Banyoda fark yaratan bataryalar

Banyo reformu yapmayı düşünen herkes için, hatta yeni bir inşaat dairesi satın almış ancak niteliklerinden tamamen memnun olmayanlar için bile, bu yazı ile ilgileniyorsunuz, çünkü biz konuşacağız. musluk türleri yeni banyomuza dahil edebileceğimiz.

Ve bu dünyada banyo bataryasıBu odaya zarafet dokunuşu verebilecek tasarım ve birçok çeşidi bulmak da mümkün.

Elbette banyomuzu renkli bir çini kullanmaktan, renkli bir harç kullanmaktan veya ambalajlı bir lavabo dolabını etkilemekten dekore etmenin birçok yolu var. Ancak bugün suyun kaynağı olan musluklara odaklanacağız.

Ebeveynlerimizin zamanına bakarsak, bunun çok önem verdiğimiz bir unsur olmadığını görebiliriz. Az ya da çok klasik ya da az ya da çok iyi olmalarının ötesinde, tasarım çok önemli bir faktör değildi.

Ancak günümüzde, piyasada beyazdan siyaha, krom, bakır veya altına değişen renkten, bazı durumlarda klasik modelleri yeniden icat eden şekline kadar büyük bir çeşitlilik görebiliyoruz. diğerlerinde minimalizme ulaşana kadar çizgilerini sadeleştirerek yenilikler yapar.

Ancak bir görüntü bin kelimeye bedel olduğu için, banyoda bulunan muslukların her birindeki farklılıkları görebileceğimiz bir dizi fotoğraf göreceğiz. Hadi oraya gidelim!

Lavabo muslukları

Lavabonun üzerinde

Hemen hemen tüm banyolarda en yaygın olanlardan biri ve aynı zamanda en konforlu ve pratik olanlardan biri.

İnsanların genellikle tüm banyoyu kurana kadar fark etmedikleri bir şey, suyun lavaboya ortalanmış olarak düştüğünü kontrol etmektir ve aslında, onları birden fazla kez görüyoruz ve ellerimizi iyi yıkayabilmeyi diliyoruz.

Örneğin, musluğun çok küçük olduğu ve suyun pratik olarak lavabonun iç kenarına yapıştığı pek çok mütevazı umumi banyoda durum budur.

Lavaboya takılan musluklar ve musluğun belirli bir uzunluğu ile, bu aksilik oldukça iyi çözülür, ancak her zaman ağzı musluğa dik açıda olmayan, ancak bize doğru hafifçe eğimli olanı seçmeniz önerilir. Böylece musluk kısa bile olsa suyu lavabonun merkezine doğru taşıyacaktır.

Lavabonun üzerine musluklar

Lavabonun üzerine musluklar

Lavabonun üzerine musluklar

Gömme

Tezgahı serbest bıraktıkları için şüphesiz en estetik ve pratik olanlardan biri.

Tarzı ne olursa olsun banyoya şık bir dokunuş getirebilirler.

Bunları iki bağımsız tutacakla bulabiliriz, biri sıcak su ve diğeri soğuk. Bunları ayrıca musluğun bağımsız tutacağıyla veya tam tersine, her iki elemanı birleştiren bir plaka ile de görebiliriz.

İkincisi, her iki elemanın da doğru yükseklikte hizalandığını kontrol etmesi gerekmeyeceğinden, tesisatçı için kurulumu çok daha kolay olacaktır.

Dahili lavabo bataryası

Dahili lavabo bataryası

Dahili lavabo bataryası

Dahili lavabo bataryası

Dahili lavabo bataryası

Dahili lavabo bataryası

Dahili lavabo bataryası

Dahili lavabo bataryası

Tezgah

Bu tür musluklara genellikle bir tezgah üstü lavabo . Sahip olduğumuz alana bağlı olarak, alanın daha adil olduğu veya açıkça görünür olmasını istediğimiz durumlarda lavabonun arkasına veya bir tarafa yerleştirebiliriz.

İster düz ister eğimli bir tasarım olsun, musluğun uzunluğunu dikkate almak önemlidir. Önemli olan her zaman suyun lavabonun ortasına düşmesi olacaktır.

Tezgah üstü musluk

Tezgah üstü musluk

Tezgah üstü musluklar

Tezgah üstü musluklar

Yaratıcı dokunuşlar

Ve istediğimiz şey orijinal olmaksa, neden musluğa yatırım yapmayalım?

Gözleri lavabo musluklarına yönlendirmek için sade ve nötr bir banyo tasarlayarak amacımıza ulaşacağımızı temin ederiz.

Örneğin, tavandan tezgah üstü lavaboya ulaşana kadar çıkan veya ayaklı bir lavabonun yanındaki zeminden yükselen bir bataryayı tercih edebilirsiniz.

Yaratıcı dokunuşlar

Yaratıcı dokunuşlar

Yaratıcı dokunuşlar

Duş muslukları

Duş için seçebiliriz yüzeye monte, yerleşik veya sütun muslukları.

Yüzeysel olanlar genellikle hem tutamaçların hem de püskürtücünün bulunduğu bir çubuktan oluşur.

Girintili, aralarında görünür bir bağlantı olmaksızın, bağımsız olarak monte edilmiş elemanların her birine sahiptir.

Ve son olarak, yukarıda belirtilenlere ek olarak, su bazlı bir masajın keyfini çıkarmak için bir grup jetin de bulunduğu sütunlarımız var.

Ve sevenler için rahatlatıcı duşlarayrıca, yağmur suyu etkisine dayalı olarak hizmetimizdedir. tavana gömme sprinkler. Bir lüks.

Duş muslukları

Duş muslukları

Duş bataryası

Duş muslukları

Duş muslukları

Duş muslukları

Küvet muslukları

“Eski” banyolarda küvet bataryası Duşla birlikte sunuluyor ancak “designitis” banyolarda genellikle bir tarafta duş teknesi ve diğer tarafta küvet görüyoruz.

İkinci durumda, küvet muaf olduğunda ağzı yerden çıkan musluklar ile seçim yapabiliriz. Küveti doldurmak için şelale ve ayrıca isterseniz bir sprey şişesi ile. Bu musluklar, seçilen modelde olduğu takdirde küvet rafına takılabilir.

Ve tabii ki, diğer musluklarda olduğu gibi, duvara sığdır.

Banyo bataryası

Banyo bataryası

Banyo bataryası

Banyo bataryası

Banyo bataryası

Bide muslukları

Son fakat en az değil, taharet musluğu.

Bunlar gittikçe daha az kullanılıyor ve hatta pek çok kişi tarafından geri çekiliyorlar, çünkü bunlar pek kullanışlı değil, havluyu veya diğer banyo ekipmanlarını üstte bırakmanın ötesinde.

Ancak yine de bazı insanlar tarafından kullanılmaktadır ve büyük banyolarda bunlardan vazgeçilmemektedir, bu yüzden muslukları diğerleri kadar önemlidir.

Tipolojilerinden dolayı musluğun kendisinde bulunan kulp ile onları bulmak normaldir ve farklı tasarımlarla görebildiğimizin tamamıdır.

Bazen alt kısımda kulpla, bazılarında üst kısımda veya yanda görüyoruz. Ayrıca diğer banyo bataryalarında olduğu gibi ayarlanabilir batarya ile ve farklı renklerde seçilebilirler.

Bide muslukları

Bide muslukları

Bide muslukları

Bide muslukları

Bide muslukları

Bide muslukları

Bide muslukları

Kısacası hem şık hem de pratik bir banyoya sahip olmak için binlerce seçenek. Kim daha fazlasını verir?

Üzerinden: annafaris.net | archello.com | archiexpo.com | archiproducts.com | bycocoon.com | dintrono.it | igrifos.com | pinterest.com | prelaminteriors.com | styagallery.com | 3dsky.org |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir