Banyo Fayans Tasarım Fikirleri

BANYO FİKİRLERİ

el yapımı yeşil Fas yeşil banyo karoları fikri

Banyonuzu yeniden biçimlendirmek bazen kafa karıştırıcı olabilir. Piyasada pek çok farklı şekil, renk ve karo tasarımı bulunmaktadır. Alanınıza yeni bir his vermek söz konusu olduğunda, banyo karolarını değiştirmek en iyi seçim olmaya devam etmektedir. Ama doğru seçimi yaptığınızdan nasıl emin olabilirsiniz? Yakında hiçbir zaman modası geçmeyecek bazı modaya uygun banyo fayansı tasarım fikirleri.

Resim: AD / A Waterworks aynası ve armatürleri havuz banyosunu süslüyor; Badia Design’ın mozaik çini; Galerie Half’den vintage Giuseppe Ostuni bakır aplik

Banyo karoları

1. Mat Kaplama

Mat karolar, bir banyonun genel estetiğini artırabilecek çok yumuşak ancak güçlü bir görünüme sahiptir. Mat yüzey şıktır ve zemine veya duvarlara şık bir görünüm sağlar. Daha az kir ve su lekesi gösterdikleri için bakımı daha kolaydır. Üreticiler ayrıca parlak yüzeyler yerine mat yüzeylerle daha yaratıcı hale geldiler ve artık bunları her tür ahşap damarlı veya kumaş benzeri dokularda bulabilirsiniz.

Resim: Laura U Design Collective

Ahşap benzeri banyo karoları tasarım fikri

2. Ahşap Benzeri Fayans

Şu anda karo döşemedeki en büyük trendlerden biri, parkeyi andıran karo. Bu karolar çeşitli stil ve renklerde gelir ve çok gerçekçi görünürler. Çoğunun modern ama zarif bir görünümü vardır, ancak istediğiniz buysa, evinize rustik bir görünüm katabilecek seçenekler de vardır. Şu anda popüler tonlar gri, beyaz ve diğer soğuk tonlardır. Duvarlarda aynı rengi kullanabilir veya zıt renkler seçebilirsiniz – o kadar çok yönlü ve nötrdür ki, hemen hemen her şey onlarla harika çalışacaktır.

Resim: gri kız

metalik banyo karoları tasarım fikri

3. Metalik Parlaklık

Metalik bir parlaklık banyonuza fütüristik bir hava katacak. Yansıtıcı ve parlak olduğu için, banyo duvarlarınızı yeniden şekillendirirken seçebileceğiniz en dinamik tarzlardan biridir. Metalik karolar, mekanınıza keskin ve modern bir his verecektir. Nötr renkli karo döşeme ile iyi giderler.

beyaz fayans ve siyah beyaz şablonlu yer karoları ile banyo

4. Retro Stenciled Fayans

Retro dekorla ilgileniyorsanız – ve kim değil – o zaman siyah beyaz şablonlu fayansları tercih etmek isteyebilirsiniz. Karmaşık desenleri büyüleyicidir ve her banyoda bir cazibe gibi görünecektir. Retro karo döşeme, beyaz beadboard, lambri veya parlak renkli duvarlarla harika bir hale geliyor.

Resim: Keyifli Tasarım Stüdyosu

yeşil mozaik karolu bohem banyo

5. Mozaikler

Aynı notta ilerleyecek olursak, işte asla modası geçmeyen bir başka klasik: mozaikler. Beyaz mermer olanları günümüzde banyo dekoru için en popüler seçenekler arasında. Altıgenler, küçük kareler, sepet örgüler, köşeli çift ayraçlar ve hatta Fas çini şekilleri dahil olmak üzere çeşitli şekillerde gelirler. Bazı ev sahipleri banyoda aynı mermer döşemeyi kullanmaktan hoşlanırlar, ancak daha fazla doku için her zaman zemin ve duvarlardaki şekilleri karıştırabilirsiniz.

Resim: natinstablog

Beyaz Doğrusal Desenli küçük banyo gri makyaj masası ve asılı bitkileri döşer

6. Doğrusal Modeller

Minimalist bir görünümü tercih edenler için, en iyi banyo karosu tasarım fikirlerinden bazıları doğrusal desenler içerir. Doğrusal fayansları hem zemine hem de duvarlara, özellikle de listellolarda yerleştirebilirsiniz. Duş alanını vurgulamak için doğrusal desenler de kullanabilirsiniz.

Resim: Mo

mavi ve beyaz Fas çinileri ve bakır ayaklı küvet içeren banyo

Granada Çini tarafından Fas çimento mavisi ve beyaz çinileri.

7. Mürekkep Mavisi

Mavi duvarlar banyoya harika bir etki verir. Bu renk, banyo iç tasarımında en çok kullanılan renklerden biri olmuştur. Mavi çiniler bir süreliğine ortadan kaybolmuş gibi görünüyor, ancak şimdi tahtlarını geri almak için geri döndüler. Banyonuza daha fazla boyut ve derinlik kazandırmak için farklı mavi tonları seçebilir ve bunları karıştırabilirsiniz.

Resim: RUE dergisi

Okumaya devam edin: Banyolar İçin 10 Özel Renk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir