Bakır Küvet Tasarım Fikri

En popüler bakır küvet türlerini, yaygın soruları ve artılarını ve eksilerini ele aldığımız bakır küvet satın alma kılavuzumuza hoş geldiniz.Antika musluklu dövme bakır küvet

Bakır küvetler bir banyoya harika bir ektir. Rahatlatıcı ve rahat olabilirler. Görünüm zarif ve zamansız. Aşağıda, banyo tasarımınız için ideal bakır küveti elde etmek için yapılabilecek bazı seçimler bulunmaktadır.

Bakır Küvet Nedir

Derin bakır küvet

Basitçe söylemek gerekirse, bakır küvet, bakır malzemeden yapılmış bir küvettir. Bakır dayanıklı bir metaldir. Bakır ayrıca çatlamadan veya kırılmadan şekillendirildiği için çok kolay bükülür. Bakır, paslanmaya, antibakteriyel ve küfe dayanıklı niteliklere sahip olmasının yanı sıra çevre dostu bir malzemedir.

Bakır Küvet Artıları ve Eksileri

Özel bakır küvetli banyo

Yukarıda bahsedildiği gibi bakır, dövülebilir olduğu kadar dayanıklıdır da. Bakır küvetlerin görünümü güzeldir ve malzeme zamansız bir görünüm verir. Bakır küfe dayanıklıdır ve antibakteriyeldir. Ek olarak, bu tür küvetler ısıyı korur ve sıcak bir küveti daha uzun süre tutar. Bakırın ömrü son derece uzundur ve sonunda malzeme geri dönüştürülebilir.

Ne yazık ki, tüm bu avantajlar nedeniyle, bakır küvetler oldukça pahalıdır ve genellikle lüks banyolarda bulunur. Bakır, paslanmaya ve korozyona dayanıklı olmakla birlikte, asitlere ve diğer aşındırıcı malzemelere karşı hala hassastır. Bakır ayrıca tüm iyi özelliklerini korumak için biraz bakım gerektirir.

Bakır Küvet Nasıl Seçilir

Avizeli banyo köşesinde bakır küvet

Doğru bakır küvet seçimi söz konusu olduğunda bakılması gereken birkaç özellik vardır ve bu kadar para harcarken dikkatli bir şekilde değerlendirilmek isteyeceklerdir.

Kalite – Aranacak en iyi özelliklerden biri dikişlerdir. Daha iyi tuttukları için kaynaklı dikişler aramak en iyisidir. Lehim dikişleri daha zayıftır ve daha uzun süreler boyunca kırılabilir.

Ölçer – Gösterge, metalin kalınlığıdır. Tipik olarak, ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olacağını düşünürdünüz, ancak bu durumda daha düşük bir ölçü istersiniz, çünkü bu daha kalın bir malzeme anlamına gelir. Bakır küvetler söz konusu olduğunda tipik kalınlık 14 ila 16 ölçüdür, ancak daha düşük ölçüler de kabul edilebilir. Daha yüksek herhangi bir ölçü, daha fazla hasara duyarlı olabilir.

Maliyet – Küvetin maliyeti büyük ölçüde yukarıda tartışılan hem ölçere hem de kaliteye bağlıdır. Belirlediğiniz bütçeye göre yukarıdaki seçimleri belirleyebilirsiniz. Tipik olarak bakır küvetler 3.000 ila 35.000 ABD Doları arasında bir fiyata mal olabilir. Bu sadece kaliteye ve ölçüye değil, aynı zamanda boyuta, şekle, markaya, ekstra özelliklere veya kaplamalara da bağlıdır.

Bağlantısız bakır küvetli banyoBakır Küvet Çeşitleri

Bakır küvet tipini seçmek büyük bir seçimdir. Satın almanız gereken tam küvet türünü belirlemenize yardımcı olabilecek şekiller, boyutlar ve kaplamalar vardır.

Bakır Bağlantısız Küvet

Bağlantısız terlik bakır küvet

Birden fazla bağımsız küvet türü vardır, bunlardan bazıları çift uçlu, çift terlik, Japon ıslatma ve daha fazlasını içerir.

Serbest duran çift uçlu küvet, kullanıcının küvetin her iki yanında oturmasına izin vermek için her iki ucunda da yuvarlatılmıştır. Bu, yeterince büyükse, iki kişinin aynı anda küvete oturmasına da izin verebilir. Kanalizasyonlar, bu seçeneği barındırmak için genellikle merkezdedir.

Çift terlik pençe ayaklı bakır küvet

Bağlantısız çift terlikli küvet, bir terliği andırması amaçlanan görünümden sonra adlandırılmıştır. Çift kızaklı küvet, yukarıda belirtilen çift uçlu küvete benzer, ancak her bir uç daha fazla konfor için yükseltilmiş ve yatar. İkili uçta olduğu gibi drenaj merkezde ve tipik olarak iki kişi için yeterince büyüktür. Bu tip, hem ergonomik açıdan hem de uzun süre dinlenmek için daha rahattır.

Bakır Pençe Ayaklı Küvet

Ayaklı ayaklı, bağımsız bakır küvet

Bakır ayaklı küvet, son derece geleneksel bir estetik sağlayan bağımsız bir küvettir. Bakır teknenin ayakları yükseltilmiş ve adını yansıtan pençe şeklinde bir ayağa sahiptir.

Dövülmüş Bakır Küvet

Özel dövülmüş bakır küvet

Dövülmüş bir bakır küvet, küvetin bitişini ifade eder. Dövme, yüzeye istenen boyutta girintiler oluşturmak için bir çekiç kullanılarak yapılan pürüzlü bir yüzeydir. Bir küvet dövülmemişse, tipik olarak pürüzsüz bir yüzeye sahiptir.

Bakır Japon Küvet

Japon bakır küvet nehir taş zemin banyo

Bakır Japon daldırma küvetleri tipik olarak dikdörtgen veya oval şeklindedir ve özellikle büyüktür. Genellikle etraflarında büyük değiller, daha büyük ayak izi vermek için daha küçük ve daha derinler. Bu, neredeyse tüm vücudu suya batırma yeteneği verir. Genellikle kullanıcının oturmasına ve suyun omuzların üzerinde olmasına izin vermek için küvete yerleştirilen bir koltuk vardır.

Derin Japon tarzı bakır küvet

Yuvarlak bir tasarımdan ziyade bu Japon bakır küvet, dikdörtgen bir şekle sahiptir.

Bakır Küvet

Dövülmüş bakır ıslatma küveti

Bakır bir küvet tipik olarak etrafı geniş değildir, daha fazla su hacmi sağlamak için daha küçük ve daha derindir, ancak odada fazla yer kaplamaz. Bu, kullanıcının oturmasını ve suyun omuzların üzerinde olmasını sağlar, bu neredeyse tüm vücudu suya batırır. Bunu yapmak için, ıslatma küvetleri genellikle kullanıcıya rahatlık katan bir koltuk içerir.

Küvette Bakır Damla

Küvete bakır bir damla, ‘çevre’ adı verilen bir çerçeveye yerleştirilir. Bu genellikle kiremitlidir veya daha büyük bir birimin parçasıdır. Çevre, son derece rahatlatıcı bir banyo için yerleştirmek istediğiniz sabunları, mumları, bitkileri veya diğer eşyaları yerleştirebileceğiniz bir yer sağlar. Damla küvetler genellikle açıkta kurulur, ancak aynı zamanda bir banyo oyuğuna da yerleştirilebilir.

Sahte Bakır Küvet

Akrilik sahte bakır küvet

Sahte bakır küvet tasarımı, fiyatın bir kısmına gerçek bir bakır küvet olarak karşılaştırılabilir bir görünüm sağlayan popülerlik kazanmıştır. Sahte bakır küvetler, görünümü elde etmek için boyalı yüzeyli akrilik bir astar kullanır.

Bakır Küvet Soruları ve Cevapları

El şekilli bakır küvet

Bakır küvet satın almadan önce ve sonra sorulan en yaygın sorulardan bazıları.

Bakır küvetler sağlıklı mı?

  • Bakır küvetler, saf bakırdan yapılmışsa güvenlidir. Saf bakır dışındaki herhangi bir şey, cıva veya kurşun içerebileceğinden güvensiz olabilir. Emin olmak için kompozisyonu kontrol edin. Küvet saf bakır olduğu sürece aslında çok sağlıklı bir seçimdir! Antibakteriyel özellikler, kütük temizleme ıslanmaları için mükemmeldir.

Özel bakır küvetBakır küvetler antibakteriyel midir?

  • Bakır küvetler antibakteriyeldir. Bu, temiz bir yüzey sağlar ve bakımı kolay hale getirir, küveti temiz tutmak için tipik olarak sadece hızlı bir durulama ve hafifçe dokunarak kurutmaya ihtiyaç duyar. Bu aynı zamanda daha temiz banyo suyu sağlar.

Rustik banyoda pençe ayaklı bakır küvetBakır küvette banyo tuzu kullanabilir misin?

  • Bakır küvetler için banyo tuzları tavsiye edilmez. Tuz, küvete giden bakır malzemelerle olumsuz reaksiyona girer. Bu, bakır küvetin, işlenmemiş metal takılara benzer şekilde terle reaksiyona girmesine neden olabilir.

Top ve pençe bakır küvetBakır küvetler rahat mı?

  • Bazı bakır küvetler diğerlerinden daha rahattır. Terlikli küvetler, ergonomik açıdan en dostudur ve daha uzun süre kullanım için rahattır. Daha fazla konfor için ilave jetler bile eklenebilir.

Bakır çift terlikPatina nedir?

  • Patina, işlenmemiş metallerin başına gelen kimyasal bir reaksiyondur. Bu, işlenmeden bırakılırsa bakır küvetlerde olabilir. Patina, metal teknenin rengini değiştirebilir – bazen bu istenen bir değişikliktir. Öyleyse, renk istenen duruma geldiğinde, bu durumda tutmak için mumlu veya cilalanabilir. Daha koyu cilaların patinası genellikle daha parlak bakır renklerine kıyasla daha az fark edilir. Bu patinayı sıyırmak için, bir cilalama kremi kullanmak yardımcı olacaktır, ancak yüzeye daha fazla zarar verebileceğinden yılda yalnızca bir veya iki kez cilalamak önemlidir.

Bakır Küvet Nasıl Temizlenir

Banyoda ahşap duvarlı bağlantısız bakır küvet

Bakır küvetler antibakteriyel olmalarının yanı sıra paslanma ve aşınmaya karşı dirençlidir, ancak yine de temizlenmesi gerekir. Neyse ki onları düşük bakım kategorisinde tutuyor. Bakır tekneyi mümkün olan en iyi durumda tutmak için bazı ipuçları aşağıda listelenmiştir.

Küvetin her kullanımından sonra, hızlı bir durulama ve havluyla kurulamak yeterlidir. Aşındırıcı herhangi bir şey veya güçlü veya asidik temizlik ürünlerinin kullanılması tavsiye edilmez. Banyo tuzları da bakır küvet malzemesi için zararlıdır. Küvetin cilalanması ve cilalanması, çizikleri, mineral birikmesini ve lekelenmeyi veya renk değişimini önleyebilir.

Daha fazla ilgili içerik için nasıl küvet seçeceğinizle ilgili makalemize bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir