (50 proje).

6. Popsicle Çubukları

Popsicle stick bahçe kalemleri.

Popsicle çubuklarından yapılan kolay bahçe kalemleri.

Öğleden sonra atıştırmalıklardan sonra buzlu şeker çubuklarını çöpe atmayın. Onları kurtarın – harika bahçe yetiştiricileri yaparlar, böylece büyümeye karar verdiğiniz her şeyin yerini işaretleyebilirsiniz. Dondurma çubuğu el sanatlarını seviyor musun? Burada 50 tane daha var.

7. Kovalar

Eski kova.

Eski kova değiştirilmeye hazır.

Etrafta sızdıran kovalarınız varsa, onları atmayın. Artık su taşımakta iyi olmayabilirler, ancak yine de bahçede kullanabilirsiniz. Sızdırmazlık aslında size iyi hizmet edecek, çünkü kovaları saksı olarak kullandığınızda kendi yerleşik drenajı görevi görecek! Görünümlerinden hoşlanmıyorsanız, üzerlerini her zaman çuval bezi ile kapatabilirsiniz.

8. Windows

Eski pencere sera.

Eski pencere sera.

Yolun kenarında ücretsiz olarak uzanan pencereler gördüğünüzde, arabayla geçmeyin – onları yukarı kaldırın! Harika soğuk çerçeveler yapıyorlar. Yapmanız gereken tek şey, pencereyi DIY soğuk çerçeve tabanına (hurda ahşaptan yapabilirsiniz – yukarıdaki palet ucuna bakın!) Ve orada olsa bile lezzetli sebzeler üretmenize izin verecek bir büyüyen alanınız olacak. yerde kar.

9. Stok Tankları

Stok tankı ekici.

Stok tankı yükseltilmiş bir bahçe yatağına dönüştürüldü.

İnsanların hayvanları için onları hızlıca toplama eğiliminde olduğu bir tarım alanında yaşıyorsanız, stok tankları bulmak zor olabilir. Ancak, etrafta yatacak kadar şanslıysanız ve eskisi gibi su tutmadığını fark ederseniz, saklayın. Bahçeniz için harika bir saksı yapacak.

10. Testere atları

Seradaki testere atları.

Dev bir serada kullanılan testere atları.

Etrafta yatan birkaç yaşlı at gördü mü? Hafif bir saksı desteklemek için bunları kullanın. İşi bitirmek için harika görünmeleri gerekmiyor!

11. Süzgeç

Kevgir bitkileri.

Süzgeç etli ekici.

Bir kevgir (her türlü tencere ve tava ile birlikte) saksı olarak kullanıldığında harikalar yaratacaktır. Her türlü çiçek, bitki ve diğer bitkilerle doldurabilirsiniz. Bir kevgir içine ekmenin güzelliği, kendi yerleşik drenaj sistemi ile birlikte gelmesidir.

12. Şifonyer Çekmeceleri

Şifonyer çekmecesi ekici.

Şifonyer çekmeceleri, dekoratif etli bir saksıya dönüştürüldü.

Bahçecilikteki en yeni trendlerden biri, eski şifonyerleri ve büroları bahçe tezgahlarına dönüştürmek. Ayrıca bir tür drenaj sisteminiz olduğu sürece çekmeceleri çekebilir ve doğrudan içine yerleştirebilirsiniz.

13. Ayakkabı Rafları

İster inanın ister inanmayın, kapı üstü bir ayakkabı veya aksesuar düzenleyici harika bir saksı yapabilir. Tek ihtiyacınız olan biraz toprak ve tohumlarınız!

14. Ampuller

Ampul ekici.

Dikey ampul ekici.

Tohumlarınıza iç mekanlarda ampullerle başlayabilir ya da aynı ampulleri alıp dik dikim olarak kullanabilirsiniz. Büyüleyici!

15. Süt Sürahileri

Süt kabı bahçe fide koruyucusu.

Fideleri korumak için yarı kesilmiş süt kabı geri dönüştürülür.

Süt sürahileri sadece saksı olarak kullanılamaz – yan yana gösterildiklerinde, aslında eğlenceli bir sanatsal havaya sahiptirler – aynı zamanda daha pratik bir amaç için de kullanılabilirler. Beklenmedik bir don, bahçe bitkilerinizi tehdit ederse, sürahilerin üstünü kesin ve bitkilerinizin üzerinde ters çevirin. Sürahiler, bitkilerinizin üzerinde yonca görevi görecek, böylece bitkilerin soğuğa karşı savunmasız olması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

16. Oyuncaklar

Oyuncaklar bile bahçede geri dönüştürülebilir! Çocuğunuz oyuncak kamyonlarıyla oynamak için çok büyüdüyse, Tonka’yı bir saksıya dönüştürebilirsiniz. Büyüleyicidir ve çocuğunuz büyüyüp evden taşındıktan sonra bile bir parça nostaljiye bağlı kalmanıza izin verir.

Bahçede oyuncakları kullanmanın başka bir yolu? Çocuklarınızın tüm bu Legoları iyi bir şekilde kullanmalarını ve size bir saksı yapmalarını sağlayın!

17. Tahta Kaşıklar

Normal kaşıklar gibi tahta kaşıklar da asla atılmamalıdır. Bunun yerine, onları saklamalı ve bahçenizde işaretçi olarak kullanmalısınız. Doğrudan üzerlerine yazabilecek veya resim yapabileceksiniz!

18. Kahve Kutuları

Kahve otel olabilir.

Kahve otel olabilir.

Kahve kutuları bahçe bahçıvanı için vazgeçilmezdir! İçlerinde bitki yetiştirebilir ve onları kompost malzemelerini depolamak için de kullanabilirsiniz. Burada bir böcek otelinin nasıl yapılacağına dair ayrıntılı bir eğitim.

19. Tuvalet Kağıdı Tüpleri

Tuvalet kağıdı tohumu başlangıçları.

Tuvalet kağıdı rulolarından yapılmış biyolojik olarak parçalanabilir tohum başlangıçları.

O boş tuvalet kağıdı (veya kağıt havlu) tüplerini atmayın. Bunun yerine onları geri dönüştürün. Ekilebilir, biyolojik olarak parçalanabilir tohum başlangıçları olarak kullanmak için onları alttan katlayabilir ve toprakla doldurabilirsiniz ya da bir tanesini fıstık ezmesi ve kuş yemi ile kaplayarak DIY kuş besleyicisine dönüştürebilirsiniz. Dahi! Diğer 20 yükseltilmiş projeyi keşfetmek için tohum başlangıçlarımızı inceleyin.

20. Sandalyeler

Etrafta birkaç kırık sandalye mi var? Elbette onları bahçede oturmak için kullanabilirsiniz, ancak bunları saksı veya bitki rafı olarak da kullanabilirsiniz.

21. Yatak Yayları

Yeni bir yatağa geçmeyi planlıyor musunuz? Eski yayları fırlatmayın – bunları bahçenizde kullanarak, sebze asmalarınızı ve diğer bitkileri destekleyecek bir DIY kafes yapın.

22. Kırık Yemekler

Kırık porselen mozaik sanatı.

Kırık porselen mozaik sanatı.

Şu kırık bulaşıkları henüz atmayın. Bunun yerine, parçaları toplayın ve bahçe için muhteşem bir mozaik basamak taşı yapmak için kullanın. Parçaları toprak kaptaki çatlakları kapatmak için de kullanabilirsiniz. Bunlara bayılıyorum? Kırık porselen camlara sahip 20 projeye daha göz atın.

23. Cupcake Tavaları

En sevdiğiniz kek tepsisinin aşınmış ve paslanmış olması, onu kaldırıma atma zamanının geldiği anlamına gelmez. Bunun yerine, biraz toprak ekleyin ve tohumlarınızı başlatmak için kullanın.

24. Çöp Kovaları

Çöp kutularını yükseltmenin kolay bir yolu, bunları ağzı olan yağmur varilleri olarak kullanmaktır. Bunları kendi kompost bidonlarınızı yapmak için de kullanabilirsiniz.

25. Saç Tokası

Bahçede biraz daha fazla desteğe ihtiyaç duyan bitkileriniz varsa, saç tokası onu tutmak ve zarar görmesini önlemek için iyi bir yoldur. Bu klipsleri asma bitkilerinden veya küçük ağaçlardan hemen hemen her şeyde kullanabilirsiniz.

Yaratıcı ol!

Bahçe için öğelerin geri dönüştürülmesi söz konusu olduğunda, yapılabileceklerin gerçekten hiçbir sınırı yoktur. Çöp sahasına gönderdiğiniz çöp miktarını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda bu süreçte bahçenize rustik ve eklektik bir hava da katabilirsiniz.

Yaratıcı olun ve ellerinizi kirletmekten korkmayın. Sonuçta, kaybedecek ne var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir