Başlangıç ​​noktası: tuvalet

Alanı iyi ölçtükten sonra düz çizdik, bölmelersiz bıraktık ve yapısal elemanlar işaretlenmiş, dokun evi sıfırdan dağıt. Korku, panik. Nereden başlayayım?

Bu durumda cevap çok basit: banyoya dağıtmakve özellikle tuvalet. Neden? Çünkü onu evin genel iniş borusuna bağlamanız gerekir (binanın tüm katlarında yukarıdan aşağıya giden ve bu nedenle istendiği gibi hareket edemeyen az ya da çok kalın bir tüp). Bu su borusu bazen teraslardan geçer ve görünürde olur ve bazen mevcut banyodaki raflarda, sütunlarda veya kalın duvarlarda “gizlidir”, ancak her zaman mevcut tuvalete yakın olacaktır.

Yeni yerleşim planımızda tuvaletler bu su borusundan çok uzaklaşamayacak, en fazla bir metre veya bir buçuk metre. Biraz daha ileri gidebiliriz, ancak zaten bir adıma ihtiyacımız olacak çünkü aşağı borudan çıkan bağlantı borusu, kirli suların akması için biraz eğime sahip olmalıdır.

İdeal olarak, tuvalet aşağı borunun hemen önünde olmalıdır, böylece bu tüp arkadan gider ve biz onu görmeyiz. Bir kenara koyarsak, üstünü örtmek zorunda kalacağız. Çoğu zaman yere inen düşük mocheta ile yapılır (bazen fark edilmeden gider ve iyi bir seçenektir), ancak imkanımız varsa, banyoyu dekore etmek için iyi fikir mochetas olmadan, kancaya ek olarak gömme bir sarnıç yerleştirip tuvaleti asılı bırakabileceğimiz sahte bir duvar yapmak olurdu.