Balkon panjur fiyatları 2021

Dış Mekan Panjurlarının Maliyeti Ne Kadardır?

Balkon panjur dış mekan jaluzilerini hiç satın almadıysanız, dış mekan jaluzilerinin ne kadara mal olduğunu merak ediyor olabilirsiniz?

ÖNCÜ FİRMAModelFiyatı
PİMAPENBalkon panjur ELEKTRIKLİ PANJUR fiyatları 2021155 – 210 TL (m2 fiyatı)
WİNSA PVCBalkon panjur ELEKTRIKLİ PANJUR fiyatları 2021130  – 240TL (m2 fiyatı)
ADOPEN PVCBalkon panjur ELEKTRIKLİ PANJUR fiyatları 2021155 – 215 TL (m2 fiyatı)
Egepen balkon panjur fiyatlar listesiBalkon panjur ELEKTRIKLİ PANJUR fiyatları 2021155– 199 TL (m2 fiyatı)

Google’da hızlı bir arama, fiyatları 2021 birkaç yüz dolara mal eder. Ama bu bile gerçekçi mi?

Peki Açık Hava Panjurları için Ne Kadar Ödeme Bekleyebiliriz?

Ziptrak, Zipscreen ve Slidetrack jaluziler aslında aynı fiyattır. Karşılaştırmalı fiyatlandırma için birkaç varsayımda bulunmamız gerekiyor.

  • Standart olarak kullanılacak açıklığın boyutu 2,5 metre genişliğinde ve 2,4 metre yüksekliğindedir.
  • Başlık kutusu fiyata dahil değildir
  • Temel kurulum maliyetleri dahildir
  • Fiyatlandırılmış çalışma yöntemi manueldir

Peki Yukarıdaki Fiyatlarda Değişikliklere Ne Sebep Olabilir?

Bu fiyatlar çeşitli nedenlerle değişebilir

  • Kurulum standart dışı
  • Motorizasyon veya krank çalışması istenebilir
  • Başlık kutusu veya başlık istenebilir

Bu nedenlerin herhangi biri veya tümü, Adelaide’deki ölçülü kılavuz dış mekan panjurlarının fiyatı üzerinde hafif ila önemli bir etkiye sahip olabilir. 

Bu Faktörler Neden Dahil Edilmedi?

Temel olarak yukarıdaki faktörler bu gönderiye dahil edilmedi çünkü çok kafa karıştırıcı olacak. Bunun nedeni, yukarıdaki faktörlerin her birinde oldukça fazla varyasyon olmasıdır.

Dış mekan jaluzilerine ortak eklemeler olsa da, her şirketin farklı standartları ve önerileri vardır. Öyleyse her birine bir göz atalım.

Kurulum

Çoğu kurulum standart olsa da, karmaşık kurulumların tamamlanması için daha fazla zaman ve/veya malzeme gerektirdiğini ve daha pahalıya mal olduğunu söylemeye gerek yok. Karmaşık bir kurulumunuz olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen haklısınız. Bazen zor görünen bir kurulumu çözmenin kolay yollarını buluyoruz ama bazen yapamıyoruz.


Motorizasyon

Tüm motorlar aynı değildir. Aynı sınıf ve/veya üretici içinde bile. Çoğu üretici, gereksinimlere ve bütçeye bağlı olarak çeşitli aralıklara sahiptir.

Dış mekan panjurları için motorizasyon ayrıca birçok ek özellik içerebilir. Bu özellikler rüzgar sensörleri, güneş sensörleri, hareket sensörleri olabileceği gibi akıllı ev uygulamaları ile entegrasyon da olabilir.

Kafa Kutuları veya Davlumbazlar

Ziptrak, Zipscreen ve Slidetrack jaluzilerin hepsinin kendi başlık ve başlık kutusu seçenekleri ve katları vardır. Duruma göre bir başlık veya tam bir pelet isteyebilirsiniz. 

Ayrıca ekstra güç için tamamen ekstrüde edilmiş bir kafa kutusu veya koruma ve bitmiş görünüm için rulo şeklinde bir kafa kutusu isteyebilirsiniz.

Dış Mekan Perdesi Almak İstiyorsam Ne Yapmalıyım?

Dış mekan jaluzi satın almak istiyorsanız, tavsiye edeceğimiz bir dizi şey var.

  • Birden fazla fiyat teklifi alın – bir şirketin satışı olduğunu söylemesi veya satış temsilcisinin bunun çok fazla olduğunu söylemesi, öyle olduğu anlamına gelmez.
  • Teklifin ayrıntılarını öğrenin – teklifleri karşılaştırmaya çalışmak zor olabilir. Alıntılarla ilgili ayrıntılar genellikle azdır. Not almak, elmaları elmalarla karşılaştırabilmenizi sağlamak için harika bir yoldur. (Bu nedenle broşürümüze notlar bölümü ekledik)
  •  İşin kalitesinin kurulumcuyla çok ilgisi olduğunu unutmayın – Ürünler benzer olabilir, ancak harika bir ürün kötü kurulursa – sonuç kötü olur. Bu yüzden sadece işi satan şirkete değil, işi kimin kurduğuna güvendiğinizden emin olun. Yükleyici ayrıldıktan sonra bazı şeyleri düzeltmek zor olabilir.

Artık en yaygın markalar arasındaki fiyatların benzer olduğunu biliyorsunuz. Adelaide’deki en iyi dış mekan panjurlarının hangileri olduğunu merak ediyor olabilirsiniz – Ziptrak, Zipscreen veya Slidetrack? Öğrenmek için buradaki yazımıza göz atın