Bahçe mimarisindeki son trendler

Bahçe tasarım , bahçe tasarımları , bahçe mimarisi , peyzaj tasarımı , küçük bahçe tasarımları , hobi bahçesi tasarımları , villa bahçe tasarımları , konut bahçesi peyzaj tasarım projesi , iç mekan peyzaj tasarımı , peyzaj tasarım firmaları , iç mekan bitki tasarımı , uzman peyzaj tasarım , peyzaj mimarı bahçe tasarımı,

Günümüzde çevre düzenlemesi, doğayı yeniden canlandırmaya, onu kentsel bahçelerimize sokmaya ve kendi yeşil sakin ve sükunet vahamızı yaratmaya özlem duyduğumuz için daha fazla talep ve kabul gerektiriyor. Bahçeyi değiştirirken ya da yeniden biçimlendirirken, modernize etmek ve anın modasına göre uyarlamak amacıyla çevre düzenlemesinde son trendlerin neler olduğunu incelemek gerekiyor. Temel olarak ve tasarıma başlamadan önce, aşağıdakileri dikkate almalıyız hava koşulları Bahçenin yerleştirileceği yer, örneğin sıcaklık aralığı veya mevcut su. Kullanılan türler, kendilerini çevreleyen ortamın çevre koşullarına uyarlanmalıdır.

Peyzajın kendisi maksimum tasarımı, en iyi eğilimleri, yaratımı ve sanatı arar. Bu nedenle modern peyzaj düzenlemelerinde zorunlu bir referansdır. çizimlerin, şekillerin ve renklerin kullanımı çiçek tarhları için tuvallerden renk sıçramalarını özümseyerek sanat eserleriyle ilişkilendirdiklerini ve bahçede farklı çiçeklerle yapıldığını.

bahçe reformları
bahçe tasarım , bahçe tasarımları , bahçe mimarisi , peyzaj tasarımı , küçük bahçe tasarımları , hobi bahçesi tasarımları , villa bahçe tasarımları , konut bahçesi peyzaj tasarım projesi , iç mekan peyzaj tasarımı , peyzaj tasarım firmaları , iç mekan bitki tasarımı , uzman peyzaj tasarım , peyzaj mimarı bahçe tasarımı,

Maksimum ifadesine getirilen buna bir örnek bina gibi dikey bahçelerdir. CaixaForum Madridaynı zamanda bulunduğu bina için ısı yalıtımı görevi de görür. Yukarıda belirtilen faydaya ek olarak, aynı zamanda yüzey akışını azaltan, çatıların kullanım ömrünü uzatan, “ısı adası” etkisini azaltan ve hava kalitesini iyileştiren, aynı yeşil çatı kavramıdır.

Çevresel ve ekolojik konulardaki bu daha büyük ilgi, bahçenin çevreye ve doğal kaynaklara göre sürdürülebilirliğini bir öncelik haline getirir. Çevresel sürdürülebilirlikle ilgili konulardaki bu artan duyarlılık, kentsel ortamlarda tarıma artan ilgiye yol açmıştır. Bu sosyal dinamiklerle uyumlu olarak, mahalle dernekleri, katılımcı olarak yönetilen topluluk bahçelerinin oluşturulması.

Öte yandan, giderek yaygınlaşan ev bahçeleri, bahçe alanı ile bahçenin geri kalanı arasında çok fazla estetik kopma olmaması için, çoğu zaman olduğu gibi, geleneksel pratik yönden vazgeçilen yaratıcı bahçeler olan modern bahçeye yöneliyoruz. Daha yenilikçi estetik formatları ve yaratıcılığı tercih edin, bahçeyi alternatif sebzeleri diğer dekoratif bitkiler ve mimari öğelerle birlikte bahçeye entegre edin.

Bir başka güncel kavram ise bahçenin evin tasarımının bir parçası olması ve iç mekanın bir uzantısı olmasıdır. Statik bir şey değil, doğanın özgür olduğu ve aktığı bir yerde, bitkilerin büyümesine ve insan eyleminden bağımsız olarak yabani ot yatakları oluşturmasına izin vermek gibi a priori radikal fikirler gibi görünen önerilerle harekete geçmeye başlaması. Bu öncül, korumacılığı ve ekolojiyi bahçeye yaklaştırmaktan ve bu türlerin bizimle ve çevremizle uyumlu olarak büyümesine izin vermekten başka bir şey aramamaktadır.