Bir cepheyi yenilemek için hangi izinler gereklidir ve bunun maliyeti nedir?

Eski bina dış cephe yenileme dış cephe yenileme,

Bir cepheyi yeniden şekillendirin Er ya da geç bir evde yapılması gereken görevlerden biridir. Gerek estetik gerekse bir çatlak veya kusurun onarılması gerektiği için zaman zaman cephe reformları yapılması gerekir. İster müstakil bir aile evi, ister apartman bloğundaki bir apartman dairesi olsun, er ya da geç reform sürecine dahil olmak zorunda kalacaksınız.

Ama sonra şüpheler gelir, önce ne yapılmalı? Hangi izinlere ihtiyacım var? Reform ve izinler bana ne kadara mal olacak? Komşulardan izin istemem gerekiyor mu? ne zaman? Tüm bu şüphelerin cevapları aşağıda gösterilmiştir. Böylece net olacaksın Cepheyi yenilemek için hangi adımları atmanız gerekiyor ister tek bir aile evinde ister bir dairede yaşıyor olun. Ve bu son adımda, reformun kısmi olup olmadığı ve yalnızca sizin cephenizin genel bir parçasıymış gibi ilgisi olup olmadığı

Ev tek aileden ise bir cepheyi yeniden düzenleyin: izinler

Bir dağ evinin veya müstakil bir evin cephesini yeniden yapılandırmanız gerektiğinde, herhangi bir komşunuzla anlaşmanız gerekmeyecektir. Evin, aynı ve belirli bir tekdüzeliğe sahip olan diğerleriyle bir şehirleşme içinde olması durumu hariç. Ev yarı müstakil veya yarı müstakil bir ev ise aynı şey olur. Olacak Kentleşmenin parçası olan evlerle aynı fikirde. Ya da evin bağlı olduğu komşuyla. Ev izole edilmişse veya aynı evlerin kentleşmesinin bir parçası değilse bu adımı atlayabilirsiniz. Elbette, daha sonra göreceğimiz gibi, diğerlerinde her durumda gerekli değildir.

Tek ailelik bir evin cephesinde reform yapmanın bir sonraki yolu, bunu yapmak için gerekli izinleri almaktır. Ve elbette, hangilerini ve hangi durumlarda istemeniz gerektiğini bilin. Açık olan şu ki tadilat için inşaat ruhsatları, ne tür olurlarsa olsunlar, Belediye Binasında talep edilmeleri gerekiyor evin bulunduğu kasabanın. Başlamak için yapmanız gerekecek ya büyük bir çalışma ruhsatı ya da küçük bir çalışma ruhsatı talep edin. Ek olarak, hem işin türüne hem de diğer varsayımlara bağlı olarak değişecek bir dizi ücret ödemeniz gerekecektir: halka açık caddenin işgal edilmesi, konteynırların kurulumu vb.

Büyük işler veya küçük işler, hangisini sipariş etmeniz gerekiyor?

Büyük ve küçük işleri ayıran çizgi oldukça bulanık. Çoğu durumda bu, her konseyin neyi dikkate aldığına bağlıdır. Genel olarak kabul edilir Geniş kapsamlı değişikliklerin yapıldığı reformları içeren işten daha büyük iş bir evde. Örneğin, iç dağıtımında (birleştirme odaları veya yenilerini yaratma), yapısındaki elemanlarda (teras, balkon, çatı vb.). Ayrıca terasların kapatılması gibi evin başlangıçta sahip olduğu yüzeyde bir artışa işaret eden değişiklikler için de geçerlidir. Aynı zamanda, bir binayı bir eve dönüştürmek için tadilat yapıldığında talep etme lisansıdır.

Göreceğiniz gibi, bu varsayımlar arasında, kapalı alanlardan balkon reformlarına kadar cephe reformlarına atıfta bulunabilecek birkaç tane var. Bu nedenle, isteme izni olması olasıdır. İş çok karmaşık olmasa ve sadece örneğin balkonda bir kat boya içeriyorsa da, bir küçük çalışma ruhsatı. Bunlar genellikle bir mimar tarafından teklif edilecek bir proje gerektirmezler veya teknik bir mimar (ana dallarda gereklidir). Basittirler ve genellikle bunlar sadece evin bir kısmının bitişiyle ilgilidir. Örneğin, resminizle, zeminin yenilenmesiyle veya banyo veya mutfağın döşenmesi ile.

İkinci durumda, izlenecek prosedürler fazla dokümantasyon gerektirmez. Evet yapmalısın bir başvuru doldurun ve bütçeyi gönderin işten sorumlu olacak şirketin veya profesyonelin tahmin ettiği. Lisans için alınacak ücret bütçeye bağlıdırve genellikle belediyeye göre değişen küçük bir yüzdesidir. Bazen, reformdan sorumlu şirket tarafından yürürlükte olması gereken, reform planı veya iş sigortası gibi başka belgeler de sunmanız gerekir. Ancak her zaman zorunlu değildir. Bu nedenle, bahsettiğimiz gibi, neyi sunacağımızı sormak daha uygundur.

Bir büyük çalışma sertifikası talep etmeniz durumunda, ayrıca şunlara da ihtiyacınız var: bütçe ve diğer ilgili belgeler dışında (sigorta, iskele sertifikaları vb.), bir reform projesi. Bunu herkes yapamaz çünkü bir mimar tarafından yapılmalıdır, aynı zamanda işin yönünden de sorumlu. Yenilenecek cephe çok fazla rehabilitasyona ihtiyaç duyuyorsa ve / veya bu önemli bir yüksekliğe sahip evler bloğu olduğu için büyük önem taşıyorsa, bir teknik mimarın hizmetleri de genellikle gereklidir şantiyedeki işin yönünden sorumlu olmak. Ayrıca işin güvenliği ve eylem yarıçapındaki işçilerin ve insanların sağlığı üzerindeki etkilerine dair bir çalışma hazırlamak zorunda kalacaklar.

Bir mahalle topluluğunda da gerekli olan izinler

Ne zaman gidiyorsun bir binanın tüm cephesini yeniden şekillendirmek birkaç komşunun yaşadığı, gerekli olacak çoğunluk onayına sahip Konunun görüşüldüğü bir toplantıda yapılacak oylamada elde edilmesi gerekecektir. Yalnızca, örneğin cephesini yenilemek veya bir kuşatma yapmak isteyen bir komşuyu etkiliyorsa, topluluğun iznine sahip. Konu ayrıca bir toplantıda tartışılmalıdır. Ancak, hepsi belirli değişkenlere bağlıdır. Örneğin, bir binanın cephesinin bir bölümünü yenilemek için her zaman topluluğun izninin alınması gereken belediye binaları vardır.

Diğer durumlarda öyle değildir ve tHer şey topluluk tüzüğünde olup olmadığına bağlıdır herhangi bir nokta var mı belirli koşulların belirtildiği bölüm bitişler, cephenin tekdüzeliğinin korunması, çevrelenme olasılığı, topluluktan izin istenmeden cephe reformlarının yapılıp yapılamayacağı vb. Bu hem apartman blokları hem de estetiği ve bitişleri paylaşan müstakil veya yarı müstakil villa geliştirmeleri için önemlidir.

Cephe reformları ile ilgili olarak içlerinde açıkça öngörülen hiçbir şey yoksa, izin istemeye gerek olmayacaktır. Cephenin son estetiğini etkilemesi dışında. Bu durumda, çoğu durumda izinleri talep etmeniz gerekeceğinden, bir izin talep etmeniz gerekecektir. Eğer Çalışmaların başlangıcı topluluğa yazılı olarak bildirilmelidir. iş ve ruhsat projesine göre. Ve iletişimin alındığının onayını ve ayrıca tutanağa kaydedilmesini isteyin.

Bir cephede reform yapmanın izinler açısından maliyeti nedir?

Bir cephede reform yapmak için, reformun kararlaştırılan bedelini ödemenin yanı sıra, diğer masrafları ödemek. Bir taraftan, izin ücretleris. Öte yandan, çeşitli eşyaların halka açık yollara yerleştirilmesiyle ilgili maliyetler. Bunların arasında iskele veya inşaat konteynerleri. Tüm bunların fiyatları şehre göre değişiyor, bu yüzden ona danışmanız gerekecek. Örneğin, Madrid şehrinde, bir evin cephesinin reformu, topluluğun bir unsurunu değiştiren bir reform olarak kabul edilir. Hepsi göz önüne alındı Dış işler ve sadece basit bir ruhsat istenerek belediye binasında işleme alınır. Bunun için başvuruyu, çalışmanın planlarını ve reformun mevcut durumuna ait fotoğrafları teslim etmelisiniz. Ek olarak, daha sonra sahip olacağınız bir çizimin bir çizimini, işin bütçesini ve bir hatırasını da sağlamanız gerekecektir.

Bu izinlerin maliyetleri ile ilgili olarak, çeşitli hususlar dikkate alınmalıdır. Genellikle çeşitli ücretler alınır. Bir lisans işlem ücreti, bu, işin türüne göre değişir. Aynı zamanda inşaatlar ve işler hakkında bir diğeri, Madrid’de buna denir ICIO ve iş için imkansız bütçe tabanının% 4’ü kadardır. Genellikle de ödenir sokağın bir kısmını işgal etmek gerektiğinde ek bir miktar cephenin konteynerlerle, moloz torbalarıyla, makinelerle vb.

İkincisi için ne ödemeniz gerekiyor İskelenin hangi caddeye kurulacağına bağlı olarak değişir veya kaplar. Ayrıca işin elemanlarının işgal edeceği sokak yüzeyi veya kuracağı günler vb. Demek ki, daha fazla metrekare sokak işgal ederler ve günler işi yürütmek için iskele yerinde olacak, daha fazla para ödenmesi gerekecek.

 

eski bina dış cephe yenileme dış cephe yenileme,