Banyo Tadilatınızda Tüm Farkı Yaratan 4 Faktör

Önerdiğimiz ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz. Bilginiz olsun diye, Freshome bu sayfadaki bağlantılardan satış payı toplayabilir. Banyonuzu yeniden biçimlendirmek, evinize değer katmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Ancak, bu süreci üstlenmek çok basit değil. Bunalmanın kolay olduğunu düşünmeniz gereken çok fazla küçük karar ve önemli faktörler var. Bunu göz önünde bulundurarak, banyonuzun tadilatında tüm farkı yaratan dört faktörü size getirdik. Bunlara konsantre olun ve sonunda yıllarca aşık olacağınız nihai bir ürüne sahip olacaksınız.

banyo tadilat

Önce düzeni planlayın. Resim: Peshkova / Shutterstock

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Modern Küvet – Yüzer Raflar

Tasarım

Düzen, yeniden modelleme sürecinin önemli bir parçasıdır. Birincisi, düzeni mevcut yapısından değiştirmeye karar verirseniz, muhtemelen tüm tadilatın en pahalı kısımlarından biri olacaktır. Bir diğeri için, nihai sonucu beğenmediğinize karar verirseniz, yeniden modellemenin en az olası yönlerinden biridir. Bunun ışığında, sürecin bu adımını ciddiye almak önemlidir. Bunu yapmak için ilk adımınız banyonuzun şu anda ne kadar iyi çalıştığını düşünmektir. Günlük rutinlerinizde kolaylıkla hareket edebiliyor musunuz yoksa sürekli olarak hayal kırıklığına uğradığınız belirli alanlar var mı? Belki siz ve eşiniz aynı anda hazırlanmakta güçlük çekiyorsunuz ya da tüm ailenizin ihtiyaçlarını karşılayacak yeterli depolama alanı yok. Mevcut yerleşim düzeniyle ilgili sorunlarınız ne olursa olsun, bunları not edin. mevcut alanınız için ölçümler. Ardından, bu notları yetkili bir yükleniciye götürün. Mevcut alan sorunlarınızı çözmek için seçeneklerinizde size rehberlik edecek ve ihtiyaçlarınıza gerçekten uyan yeni bir düzen bulmanıza yardımcı olacaktır.

aydınlatma

Bol miktarda aydınlatma eklediğinizden emin olun. Resim: Lungkit / Shutterstock

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Lavabo – Duvar Aynası

Aydınlatma

Aydınlatma, genellikle yeniden modelleme sürecinin en gözden kaçan bileşenlerinden biridir, ancak – özellikle bir banyoyu yeniden yaparken – aynı zamanda en önemli olanlardan biridir. Bize inanmıyor musunuz? Uygun bir ışık kaynağı olmadan tıraş olmak veya makyaj yapmak gibi günlük bakım görevlerini tamamlamanın ne kadar zor olduğunu bir düşünün. Bu amaçla, bu projeyi üstlenirken aydınlatmanın bir öncelik olmaya devam ettiğinden emin olmalısınız. Kullanabileceğiniz üç ana aydınlatma türü vardır ve ideal olarak banyonuz hepsinin bir karışımını içerecektir. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Ortam: Genel aydınlatma olarak da bilinen ortam ışığı odanın çoğunu doldurur ve güvenli bir şekilde hareket etmenizi sağlar. Genellikle gömme aydınlatma, ray aydınlatması veya duvara monte armatürlerden gelir.
 • Aksan: Vurgulu aydınlatma, gösterişli duş gibi belirli bir odak noktasını vurgulamak için kullanılır. Resim ışıkları, duvara monte armatürler veya ray aydınlatması yaygındır ve bu özelliklerde genellikle mod aydınlatması sağlamak için dimmerler kullanılır.
 • Görev: Adından da anlaşılacağı gibi, belirli bir işlevi tamamlamanıza yardımcı olmak için görev ışıkları kullanılır. Bu, ışıklı bir aynadan küvetin üzerinde asılı duran bir sarkıt ışığa kadar her şey olabilir.
malzemeler

Malzemelerinizi dikkatlice seçin. Resim: ArchiVIZ / Shutterstock

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Salıncaklı Sandalye – Yağmur Duşu

Materyaller

Kullanmayı seçtiğiniz malzemeler, herhangi bir tadilat projesi için önemli bir değerlendirme olsa da, bir banyo tadilatı için seçtiğiniz malzemeler, odanın işlevsel ve estetik potansiyelinin çoğunu oluşturduğu için daha da önemlidir. Gerçeği söylemek gerekirse, bir banyoda arkasına saklanacak çok az şey var, bu yüzden seçtiğiniz her malzemenin doğru olduğundan emin olmak istersiniz. Tadilatı planlarken, aşağıdaki alanlar için malzeme seçmek isteyeceksiniz. :

 • Döşeme
 • Tezgah üstü
 • Dolaplar
 • Banyo Armatürleri
 • Backsplashes
 • Su yalıtımı
 • Aydınlatma
 • Özel Özellikler

Bu malzemelerin her biri için bir galeriye gidin ve seçenekleriniz hakkında bir uzmanla konuşun. Estetiğe ek olarak, her birini fiyat, güvenlik ve gerekli bakım açısından değerlendirin. Yeniden modelleme sürecine başlamadan önce her biri için karar vermek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Aksi takdirde, yanlışlıkla bütçenizi aşırı şişiren bir karar verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

estetik

Estetiği düşünmeyi unutmayın. Resim: PlusONE / Shutterstock

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Ayaklı Küvet Bataryası – Banyo Halısı

Estetik

Son olarak, odanın estetiğini düşünün. Bir banyo işlevselliği ile ön plana çıksa da, bu tamamen estetik değerden yoksun olması gerektiği anlamına gelmez. Tasarımınızın omurgası olarak seçtiğiniz malzemeleri kullanın ve ardından o zemini tamamlayan boya rengi veya herhangi bir aksesuar gibi tamamen estetik faktörlere dayalı seçimler yapın. Bir yöne karar verirken yardıma ihtiyacınız varsa, yapma Freshome gibi siteleri bir tasarım ilham kaynağı olarak kullanmaktan çekinmeyin. Bununla birlikte, Modsy gibi iç tasarım hizmetlerini kullanarak veya hatta işi sizin için yapması için ia pro’yu getirerek işleri bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın