Beton zemine çim ekmek

Beton Üzerinde Çim Nasıl Yetiştirilir

2021 Betonun üzerine çim ekerek peyzajınızı dönüştürün. beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 , Belki de görünüşünden nefret ettiğiniz sinir bozucu eski bir yürüyüş yolunuz veya çakıllı bir alanınız vardır. Çimlerle kaplamak size çocukların güvenle oynayabileceği canlı, yeşil bir çim verecektir. Beton kesinlikle çim için ideal bir temel değildir ve bahçıvanlar arasında bazı tartışmalara yol açmıştır. Ancak taşı kaldıramazsanız, uygun miktarda bitkisel toprakla üzerinde çim yetiştirmek mümkündür. Dikkate alınması gereken ana faktör drenajdır. Geniş beton alanlar çok büyük olabilir ve su birikebilir. Daha küçük beton pedler ve yürüme yollarının başarılı olma olasılığı daha yüksektir.

beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,

Eski beton levhaları ve araba yollarını yemyeşil bir çim ile örtün.

İHTİYACINIZ OLACAK ŞEYLER

+

 • Üst toprak
 • Gübre veya kompost
 • Bahçe çapası
 • Çim tohumu
 • El veya mekanik yayıcı
 • Tırmık
 • Fıskiye
 • Su

Nasıl beton zemine çim ekmek

 1. Gevşek beton parçalarını çıkarın. Çim ekimini engelleyecekler.
 2. Üst toprağı betonun üzerine yayın. Çim köklerine büyümeleri ve yayılmaları için ihtiyaç duydukları alanı vermek için en az 4 inç toprağa ihtiyacınız var. Alçakta yatan noktalar veya çukurlar varsa, düz bir ekim yüzeyi oluşturmak için daha fazla üst toprak uygulayın. Düşmeler, yağmur yağdığında suyun birikmesine neden olur ve bu da çimlerinizin kalitesini düşürebilir. beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,
 3. Üst toprağın üzerine bir başlangıç ​​tohum gübresi yayın. Bu, çimlerin hızlı ve başarılı bir şekilde filizlenmesini teşvik edecektir. Paket üzerindeki uygulama kılavuzlarını kullanın. Kompost da işe yarayacaktır.
 4. Gübreyi üst toprakla birleştirin. Bir bahçe çapasıyla bir araya gelene kadar. İyi karıştıklarından emin olana kadar toprağı çalışın.
 5. Dayanıklı ve az bakım gerektiren bir çim tohumu ekin. Örneğin sürünen kırmızı fescue, hemen hemen her yerde yetişecek bir türdür.  veya kırkayak otu gibi diğer türlerle karıştırılması da büyümeyi artıracaktır.
 6. Çim tohumunu, çimin boyutuna bağlı olarak bir el veya mekanik yayıcı ile yayın. Tohum paketinde belirtilen tohum oranı yönergelerini izleyin. Eşit miktarda tohum uyguladığınızdan emin olun. Çok fazlası besinler için rekabete neden olur ve çok azı boşluklar bırakır. beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,
 7. Tohumun üst 1/4 inçlik toprağa karıştırmak için yavaşça tırmıklayın. Toprak onu yerinde tutacak, kuşları uzak tutacak ve çimlenmeyi destekleyecektir.
 8. Salınımlı bir ayara ayarlanmış bir fıskiye ile çim tohumunu sulayın. Bu, suyu havuz yapmadan eşit şekilde dağıtacaktır. Çok fazla sulamadığınızdan emin olmak için dikkatlice izleyin. Beton en iyi drenajı sağlamaz ve tohum büyümek için fazla doygun hale gelir. Tohumlar kök geliştirirken toprağı hafifçe nemli tutun.