Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Banyonuzda su tasarrufu nasıl yapılır

Bu yazıda, banyodaki su tüketiminin mümkün olduğunca nasıl azaltılacağı ve tasarruf edileceği hakkında konuşacağız.Bir evde toplam su tüketiminin% 70’i banyoda kullanılıyor. Bu anlamda bu yüzde içinde% 30’u tuvalete,% 30’u duşa ve son olarak da% 10’u lavaboya karşılık geliyor.shower pro duş başlığı , tasarruflu duş başlığı yorumları , relax shower tasarruflu duş başlığı ve relax kitchen […]

27 Şubat 2021 - 11:01 'de eklendi ve 190 kez görüntülendi. A+A-

Banyonuzda su tasarrufu nasıl yapılır

Bu yazıda, banyodaki su tüketiminin mümkün olduğunca nasıl azaltılacağı ve tasarruf edileceği hakkında konuşacağız.
Bir evde toplam su tüketiminin% 70’i banyoda kullanılıyor. Bu anlamda bu yüzde içinde% 30’u tuvalete,% 30’u duşa ve son olarak da% 10’u lavaboya karşılık geliyor.shower pro duş başlığı , tasarruflu duş başlığı yorumları , relax shower tasarruflu duş başlığı ve relax kitchen tasarruflu mutfak , relax shower su tasarruflu duş başlığı , buffer su tasarruflu ve arıtmalı duş başlığı , magicfirst duş başlığı , relax tasarruflu duş başlığı, Banyoda gereksiz su masraflarından kaçınmanın farklı yolları vardır ve bunları uygulamaya koyarsak faturayı düşürür, ayrıca çevrenin korunmasına katkıda bulunuruz.

İki alanı vurgulayacağız: bir yandan, banyomuzda gerçekleştirmeniz için bir dizi pratik ipucu vereceğiz; biraz daha fazla bütçeye ihtiyaç duyan ancak banyomuzda bir reform yapılması durumunda dikkate almamız gereken teknik çözümlerden bahsedecek ve bu unsurlardan bazılarını tanıtacağız.

duş
shower pro duş başlığı , tasarruflu duş başlığı yorumları , relax shower tasarruflu duş başlığı ve relax kitchen tasarruflu mutfak , relax shower su tasarruflu duş başlığı , buffer su tasarruflu ve arıtmalı duş başlığı , magicfirst duş başlığı , relax tasarruflu duş başlığı,

Pratik ipuçları:

tasarruflu duş başlığı yorumları

 • Tuvalette çift sifon sistemimiz yoksa, aynı sifonun her sifonunda su tasarrufu yapmanın eski bir çözümü (yaklaşık 1.5L) sarnıç. Böylelikle tuvaleti her kullandığımızda 1.5L tasarruf sağlanacaktır çünkü şişenin kapladığı alan asla tüketilmeyecektir.
 • Yukarıdakilerle ilgili olarak, tuvaleti çöp sepeti olarak kullanmamalıyız, çünkü bunu her yaptığımızda yaklaşık 9-10L (sarnıcın kapasitesi) boşa harcanmaktadır.
 • Hem tuvalette (bunlar yılda yaklaşık 200.000 L su olduğunu varsayabilir) hem de lavabo ve duş musluklarında sızıntı olup olmadığını tespit etmeliyiz.
 • Duş, banyo yapmak yerine kullanılacaktır, çünkü bir banyonun, duşa göre litre su miktarının iki katından fazla olması gerekir. Ek olarak, olabildiğince hızlı olmalıdır.
 • Son olarak, tıraş olurken, dişlerimizi fırçalarken, ellerimizi yıkarken ve köpürürken duş alırken musluğu olabildiğince uzun süre kapatmalıyız.

Teknik çözümler:

Bu çözümler doğrudan banyonuzun muslukları, tuvaletleri ve tasarımıyla ilgilidir, bu nedenle bir maliyeti vardır, ancak bunları banyomuzda bir reform gerçekleştirdiğimizde veya bir unsurunu değiştirmemiz gerektiğinde gerçekleştirebiliriz.

buffer su tasarruflu ve arıtmalı duş başlığı

 • Klozet konusunda ise uzun yıllardır imal edilmelerine rağmen çift düğmeli olanlar karşımıza çıkıyor. Zaten bildiğimiz gibi, tankın boşaltılması söz konusu olduğunda bu çözümün iki seçeneği vardır: bunlardan biri kapasitenin yarısının boşaltılmasına, diğeri ise uygun şekilde toplam kapasitesinin boşaltılmasına izin verir. Bugün evlerimizin büyük çoğunluğunda bu tuvaletler var, bu böyle olmasa da, bu tüketimi azaltmak için önceki bölümde bahsedilen tavsiyeler (tank tankına bir şişe koyun) yapılabilir.
 • Tuvaletlerle devam eden bir diğer mevcut çözüm de sifon kesme sistemidir. Bu, düğmeye tekrar basılarak deşarjın istemli olarak durdurulmasını sağlar, bu da önemli ölçüde su tasarrufu anlamına gelir.
 • Lavabo veya duşlarla ilgili olarak,% 18 ile% 50 arasında tasarruf sağlayan akış düşürücüler kurabiliriz. Akış düşürücüler, su akışını azaltmak için muslukların ağzına yerleştirilen cihazlardır.
 • Ayrıca lavabolar için havalandırıcıları buluyoruz. Bu küçük parçalar, suyu havayla karıştıran mekanizması sayesinde su maliyetini düşürür. Akış azalsa da, miktar hissi değişmez.
 • Musluklarla ilgili olarak, rulet tipi muslukların tek kollu musluklarla değiştirilmesi tavsiye edilir çünkü ruletli geleneksel musluk, su tasarrufu açısından en uygun musluk türü değildir.
 • Duş için de en uygun musluk termostatiktir, çünkü suyun sıcaklığını hızlı bir şekilde düzenler ve bir miktar suyun sıcak çıkmasını beklemesini önler.

Son olarak, en çok tüketilen cihaz olduğu için duştan veya lavabodan gelen suyu tuvalet için yeniden kullanmak için geliştirilen bazı unsurlardan bahsedeceğiz. Bulduğumuz bu unsurlar arasında:

 • Tek parça lavabo ve tuvalet: Bu durumda sarnıcın tankını doldurmak için lavaboda kullanılmış olan su. Aynı zamanda, her iki tuvaleti de tek bir parça halinde birleştirerek, en küçük banyolarda tasarımdan vazgeçmeden alan kazanılmasına olanak tanıyor, bu da benzer tekliflerde çok özlediğimiz bir şey.
 • Ekolojik duş: Duşta kullanılan suyun geri kazanılması kadar basit ve filtrelendikten sonra tuvalet havuzunu doldurmak için kullanılması Bu buluş, banyolarımızdaki su tüketiminde% 40’a varan tasarruf etmemizi sağlıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi hata kodları

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesindeki herhangi bir sistem hatası, kullanıcıyı şaşırtıyor. Bulaşıkları ac...

Dekoratif ayna modelleri Dekoratif ayna modelleri

Aynalar, dekore edildiği stilden bağımsız olarak herhangi bir odanın içini değiştirebilir. Odayı daha hafif, daha geniş ve daha ilginç ...

Sertleşen halı nasıl yumuşatılır Sertleşen halı nasıl yumuşatılır

Kilimler çok güzel. O soğuk günlerde, sıcak kahvede ve çıplak ayaklarda ayaklarımızı ısıtırken, her ortamın dekorasyonunu iyileştirir, ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ