Bilmeniz Gereken 8 Modern Ahşap Zemin Trendi

İç tasarım, ellerinizi kirletene kadar ne istediğinizi bildiğinizi düşündüğünüz durumlardan biridir. Parke döşeme istediğinizi biliyor olabilirsiniz, ancak malzemeler, renkler, desenler ve daha fazlası için yüzlerce seçenek olduğunu biliyor muydunuz? Siz ve eviniz için doğru seçeneği seçerken birçok faktör vardır. Fiyat noktası veya kişisel tercih kadar basit olabilir. Mevcut dekor stilinizi ve renk düzeninizi tamamlayan, seçimlerinizi sınırlayan bir parke zemin bulmanız gerekebilir.

Tadilatınızı planlarken, seçenekleriniz hakkında bilgi edinmeye ve hangi modern ahşap zeminin vizyonunuza en uygun olduğuna karar vermeye başlayın. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? İşte bilmeniz gereken 8 popüler modern zemin trendi:

  1. Gri Parke
  2. Geri Kazanılmış Ahşap
  3. Siyah Parke Zeminler
  4. Yüksek Renk Çeşitliliği
  5. Extreme Plank Genişlikleri
  6. Balıksırtı Desenleri
  7. Dokular Üzerine Yeni Bakışlar
  8. Ev Çapında Tutarlılık

Popüler Modern Ahşap Zemin Stilleri

Parke zemin seçimi kişisel tarzınızla başlar. Zemininizin ve iç dekorunuzun zevklerinizi yansıtmasını istiyorsunuz. Mevcut mobilyalarınızı ve evinizin tarzını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Evinizin rustik bir cazibesine sahip olmasını ister misiniz? Belki sıcak, rustik bir havayı tercih edersiniz? Tarzınız ne olursa olsun, bu popüler görünümleri göz önünde bulundurun.

1. Gri Parke

Gray, birkaç yıldır ev dekorasyonu spotunda ve durma belirtisi göstermiyor. Gri duvarlara ve gri vurgulara ek olarak, ev sahipleri gri parke zeminlere aşık oluyor. Gri, yaşam tarzınızı tamamlayan çok yönlü bir renktir. Yıllar içinde dekoru değiştirip mobilya, perde ve halıları güncelledikçe gri parke zeminler tarzınızla kusursuz bir şekilde uyum sağlamaya devam edecek.

parke gri

Gri sert ağaç, çeşitli ağaç türleri ve dokularda olabilir. Ayrıca koyu odun kömüründen açık, neredeyse beyaz badanalı griye kadar birçok tonda gelir. Tüm bu gölgelerin havalı ve rahat bir tonu vardır, bu nedenle mutfaklar, yatak odaları ve daha fazlası için mükemmeldirler. Eviniz ister kolonyal ister endüstriyel olsun, gri zeminler genel ev hissiyle uyum içindedir.

Gri rengi seviyor ama daha sıcak bir görünüm mü istiyorsunuz? Birini deneyin en yeni renk trendleri: greige. Gri ve bej karışımı olan yeşil parke zeminler, modern gri gölgeli daha sıcak alt tonlara sahiptir.

2. Geri Kazanılmış Ahşap

Geri kazanılmış sert ağacın kendine özgü bir görünümü vardır, ancak günümüz evlerinde gelişmektedir. Evinize özgü bir karakter sunan sıkıntılı bir tarzı var. Geri kazanılmış ahşapla, diğer ağaçların bütünlüğünü elde edemezsiniz. Her parçanın kendi çentikleri, yara izleri ve evinize hayat verecek benzersiz bir tadı vardır.

geri kazanılmış sert ağaç

Geri kazanılmış ahşap, çeşitli stilleri tamamlayabilir, ancak en çok endüstriyel veya rustik temalı evlerde yaygındır.

Ayrıca çevresel etkilerini minimumda tutmak isteyen insanlar arasında da özellikle popülerdir. Geri kazanılmış ahşap kullanarak, orman tahribatına katkıda bulunmadan güzel sert ağaç elde edersiniz. Karbon ayak izinizi azaltmanın ve aynı zamanda güzel bir alan yaratmanın harika bir yolu.

3. Siyah Parke Zeminler

Özellikle modern bir görünüm isteyen ev sahipleri için siyah parke popüler bir seçimdir. Mat veya parlak bir yüzey seçebilirken, parlak parlaklık çağdaş evlerde daha popülerdir. Siyah parke zeminler, eve sofistike, lüks bir görünüm sağlar. Ahşap zeminlerinizi siyaha boyarken, adı verilen bir işlem yapabilirsiniz. su patlaması levhalarda daha fazla lekeyi eşit şekilde emmek için.

siyah parke

Siyah sert ağacın püf noktası, onu doğru tasarım öğeleriyle eşleştirmektir. Odanızın geri kalanı daha açık renklere sahip olmalıdır. Açık ve koyu renklerin bu kombinasyonu, her odada nefes kesici bir kontrast oluşturur. Olmazsa, oda çok karanlık ve küçük görünecek.

4. Yüksek Renk Varyasyonu

Ahşap mobilyalara baktığınızda bazı ahşap çeşitlerinin diğerlerinden daha tutarlı renklere sahip olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Daha mermere benzer bir renklenme ve göze çarpan bir damarlı parke zeminlere doğru yükselen bir eğilim görüyoruz. Parke zeminlerinize doğal bir görünüm sağlar. Evinize göze çarpan bir karakter özelliği ekler.

Sekiz Modern Ahşap Zemin Eğilimi

Bu tarz en çok doğal bir estetik isteyen ev sahiplerine hitap ediyor. Tahıl ağırlıklı ahşap, örneğin siyah sert ağaçtan çok doğal ahşaba benziyor. Bununla birlikte, onu geleneksel, geçişli ve çağdaş mobilyalarla harmanlayacak kadar çok yönlüdür.

5. Ekstrem Plank Genişlikleri

Bir parke zemini resmettiğinizde, muhtemelen yaklaşık üç inç genişliğindeki geleneksel tahtaları hayal ediyorsunuz. Bu boyut, işleri değiştirmeye hazır modern ev sahiplerinin gözünden düşüyor. Tahta genişliklerini değiştirmek, evinizde karakter yaratmanın yeni bir yoludur. Daha önce zemine sermek için birkaç genişlik seçmek iyi bir fikirdir. son bir karar vermek. Döşendikten sonra döşemenin nasıl görüneceğine dair bir fikir sahibi olmak istersiniz.

Modern evlerin daha geniş tahtalara sahip olması en yaygın olanıdır. Altı inç veya daha fazla genişliğe gidebilirler. Bununla birlikte, ince tahtalar da dikkat çekiyor. İnce tahtalar, sert ağaçlarında benzersiz desenler isteyen ev sahipleri için özellikle kullanışlıdır. Kalıp oluştururken, bir uzmanın onu kurmasına izin vermek iyi bir fikirdir, bu da sizi titizlikle kalıbı oluşturma zahmetinden kurtarır.

6. Balıksırtı Desenleri

Eşsiz desenlerden bahsetmişken, neden standart uzunlamasına parke deseninden ayrılıp farklı bir şey denemiyorsunuz? Büyük bir geri dönüşü olan bir retro desen, balıksırtı deseni. Balıksırtı deseni, Roma İmparatorluğu’nun ayak seslerinden ve arabalardan gelen şoku emebilme yeteneği sayesinde dayanıklılık sağladığı yollara kadar uzanıyor.

balıksırtı desenli parke

Sıralar “v” şeklindeki balıksırtı deseni çok yönlü bir seçimdir. Görünümü herhangi bir ağaç türü, herhangi bir renk ve herhangi bir boyutta tahta ile oluşturabilirsiniz. Bu parke zemine halı koymak istemeyeceksiniz. Güzel desen yıldızdır.

Bununla birlikte, uygun bir balıksırtı parke zeminin kapsamlı ölçüm, kesme ve hassas döşeme gerektirdiğini unutmayın. Bir kurulum uzmanını işe almak harika bir sonuç için her zaman en iyi seçeneğiniz olsa da, bir balıksırtı zemin veya alışılmadık başka bir desen istiyorsanız daha da önemlidir.

7. Dokulara Yeni Bakış

Parke zemin renkleri için birkaç seçeneği daha önce tartıştık, ağaç türleritahta boyutları ve kurulum modelleri. Tüm bu seçeneklerin yanı sıra, zemininizdeki dokuyu da göz önünde bulundurmanız gerekir. Doku incedir ancak kesin bir vay faktörü sağlar.

tel fırçalanmış ahşap

Çok çeşitli dokulara doğru büyüyen bir eğilim var. Örneğin, daha fazla ev sahibi tel fırçalanmış ve yıpranmış ahşabı tercih ediyor. Bu dokular ahşabın genel tarzını değiştirir ve ona daha eşsiz bir karakter verir. Herhangi bir renk ahşap zemine doku ekleyebilirsiniz, böylece istediğiniz renk ve doku arasında seçim yapmanıza gerek kalmaz.

Ek bir avantaj olarak, dokulu ahşap zeminler, daha az dokulu zeminlere göre daha az kaygandır. Zemine veya merdivenlerine kayma ve düşme konusunda endişeleniyorsanız, eklenen doku işe yarayabilir. Bu, özellikle sonbaharda ciddi şekilde yaralanma olasılığı daha yüksek olan yaşlı aile üyelerine sahip aileler için geçerlidir.

8. Ev Çapında Tutarlılık

Yalnızca belirli sert ağaç türleri daha popüler hale gelmekle kalmadı, aynı zamanda bunları kullanmanın belirli yolları da popüler hale geldi. Özellikle, daha fazla ev sahibi, tüm evlerinde aynı sert ağacı kullanmayı seçiyor. Bu, dekorun bir odadan diğerine akışına yardımcı olur ve tüm evi birbirine bağlar.

Tutarlı sert ağaç, daha uyumlu bir görünüm yaratır. Evinizin her odasının bir sonraki kadar modern, kırsal veya geleneksel görünmesini kolaylaştırır. Aynı zamanda birden fazla odada onarım yapmayı da kolaylaştırır.

Elbette ayaklarınızın üzerinde daha fazla sıcaklık ve rahatlık olmasını istediğiniz bazı odalar var. Alan halıları, halı döşemeye yatırım yapmadan bu özelleştirilmiş değişiklikleri yapmanızı sağlar. Parke ve alan kilimlerinin bir kombinasyonu da standart halıdan daha yüksek kaliteli bir görünüme sahiptir. Alan kilimlerini bir odanın renklerini birbirine bağlamak veya biraz yetenek eklemek için kullanabilirsiniz.

Zeminden Tavana Kendi Tarzınız

Evinizi yeniden biçimlendirmeye gelince ve tarzına uydurmakdöşeme başlamak için harika bir yerdir. Tarzınızın temelini oluşturur ve her evin görünümünü yükseltir. Ahşap zeminler kesinlikle herhangi bir ev sahibinin sahip olması gerekenler listesinde. Uzun ömürlü güzelliği onu zamansız kılar ve stillerin, renklerin ve desenlerin sayısı her dekora veya stil dönemine uyum sağlamayı kolaylaştırır.

ahşap zemin planlama

Evinizi günümüz trendlerine taşımaya hazırsanız, bu modern ahşap zemin stilleri listenizde olmalıdır. Anahtar, evinizin özgün bir şekilde “siz” görünmesini sağlamak için kişisel tarzınızı tamamlayan modern bir görünüm bulmaktır.

İster ne istediğinizi biliyor olun, ister bir uzmanın rehberliğini isteyin, parke döşeme uzmanlarımız yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir