Bir Ev Yenileme Projesi Sırasında Elektrik Planlaması İçin İpuçları

 • Evinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için veya evinizi satmak istediğiniz için yakında bazı ev iyileştirmelerine başlamayı mı planlıyorsunuz? Öyleyse, yeni yerleşim fikirleri, yapısal çalışmayı düzenlemeniz gerekip gerekmediğini ve malzeme ve aletleri seçme gibi çok çeşitli faktörlere bakacaksınız.

  koçtaş ev tadilatı
  ,
  ev su tesisatı yenileme fiyatı
  ,
  ev yenileme tadilat
  ,
  komple ev yenileme
  ,
  evi komple yenileme
  ,
  banyo tadilat öncesi sonrası
  ,
  komple banyo tadilatı
  ,
  ev elektrik tesisatı yenileme fiyatı
  ,
  tlc ev yenileme
  ,
  ev içi yenileme,

Yapılacaklar listenize ekleyeceğiniz bir şey olsa da, elektriksel unsurları düşünmektir. Pek çok insan bu alan hakkında düşünmek için yeterince zaman harcamıyor, ancak sadece hayallerinizin evini değil, aynı zamanda işiniz bittiğinde güvenli bir mülk istiyorsanız, doğru yapmak çok önemlidir. Önümüzdeki aylarda yapmanız gereken her şeyi çözmenize yardımcı olacak bu elektrik planlama ipuçlarına göz atın.

Çalışmayı Planlayın

Elektrik işini ayrıntılı olarak planlamak akıllıca olacaktır. Önceden yapılması gereken her şey hakkında düşünmek, işleri kaçırmamanıza veya bir projeye gereğinden fazla zaman ve para harcamanıza yardımcı olacaktır, çünkü bir yüklenici işleri daha sonra düzeltmek veya bitirmek için geri gelmelidir.

Tadilat başlamadan önce evinizin her odası için planlamayı tamamladığınızda, bilgileri elektrikçilere, inşaatçılara, sıvalara, ressamlara ve diğer ilgili esnaflara daha kolay aktaracaksınız. Planlarken, prizleri (eklenmesi veya taşınması gerekip gerekmediği) ve ayrıca santral yükseltmeleri, diğer panellerde değişiklikler ve hatta mülkünüze kare görüntüler ekliyorsanız yeni kabloların montajı gibi şeyleri aklınızda bulundurun.

Lisanslı Elektrikçiler İşe Alın

Maliyetleri düşürebilmek için tadilatta olabildiğince çok iş yapmak isteyebilirsiniz. Ancak, elektrik işleri, halletmeniz gereken türden bir şey değildir. Bu alanda zaten uygun şekilde eğitilmiş ve lisanslı değilseniz, canlı kablolara dokunmayı içeren herhangi bir işi tamamlamak için kalifiye bir kişi işe alın. Bu, tadilat sırasında ve uzun vadede evde kendinizi ve başkalarını güvende tutar.

Ayrıca, bir yenileme sırasında elektrikli cihazları kendiniz kaldırmaya veya kurmaya / yeniden kurmaya çalışırsanız, ürün garantilerini ve çeşitli sigorta kapsamlarını geçersiz kılabileceğinizi unutmayın. Öyleyse, tüm bunları doğru insanlara bırakmak daha iyi.

Gerekli çamaşır makinesi, buzdolabı, fırın, set üstü ocak veya bulaşık makinesi onarım veya bakım işlerini lisanslı elektrikçilere yaptırın, böylece cihazlarınızın en iyi şekilde çalıştığını, güvenli bir şekilde bağlandığını ve ev yangını veya elektrik çarpması riskini artırmayacağını bilirsiniz. Ayrıca, prizleri ve cihazları nereye yerleştireceğiniz konusunda bu profesyonellerle konuşun. Her gün evlerde çalışırlar ve genellikle mükemmel fikirlere sahiptirler, çoğunun aklına bile gelmez.

Ana Alanlar için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkesin evi farklıdır, ancak bir mülkün çeşitli odaları için benzer elektriksel hususlar vardır. Örneğin, yatak odaları söz konusu olduğunda, çoğu insan elektrikli battaniyeleri, telefon şarj cihazlarını, lambaları vb. Takabilmeleri için yatağın her iki tarafında çift güç noktasına ihtiyaç duyar. Yatağınızı farklı bir yere taşımak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız. Yıllar içinde, çıkışları yatak odalarının en az iki duvarına yerleştirin. Bu şekilde, isterseniz bir seçeneğiniz olacak.

Birçok ev sahibi aynı zamanda ana yatak odalarına TV’leri ve kişisel video kaydediciler veya ses sistemleri gibi diğer elektrikli cihazları da kurmayı sever. Duvara yerleştirilmiş ek güç noktalarının yanı sıra gerektiğinde hava bağlantılarına sahip olmak isteyeceksiniz. Masa kurulumlarına (bilgisayar ve baskı ihtiyaçları için), ayrıca HVAC sistemlerine, tavan aydınlatmalarına ve diğer duvar veya tavan aydınlatmasına izin vermek için birden fazla yatak odasında ekstra güç noktalarına da ihtiyacınız olabilir.

Banyoda tıraş ve makyaj uygulaması için iyi aydınlatma hayati önem taşır. Bu nedenle, farklı açılarda bol miktarda üstten aydınlatmaya izin verin. Çoğu insan aşağı ışıklara ve yönlendirilmiş spotlara sahip olmayı sever. Elektrikli tıraş makinelerini, saç kurutma makinelerini, düzleştiricileri vb. Takabilmek için güç noktaları da isteyeceksiniz ve bir egzoz fanı veya birleşik bir ısıtma / fan / aydınlatma ünitesinin kurulumunu da yapabilirsiniz. Yerden ısıtma veya ısıtmalı havlu askıları için prizler de planlamak isteyebileceğiniz bir şey olabilir.

Tüm bu eklenti cihazlar ve insanların bu yoğun bölgelerde şarj ettiği akıllı telefonlar ve tabletler için mutfaklar her zaman birden fazla prize ihtiyaç duyar. Ayrıca, yerleşik mutfak aletleri için ihtiyaç duyduğunuz elektrik işini de düşünün, ada tezgahınızın üzerindeki ışıklardan, tavan aydınlatmalarından ve hatta gömme dolap aydınlatmasından bahsetmeyin.

Gömme ışıklar ve diğer aydınlatmalar, TV’ler ve diğer eğlence ekipmanları için bol miktarda güç noktası olduğu gibi çoğu yaşam alanı için de bir zorunluluktur. Ayrıca evinizin her yerine Ethernet bağlantıları ve vakum noktaları kurmak isteyebilirsiniz.

Elektrik planlaması en önemli faktör gibi görünmeyebilir, ancak bir yüklenicinin tadilat yaparken kurulumunuza yardımcı olması gereken düzinelerce farklı alan vardır. Kapsanmanızı sağlamak için yukarıdaki tüm noktaları düşünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir