Başlıksız yataklar, onlarla cesaretin var mı?

Bir odayı dekore ederken, genellikle tek bir öğeye odaklanma eğilimindesiniz: başlık. Ancak, başlıksız yataklar bazen ideal seçenektir ve bugünün gönderisinde farklı vakaları ve bununla başa çıkmanın en iyi yolunu analiz edeceğiz.

Birini seçmenin birkaç nedeni var başlıksız yatak: Bazen oda o kadar küçüktür ki ayaklarda fazla yer bırakmaz ve bir yatak başlığının kapladığı santimetre çok önemli olabilir. Diğer zamanlarda ekonomik bir sorudur (bu paradan tasarruf edebilecekken neden bir yatak başlığına harcayasınız?). Diğerleri, çünkü odak başka bir yere yerleştirildiğinden ve güçlü bir yatak başlığı dikkati dağıtacaktır.

Çoğu insan boyamamak ya da başını ya da arkasını doğrudan duvara yaslamamak için bir yatak başlığını tercih etme eğiliminde olsa da, gerçek şu ki başlıksız yataklar muhteşem olabilirler. Şimdi en sık görülen vakaları analiz edeceğiz ve sonucun tıpkı başlık takıyormuş gibi estetik olduğunu göreceksiniz.

Minimalizm

Başlıksız bir yatağı tercih etmenin nedenlerinden biri, yatak odası tarzından kaynaklanmaktadır ve bu, tercih ettiğiniz zamandır. minimalizm“azın daha fazla olduğu” ve gereksiz unsurların ortadan kalkması gereken yerlerde, başlık en azından vazgeçilebilirdir. Sarma da beyazsa (bu tarz için bir fetiş rengi), başlığın kaldırılması kontrastı önler.

başlıksız yatak
Başlıksız yataklar

Düşük yataklar

alçak yataklar yatak odasını çok özel bir şekilde dekore ediyorlar. Görünüşe göre “yerde yatmak”, bir yatak başlığının yerleştirilmesi onların gücünü ve anlamını ortadan kaldıracaktı.

Buna ek olarak, bir estetik Japon adam, tatami yataklarda, başlık doğrudan aşıyor.

başlıksız yatak
başlıksız yatak

Tavandaki spot ışığı

Bazen bir yatak odası kendi yapısının mimari unsurlarına o kadar güçlü sahiptir ki, bir yatak başlığı onlardan uzaklaşabilir. Yani bir odada bir orijinal çatıBaşlıksız yataklar, yukarı baktıkları ve alt bölgede kalmadıkları için ideal seçenektir.

Başlıksız yataklar
başlıksız yatak

Tavan arası yatak odaları

Dormersözellikle alçaksa ve yatak başı kısa tarafa yerleştirilmişse, yatak başı için fazla yer bırakmazlar ve koymak o bölgelerde alçaklık hissini daha da azaltır. Bu nedenle yataktan başlıksız çıkmak ve tüm dikkatin kirişlere çekilmesine izin vermek çok daha iyidir.

Başlıksız yataklar
Başlıksız yataklar

Öte yandan, tavan ise üçgenli ve yatak başı bunların arasına yerleştirilmiş olup, bir yatak başı koymamak kirişlerin şeklini daha da vurgular.

Başlıksız yataklar
Başlıksız yataklar

Her halükarda, eğimli tavanların yapısı o kadar güçlü olma eğilimindedir ki, onu görünür kılmak ve diğer unsurların bununla uyum sağlamak daha iyidir.

başlıksız yatak

Kenara odaklan

Bazen odak noktası çatı yapısı değil, vurgulamak istediğimiz bazı yan unsurlardır. En yaygın olanlardan biri okuma lambaları, ister masa üstü ister ayakta.

başlıksız yatak
başlıksız yatak

Şununla da olur aplikler, yatağın her iki tarafında veya bunlardan birinde, diğer bazı unsurların vurgulaması için karşı tarafı bırakarak.

başlıksız yatak

Son olarak, aynı zamanda Asılı lambalar, genellikle yerde duran bazı ek unsurları da taşıyan bir tablo veya ayna, başlık olmadığında daha fazla güç kazanır.

Başlıksız yataklar
Başlıksız yataklar

Resme odaklanma

Bazen bir yatak odasında vurgulamak istediğimiz şey yatak başı değil, genel atmosferdir ve boyama Bir başlığın dikkati çekmemesi gereken rahatlatıcı bir etki yaratan özel.

Başlıksız yataklar

Diğer zamanlarda, başlık duvarını özel olarak işaretlemek isteriz, ancak belirli bir öğeyle değil, kendi başımıza boyama.

başlıksız yatak

Duvarlardaki spot ışığı

Diğer zamanlarda, güçlü kişiliği doğal duvar kaplaması Yatağı vurgulamak için bir başlığa ihtiyaç duyuyor. Doğal taş, tuğla, çimento veya betondan yapılmış ve başka hiçbir şeye ihtiyaç duymayacak kadar güçlü beyaz badanalı duvarlar budur.

Başlıksız yataklar
başlıksız yatak

Karanlık odalar

Çoğu insan aydınlık odaları tercih etse de, gerçek şu ki, karanlık ortamlar belirli yatak odası türleri için çok uygun olan samimi alanlar yaratma eğilimindedir. Bu durumlarda, genellikle duvarla kontrast oluşturan bir yatak başlığının varlığı, ortamın gücünü de azaltacağından, başlıksız bir yatak tercih etmek daha iyidir.

Başlıksız yataklar

Pencereleri ve diğer dış unsurları geliştirmek

Son olarak, başka bir öne çıkan unsurdan mahrum bırakmama çizgisini takip ederek, başlıksız yataklar yatağın yanındaki pencere gibi odanın başka bir unsurunu vurgulamak istediğinizde seçilirler …

Başlıksız yataklar
Başlıksız yataklar

… Özel bir tavan lambası…

Başlıksız yataklar
Başlıksız yataklar

… Hatta bir niş veya dekoratif bir unsur…

Başlıksız yataklar

Yatak takımına odaklanma

Son olarak, yatak takımları diğerleriyle çeliştiğinde veya minderleri, ekoseleri, yatak örtülerini veya battaniyeleri geliştirmek istediğinizde, başlıksız yatakları tercih etmek daha iyidir, çünkü yakınlık onu ön plana çıkarır (eğer tercih ederseniz, Duvarla aynı tonda olacak ve böylece tüm dikkati yatak takımına yönlendirecek).

Başlıksız yataklar
Başlıksız yataklar
Başlıksız yataklar

Gördüğünüz gibi başlıksız yataklar çıplak bir oda veya bir şeylerin eksikliği hissi vermeleri gerekmez. Anahtar, odada her zaman bir odak olacak şekilde diğer unsurları geliştirmektir. Güzeller mi

Üzerinden: brabbu.com | decoramicasa.com | delikatissen.com | dominio.com | dwell.com | frenchfancy.com | habitissimo.es | hola.com | homedeco.nl | iconscorner.com | indulgy.com | kilkk.no | marazzi.it | minim.es | myparadissi.com | nomadbubbles.com | opumo.com | pinterest.com | remodelista.com | stylelovely.com | thehousemag.com | urbanoutfitters.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir