Bir çatıyı tamir etmenin maliyeti nedir?

Çatı oluk tamiri , kumlu membran tamiri , avcılar çatı ustası , oluk tamiri , batıkent çatı tamiri , kiremit çatı tamiri , bahçelievler çatı ustası , çatı aktarma ustası , akan çatı tamiri , onduline tamiri , fabrika çatı tamiri , saç çatı tamiri , şıngıl tamiri,

Çatı, evin sert havaya en çok maruz kalan kısmıdır. Nem, sızıntı ve / veya sızıntıların ortaya çıkmasındaki gecikme, doğrudan iyi durumuna bağlıdır. Mantıksal olarak, zaman geçtikçe çatıların küçük onarımlara veya reforma ihtiyacı vardır. Bu durumdaysanız ve ne kadara mal olacağı konusunda endişeliyseniz çatıyı onarmakİşte size çok yardımcı olabilecek bazı bilgiler.

Bir çatıyı tamir etme ücreti

Her işte olduğu gibi, fiyat her zaman çatıda çözmemiz gereken sorunun türü ile ilgili olacaktır. Yani, bir sızıntıyı gidermek, tüm çatıyı su geçirmez hale getirmekle aynı maliyete sahip değildir. Bir çatının tamiri, yapılacak işe bağlı olarak metrekare başına 20 € ile 200 € arasında olabilir.

Bu anlamda şu soru ortaya çıkabilir: Bir çatıyı değiştirmeye veya tamir etmeye değer mi? Dürüst olmak gerekirse, bir çatıyı tamir etmeye değip değmeyeceğini veya tamamen değiştirmenin daha iyi olup olmadığını bilmek için dikkate alınması gereken birçok koşul vardır. İçinde Reform Yaptığımız şey, çatının mevcut durumunun iyi bir teşhisidir, böylece daha sonra kendi maliyetleriyle bir dizi çözüm sunabiliriz. Her birinin kişisel cebi, nihai kararı belirleyen olacaktır.

Gerçek şu ki, bir çatıyı onarmak, evin geri kalanına daha fazla zarar vermekten kaçınmak için yatırım yapmaya değer olan gerçekten önemli bir iştir. Nem, sızıntı ve / veya sızıntıların olduğu bir çatı, er ya da geç, daha büyük çaplı bir sorun haline gelecektir. Bu, ne yapılacağını seçmeden önce düşünülmesi gereken bir şey.

Son olarak, çalışmaların neden olabileceği rahatsızlığı düşünmeniz gerekir. Bazen, çatıyı değiştirmek hiç bitmeyen küçük onarım işleriyle yüzleşmekten daha ekonomik olarak konuşur.

Çatı onarımında reform türleri

Bir çatı onarımının fiyatını daha iyi hesaplamak için, üzerinde yapılabilecek reform türlerini bilmek gerekir. Bu işler için bütçe, her görevin zorluğuna ve zamanına göre değişecektir. Bazı işler daha basit olacak ve bu nedenle daha ucuz, bazıları ise tam tersi olacaktır.

Bunlar, çatı onarımında en yaygın reform türleridir:

1.- Bir çatıyı değiştirmenin maliyeti nedir

Çatıyı tamamen değiştirmek en pahalı iştir. Hem malzemeler hem de işçilik metrekare başına yaklaşık 70 € ile 120 € arasında olacaktır.

2.- Kaçakları onarmak için fiyat

Sızıntı onarımı çok daha basit bir iştir ve bu nedenle daha az yatırım gerektirir. Maliyeti doğrudan sorunun büyüklüğü ile ilgili olacaktır. Yani, çatıdaki sızıntıların varlığının varsaydığı etki derecesi ile. Sızıntılarla ilgili temel sorun, yerlerinin bulunmasının zor olabilmesidir. Bu nedenle, bu görevi yerine getirmek için, onarımın nihai fiyatı önemli ölçüde değişmeden zamanı azaltacak ve ayarlanmış çözümler sunacak doğru profesyonellere sahip olmak önemlidir. Bir sızıntının onarılması yaklaşık 200 € ‘ya mal olabilir. Ancak bu fiyat, sızıntının nasıl oluştuğuna, tamir edilecek yüzeyin boyutuna ve bu işi yapmak için erişim zorluğuna bağlı olarak değişebilir.

3. – Bir çatıyı su geçirmez hale getirmenin maliyeti nedir

Çatının iyi bir su yalıtımı, nem, sızıntı veya sızıntı riskini azaltacaktır. Günümüzde bir çatının su yalıtımı için farklı yöntemler seçilebilir. Her birinin farklı bir maliyeti vardır. Böylelikle birden fazla yüzeye kolay adapte olabilmesi nedeniyle bu tür çatı çalışmalarında en çok kullanılan malzeme olan poliüretanı bulabiliriz. O zaman EPDM levhalarımız var, çok etkili ama daha yüksek maliyetli. Son olarak, bu tip çatı onarımı için en çok talep edilen çözümlerden birine sahibiz. Bitümlü levhaların veya asfalt bezinin montajıdır. Nitelikli profesyonellerin varlığını gerektiren bir iş. Daha ucuz bir alternatif olduğu için bahsedemeyeceğimiz bir diğer malzeme ise klorlu kauçuktur. Kısacası, bir çatının su yalıtımı metrekare başına yaklaşık 20 € ve 50 € olabilir. Ancak kullanılan malzeme asfalt ise bu fiyat metrekare başına 90 € ‘ya kadar çıkabilir.

4.- Bir çatının yeniden döşenmesi fiyatı

Zaman geçtikçe sert hava koşulları nedeniyle bazı karolar hareket eder veya bozulur. Daha büyük kötülüklerden kaçınmak için çatıyı yeniden örmek gerekir. Yani, hasarlı karoları diğerleriyle mükemmel durumda değiştirin. Bu işin fiyatı, doğrudan değiştirilmesi gereken karo sayısına bağlıdır. Aynı şekilde, bütçe seçeceğimiz karo türünden etkilenecektir. Metrekare başına 30 € ‘ya kadar mal olabilen arduvaz karolardan genellikle metrekare başına yaklaşık 7 € olan seramik karoları koymak aynı şey değildir.

Kısacası, bir çatının yeniden dokunması sadece yeni kiremitlerin satın alınmasını değil, aynı zamanda eskileri kaldırıp yeni satın alınanların yerleştirilmesini de içerir. Genel olarak konuşursak, bu görevin size metrekare başına 70 € ile 100 € arasında mal olması mümkündür.

Bir çatı nasıl korunur

Bir çatının faydalı ömrünün çoğu, doğru bakımına bağlıdır. Bu yazının başında da söylediğimiz gibi, evin en çok görünen kısmı bir çatıdır. Bu nedenle, aşağıdakiler gibi küçük bakım görevleri gerektirir:

  • Genel durumunu ayda bir gözden geçirin.
  • Özellikle düz çatılarda nem varlığını izleyin.
  • Çatlakların anında kapatılması.
  • 50 yıldan daha eski olan zona değiştirin.
  • Asfalt kumaşınız varsa, hareket etmediğini ve çatının tüm yüzeyini kapladığını kontrol edin.
  • Bir teklif isteyin Reform çatıdaki herhangi bir küçük problemden önce, daha büyük bir şey olmasını önlemek için.