Banyonuzda su tasarrufu nasıl yapılır

Bu yazıda, banyodaki su tüketiminin mümkün olduğunca nasıl azaltılacağı ve tasarruf edileceği hakkında konuşacağız.
Bir evde toplam su tüketiminin% 70’i banyoda kullanılıyor. Bu anlamda bu yüzde içinde% 30’u tuvalete,% 30’u duşa ve son olarak da% 10’u lavaboya karşılık geliyor.shower pro duş başlığı , tasarruflu duş başlığı yorumları , relax shower tasarruflu duş başlığı ve relax kitchen tasarruflu mutfak , relax shower su tasarruflu duş başlığı , buffer su tasarruflu ve arıtmalı duş başlığı , magicfirst duş başlığı , relax tasarruflu duş başlığı, Banyoda gereksiz su masraflarından kaçınmanın farklı yolları vardır ve bunları uygulamaya koyarsak faturayı düşürür, ayrıca çevrenin korunmasına katkıda bulunuruz.

İki alanı vurgulayacağız: bir yandan, banyomuzda gerçekleştirmeniz için bir dizi pratik ipucu vereceğiz; biraz daha fazla bütçeye ihtiyaç duyan ancak banyomuzda bir reform yapılması durumunda dikkate almamız gereken teknik çözümlerden bahsedecek ve bu unsurlardan bazılarını tanıtacağız.

duş
shower pro duş başlığı , tasarruflu duş başlığı yorumları , relax shower tasarruflu duş başlığı ve relax kitchen tasarruflu mutfak , relax shower su tasarruflu duş başlığı , buffer su tasarruflu ve arıtmalı duş başlığı , magicfirst duş başlığı , relax tasarruflu duş başlığı,

Pratik ipuçları:

tasarruflu duş başlığı yorumları

 • Tuvalette çift sifon sistemimiz yoksa, aynı sifonun her sifonunda su tasarrufu yapmanın eski bir çözümü (yaklaşık 1.5L) sarnıç. Böylelikle tuvaleti her kullandığımızda 1.5L tasarruf sağlanacaktır çünkü şişenin kapladığı alan asla tüketilmeyecektir.
 • Yukarıdakilerle ilgili olarak, tuvaleti çöp sepeti olarak kullanmamalıyız, çünkü bunu her yaptığımızda yaklaşık 9-10L (sarnıcın kapasitesi) boşa harcanmaktadır.
 • Hem tuvalette (bunlar yılda yaklaşık 200.000 L su olduğunu varsayabilir) hem de lavabo ve duş musluklarında sızıntı olup olmadığını tespit etmeliyiz.
 • Duş, banyo yapmak yerine kullanılacaktır, çünkü bir banyonun, duşa göre litre su miktarının iki katından fazla olması gerekir. Ek olarak, olabildiğince hızlı olmalıdır.
 • Son olarak, tıraş olurken, dişlerimizi fırçalarken, ellerimizi yıkarken ve köpürürken duş alırken musluğu olabildiğince uzun süre kapatmalıyız.

Teknik çözümler:

Bu çözümler doğrudan banyonuzun muslukları, tuvaletleri ve tasarımıyla ilgilidir, bu nedenle bir maliyeti vardır, ancak bunları banyomuzda bir reform gerçekleştirdiğimizde veya bir unsurunu değiştirmemiz gerektiğinde gerçekleştirebiliriz.

buffer su tasarruflu ve arıtmalı duş başlığı

 • Klozet konusunda ise uzun yıllardır imal edilmelerine rağmen çift düğmeli olanlar karşımıza çıkıyor. Zaten bildiğimiz gibi, tankın boşaltılması söz konusu olduğunda bu çözümün iki seçeneği vardır: bunlardan biri kapasitenin yarısının boşaltılmasına, diğeri ise uygun şekilde toplam kapasitesinin boşaltılmasına izin verir. Bugün evlerimizin büyük çoğunluğunda bu tuvaletler var, bu böyle olmasa da, bu tüketimi azaltmak için önceki bölümde bahsedilen tavsiyeler (tank tankına bir şişe koyun) yapılabilir.
 • Tuvaletlerle devam eden bir diğer mevcut çözüm de sifon kesme sistemidir. Bu, düğmeye tekrar basılarak deşarjın istemli olarak durdurulmasını sağlar, bu da önemli ölçüde su tasarrufu anlamına gelir.
 • Lavabo veya duşlarla ilgili olarak,% 18 ile% 50 arasında tasarruf sağlayan akış düşürücüler kurabiliriz. Akış düşürücüler, su akışını azaltmak için muslukların ağzına yerleştirilen cihazlardır.
 • Ayrıca lavabolar için havalandırıcıları buluyoruz. Bu küçük parçalar, suyu havayla karıştıran mekanizması sayesinde su maliyetini düşürür. Akış azalsa da, miktar hissi değişmez.
 • Musluklarla ilgili olarak, rulet tipi muslukların tek kollu musluklarla değiştirilmesi tavsiye edilir çünkü ruletli geleneksel musluk, su tasarrufu açısından en uygun musluk türü değildir.
 • Duş için de en uygun musluk termostatiktir, çünkü suyun sıcaklığını hızlı bir şekilde düzenler ve bir miktar suyun sıcak çıkmasını beklemesini önler.

Son olarak, en çok tüketilen cihaz olduğu için duştan veya lavabodan gelen suyu tuvalet için yeniden kullanmak için geliştirilen bazı unsurlardan bahsedeceğiz. Bulduğumuz bu unsurlar arasında:

 • Tek parça lavabo ve tuvalet: Bu durumda sarnıcın tankını doldurmak için lavaboda kullanılmış olan su. Aynı zamanda, her iki tuvaleti de tek bir parça halinde birleştirerek, en küçük banyolarda tasarımdan vazgeçmeden alan kazanılmasına olanak tanıyor, bu da benzer tekliflerde çok özlediğimiz bir şey.
 • Ekolojik duş: Duşta kullanılan suyun geri kazanılması kadar basit ve filtrelendikten sonra tuvalet havuzunu doldurmak için kullanılması Bu buluş, banyolarımızdaki su tüketiminde% 40’a varan tasarruf etmemizi sağlıyor.