Bir Ev Ofisi Hazırlamak

Evinizi satmanıza yardımcı olacak en iyi fikirleri ve ipuçlarını içeren bir ev ofisi hazırlama kılavuzumuza hoş geldiniz.Ankastre dolaplı çağdaş ev ofis kuvars üst masa ahşap döşemeBir ev satarken, evreleme, potansiyel alıcılara evin en iyi varlıklarını göstermek için dağınıklığı giderme, dekorasyon ve düzenleme süreci olarak adlandırılır. Bu hazırlık, evi hızlı ve mümkün olan en yüksek fiyata satmaya yardımcı olur.

Bir evi satmaya hazırlamanın bir parçası da bir ev ofisi sahnelemektir. İş, kişisel ev işleri, ev ödevleri veya her üçü için ayrılmış bir alan olarak kullanacağınız bir odanız olduğunda, bu oda birçok alıcı için çekici bir seçenek oluşturur.

Ev ofisinizi tanımlamak için bir oda yenilemesi gerekebilir. Odayı sahneleme görevine başladığınızda izleyicilerinizi düşünün. Mutfak veya ana yatak odası yerine birçok alıcı ofisi diğer odalardan önce görmek ister; özellikle değişen zamanlar ve ev eksenli işlerde ve okullarda artışla birlikte.

Ofis sadece bunun için kurulmalıdır… bir ofis. Koşu bandı veya el işi masa gibi karma kullanımlı eşyalar içeren bir ev ofisine sahip olmak, ilgilenen bir alıcının kendilerini odada görmesini zorlaştırır.

Evde çalışılacak ofis alanı sadece bir çalışma alanı değil, aynı zamanda motive etmek ve ilham vermek için sessiz ve huzurlu bir oda olmalıdır. Her işin yaratıcı bir yanı yoktur. Bir ev ofisi kurmanın en iyi yollarını öğrenmek için bu bilgilendirici makaleyi okuyun, böylece alıcılar evinizi satılık diğer mülkler yerine satın almayı düşünebilirler.

Ev Ofis Dağınıklığını Düzenleme

Gri dolaplar ile aşamalı ev ofis beyaz masa ahşap döşemeEv ofis olarak kullanmak için ayrı bir odanız varsa yapmanız gereken ilk şey, kağıt ve posta yığınlarını ortadan kaldırarak dağınıklığı ortadan kaldırmaktır. Her kağıdı gözden geçirin ve hemen bir dosya dolabına dosyalayın veya parçalayın ve geri dönüşüm kutusuna atın.

Posta için, her bir zarfı açın ve şimdi veya daha sonra ilgilenilmesi gereken bir şey olup olmadığına karar verin ve iki ayrı, etiketli mektup tepsisine yerleştirin. Ayrıca, o sırada ne yapacağınızdan emin değilseniz, evrakları koymak için hazır bir kutu bulundurmanız da yardımcı olur.

Hangi kağıtların atılabileceğinden emin değilseniz, işte genel evrak işleri için saklama süresinin kısa bir listesi:

• Hizmet faturaları, para yatırma ve para çekme kayıtları (1 ay saklayın)
• Banka ve kredi kartı ekstreleri / ödeme koçanları (Mağaza 1 yıl)
• Tıbbi faturalar ve sağlık sigortası beyanları (1-3 yıllık Mağaza)
• Vergi belgelerini destekleme (3-7 yaş arası Mağaza)
• Vergi beyannameleri, önemli mali kayıtlar ve hayati kayıtlar (Kalıcı olarak saklayın)

Kağıt yığınları temizlendikten sonra, karışık güç kabloları, yerde duran fazladan malzemeler ve kullanılmış kutular için odayı inceleyin. Kordonlar için, hepsini aynı yöne gidecek ve mümkünse gözden uzak kalacak şekilde düzenlemeye çalışın. Sarf malzemeleri bir ev ofisi için gereklidir ancak çok değerli yer kaplayabilir. Sarf malzemelerini bir dolaba istifleyin ya da evinizde veya garajınızda geçici olarak bile saklanabilecek başka bir yer bulun.

Kitap rafları, süs eşyaları, aile resimleri veya figürinler gibi eşyaları nereye yerleştireceğinizden emin olmadığınız zamanlarda kullanışlı olma eğilimindedir. Kitap rafları yalnızca kitaplar için olmalıdır – ve potansiyel bir alıcıyı etkilemek istiyorsanız, kitaplarınızı konuya göre düzenleyin.

Ev Ofisinizde Nasıl Daha Fazla Alan Oluşturulur

Lambri plantasyon panjurlu halı ile geleneksel ev ofisiEv ofisiniz ister geniş, isterse dolap veya tuvalet olması gereken küçük bir alan olsun, bazı mobilyaları kaldırarak, mobilyaların boyutunu küçülterek veya yalnızca mobilyaları yeniden düzenleyerek daha fazla alan yaratabilirsiniz. Yeni bir masa, raf veya bilgisayar istasyonu satın almanız gerektiği anlamına gelmez. Amaç, daha fazla alan imasını yaratmaktır ve bunu yaparken, sahip olduğunuzu fark etmediğiniz bir alan yaratabilirsiniz. (Burada çeşitli küçük ev ofis fikirlerine bakın.)

Misafir bir arkadaşın sürüklediği ekstra yemek odası sandalyesi, sadece bir lambayı tutmaya yarayan sehpa veya uzun dallar ve dallar içeren dekoratif vazo gibi ihtiyaç duyulmayan mobilyaları çıkarın. Fazladan yer kaplamadan odayı aydınlatmak için vazoyu bir zemin lambası ile değiştirin.

Dolap yeterince derinse, dosya dolaplarını içeride saklamak için yer açın. Kapı veya sürgülü paneller açıkken kolayca erişilebilirler. Asılı saklama cepleri, olasılıklar ve sonlar için bir yer sağlar ve dolap çubuğundan asılabilir. Sık sık almanız gereken bu malzemeler için dolabın üst rafından yararlanın. Dolap iyi organize edilmişse, potansiyel alıcılara bir ev ofisinde ihtiyaç duyulan eşyaları saklamanın harika bir yolu olarak gösterilebilir.

Eşyalar kaldırılıp düzenlendikten sonra, kapıda durun ve mobilyaların daha iyi bir çalışma alanı yaratmak için nereye gidebileceğini görselleştirin. Bir ev ofisinin çekmeceli bir masaya ve bir bilgisayar, kitap rafları ve bir yazıcı arabası veya sehpası için bir odaya ihtiyacı olacaktır. Yaratıcı ol; masayı yana çevirin ve önündeki duvarda asılı büyük bir takvim veya günlük planlayıcıya bakmasını sağlayın. Bu, raflar ve dolaplar için daha fazla alanın kullanılmasına izin veren bir iş istasyonu oluşturur. İşlevselliğini koruyun, ancak yürüme alanına izin verin.

Ev Ofisiniz İçin Ayrılmış Bir Çalışma Alanı Kurun

Düzenli masa duvar raflı geçiş ev ofisiBir ev ofisinin temel amacı, ev sahiplerinin çalışması, evrak işlerini halletmesi, çocuklarla ev ödevlerini gözden geçirmesi veya kendilerinin çalışacakları bir yer olması için bir alandır. Bir iş istasyonu en iyi şekilde masa üzerine yerleştirilir. Bilgisayar sistemini veya dizüstü bilgisayarı ortaya yerleştirin ve her iki tarafta kalem bardakları, zımba teli, not defteri ve telefonlar ve diğer elektronik cihazlar için şarj istasyonları için yer bırakın.

Fareyi klavyenin yanındaki bir pedin üzerine yerleştirin. Çalışmayan bir bilgisayar kullanıyor olsanız bile, en azından alıcılara odanın bir yere bir bilgisayara nasıl izin verdiğine dair bir fikir veriyorsunuz. Yazıcı, tercihen altında saklama alanı olan bir araba veya küçük bir stand üzerinde olmalıdır. Mümkünse, basılı malzemelere kolay erişim için bunu masanın uçlarından birine yerleştirin.

Masanın üst yüzeyini düşünün. Yarım soyulmuş çıkartmalarla çizilmiş veya noktalıysa, üstüne bir yemek odası masası koşucusu yerleştirebilir veya onu kurtarmak için kontak kağıdı kullanabilirsiniz. Bu, çalışmak için bir yer oluşturmaya başlamak için temiz bir nokta sağlar.

İşleri basitleştirmek için masada yeterince boş alan bırakmaya çalışın. Yer lambası çok fazla olduğunda gece çalışmak için bir masaüstü lambası ekleyin. Her şeyi takacak bir yere ihtiyacınız varsa, USB şarj çıkışlarına sahip çok işlevli bir güç şeridi her şeyi tek bir yerde tutmanıza yardımcı olur. Kişiselleştirmek ve dekor eklemek için aşağıdaki ipuçlarını izleyin.

Ev Ofisinize Tanımlı Dekor Ekleyin

Siyah vurgulu duvar modern masa ile ev ofisŞimdiye kadar, hareket alanı ve açıkça tanımlanmış bir iş istasyonu kurulumuna sahip organize bir ev ofisiniz olmalı. Son parçayı oluşturmak için biraz dekor ekleyin! Bir ev ofisi düzenlemek boş duvarlar, boş raflar veya süssüz pencereler anlamına gelmez. İş, doğa, ünlü yerler, ünlü insanlar veya teknoloji gibi odayı birbirine bağlamak için nötr bir tema düşünün. Dekorunuzu bu temaya dayandırın.

Aile resimlerini, çocuklardan sevimli sanat eserlerini veya en sevdiğiniz süs eşyalarını kaldırarak kişiselleştirdiğinizden emin olun. Bunun yerine, seçtiğiniz temayla ilgisi olan bir veya iki çerçeveli poster veya resim asın. Orta boy duvar sanatı da tamam.

Oda mavi veya sarı gibi favori bir renge boyandıysa, nötr bir bej veya gri boyamak için zaman ayırın. Artık birçok dağınıklık ortadan kalktığına göre, nesneleri boyamak için hareket ettirmek daha kolay olmalı. Bir renge karar verdiğinizde, ana renkten bir veya iki ton daha açık veya daha koyu bir renge sahip bir vurgulu duvar düşünün. Aynı renk ailesinde kalın. Büyük bir ev malzemeleri mağazasındaki çoğu boya merkezi veya boya departmanı, bir numune sayfasında bir renk ailesiyle birlikte boya örnekleri sağlar.

Pencere panjurları iyi bir seçimdir ancak perdelere ihtiyaç olmayabilir. Perdelerin atlanması, odanın hissine daha fazla görsel alan katabilir. Pencerede bir şey olmasını istiyorsanız bir üst saçak kullanın. Panjurlar da duvarlara benzer nötr renkte olmalıdır. Mini panjurlar, vinil veya ahşaptan yapılmış daha büyük panjurlar için iyi çalışır. Öğleden sonra güneş ışığı iş istasyonu alanına girerse ve monitörü beyazlatırsa, oda karartma perdelerini seçin.

Diğer bir husus, daha uyumlu bir alan sağlamaya yardımcı olabilecek bir feng shui ev ofis tasarımı oluşturmaktır.

Ev Ofisinize İyi Bir Bakış

Şimdi odanın etrafına bir göz atma ve çalışmalarınızı inceleme zamanı. Etrafta daha az eşya oturmak hoş bir his ve iyi bir çalışma alanının ihtiyaç duyduğu sakinlik hissi yaratır. Gerekli olmayan her şeyi kaldırdığınızdan emin olun ve herhangi bir şeyin yanından geçmek zorunda kalmadan odanın içinde manevra yapıp yapamayacağınızı görmek için dolaşın.

Satılık bir ev ofisi hazırlamak çok fazla iş olabilir. Bununla birlikte, sadece evinizi hızlı ve iyi bir fiyata satma şansınızı artırmakla kalmıyor, aynı zamanda taşınma için düzenleme ve paketleme de yapıyorsunuz! Ve bir ev ofisi sahnelemek, evinizin satılmasını beklerken daha üretken ve huzurlu bir çalışma ortamı için bir katalizör olabilir.

Daha ilgili tasarımlar için yerleşik ev ofis fikirleri galerimizi ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir