Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Bir Giriş Masası Ne Kadar Uzun Olmalıdır

Ön kapının yanındaki giriş masası hem pratik hem de güzel, ancak ne kadar uzun olmalı? Tasarımcıların ve ev dekoratörlerinin söylediklerine baktık ve bilgileri sizin için burada bir araya getirdik. Bir giriş masasının ortalama yüksekliği (konsol masası, büfe veya koltuk masası olarak da bilinir) yaklaşık 30 inç uzunluğundadır. Bununla birlikte, 28 inç uzunluğundan 40 inç yüksekliğe […]

09 Kasım 2020 - 16:07 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi. A+A-

Bir Giriş Masası Ne Kadar Uzun Olmalıdır

Ön kapının yanındaki giriş masası hem pratik hem de güzel, ancak ne kadar uzun olmalı? Tasarımcıların ve ev dekoratörlerinin söylediklerine baktık ve bilgileri sizin için burada bir araya getirdik.

Bir giriş masasının ortalama yüksekliği (konsol masası, büfe veya koltuk masası olarak da bilinir) yaklaşık 30 inç uzunluğundadır. Bununla birlikte, 28 inç uzunluğundan 40 inç yüksekliğe kadar değişebilir. İdeal olarak, montunuzu çıkarırken giriş masanızın anahtarlarınızı ve çantalarınızı takmak için kolay bir yükseklik olmasını istersiniz.

Giriş tablolarının nasıl kullanıldığına ve neden bir yükseklikten başka bir yükseklik isteyebileceğinize bakalım. Ayrıca bir giriş masası için genel boyuta ve mükemmel lamba yüksekliğine de bakacağız. Daha fazla uzatmadan, hadi başlayalım.

Bir evin ön kapı girişindeki giriş masası, Giriş Masası Ne Kadar Uzun Olmalı? [Inc. Examples]

Giriş Masası Ne Kadar Uzun Olmalı

Giriş masaları, ziyaretçileri evinize girdiklerinde selamlamak için kullanılan mobilya parçalarıdır. Bazen tamamen dekoratiftirler ve sevdiğiniz nesneleri yerleştirebileceğiniz yerlerdir. Bazen ekstra ışık için bir lamba (veya lamba) tutarlar. Ya da başka zamanlarda, anahtarlar ve cüzdanlar gibi nesneler için bir depolama parçası ve iniş pedi olarak işlev görürler.

Doğru yüksekliğe karar verirken giriş masanızın amacı göz önünde bulundurulmalıdır. Tavan yüksekliği başka bir düşünce olabilir. Çok yüksek tavanlarınız varsa, daha kısa mobilyalar cüce görünebilir.

Ortalama Yükseklik Giriş Tablosu

Bazı ortalama yükseklik giriş tablolarının kullanıldığı yollara bir göz atalım.

Bu çekici orta gri / siyah giriş masasının çok sayıda işlevi vardır. Masa üstü ekstra ışık için bir lamba, bazı sevilen sehpa kitapları, dekoratif vazo düzenlemesi ve güneş gözlüğü ve anahtarlar için güzel bir yer tutar. Alt rafta, ayakkabılar, çantalar veya ön kapının yakınında olması gereken ancak görünmeyen herhangi bir şey için kullanılabilecek sepetler bulunur.

Bu giriş yolu konsolu hem iniş pisti hem de mini çamur odası görevi görür. Açık bölmelerde sepetler kullanılır ve kapılar alt yarısında gizli saklama alanı sağlar. Dar derinlik, içeri yürümek ve açılan bir kapı için bol miktarda alan sağlar. Üst raf, tatil dekorasyonları (burada gösterildiği gibi) veya güzel aile fotoğrafları koleksiyonu için kullanılabilir.

Uzun Konsol Masaları

Yüksek tavanlarınız varsa, odanız standart 28 inç ila 32 inç konsoldan veya giriş masasından biraz daha yüksek bir şey isteyebilir. Bulmaları daha zor olsa da mümkün. Birçok antika büfe veya şifoniyer gereken yüksekliğe sahip ve bazı yeni parçalar da yapıyor. Satın almadan önce boyutları kontrol ettiğinizden emin olun.

Bu zarif aynalı büfe 39 inç boyunda duruyor. Kapalı kapılar gizli saklama alanı sağlarken, zarif parça aile yadigarları için mükemmel bir vitrin.

Daha uzun bir parçaya ihtiyacınız varsa, giriş yolu tablosu kutusunun dışında arama yapmanız gerekebilir. TV konsollarını, büfeleri ve şifonyerleri arayın. Burada kullanıma hazır bir TV konsolu 35 inç uzunluğunda duruyor ve alt açık rafta sepet saklama için bolca yer, anahtarlar ve köpek tasmaları için çekmeceler ve diğer temel ihtiyaçlar için pencereli dolaplar sağlar.

Bir konsol masasının üzerinde fazladan yükseklik oluşturmanın bir yolu, bir ayna veya çerçeveli resim parçası asmaktır. Lütfen bununla ilgili yazımıza buradan göz atın: Giriş Yolunun Aynası Olmalı mı (Ve Ne Kadar Büyük Olmalı)?

Fonksiyonel Konsol Masaları

Giriş holü olmayan bir yaşam alanınız varsa konsol masanız kış aylarında çamurluk deposu görevi görebilir. Ayakkabıları çekici bir şekilde saklayabilecek bir giriş masası veya büfe bulmak, evinizi hem muhteşem hem de pratik hale getirebilir.

Bu ev sahibi, giriş için sevimli bir istasyon yarattı. 3 raflı konsol, alt rafta ayakkabı saklama sağlar ve orta raftaki çekici sepetler eldivenler, şapkalar ve köpek tasmaları için mükemmeldir.

Ikea’nın bu ayakkabı dolabı, çekici gizli ayakkabı saklama ve sevdiğiniz nesneler için hoş bir yüzey rafı sağlar.

Bu sevimli ve fonksiyonel giriş parçası, dört sepet çekmecesinde mükemmel bir saklama alanına sahiptir. Daha küçük iki çekmece, araba anahtarları ve küçük şemsiyeler gibi şeyler için yer sağlar.

Amazon’daki bu ürün için buraya tıklayın.

Giriş Tablosunu Nasıl Seçersiniz?

Herhangi bir mobilya parçasını seçerken, her zaman düşünülmesi gereken birkaç husus vardır.

  • Fonksiyon – giriş tablonuzun amacı nedir? Dekoratif görünümün yanı sıra depolama için mi istiyorsunuz? Yoksa sadece odanın tasarımını sergilemek ve alanı dengelemek için bir şeyler mi arıyorsunuz?
  • Tarzı – Evinizin genel tarzını düşünmek istiyorsunuz. İyi çalışacak bir şey seçin. Bu, renk, malzeme ve genel denge hakkında düşünmeyi içerir.
  • Maliyet – Bütçen var mı? Bu seçiminizi belirleyebilir. Bütçeniz yoksa, her müşteri için bir seçenek vardır. Ancak bir kuruşu sıkıştırıyorsanız, mükemmel bir DIY yapabileceğiniz 2. el pazarlıklarına dikkat edin.

Giriş Tablosu Ne Boyutta Olmalıdır?

Bu gerçekten alanınıza bağlıdır. Giriş masanız kapınızın açıldığı duvara gidecekse, muhtemelen daha dar derinliğe sahip bir şey istersiniz. Tipik olarak giriş tabloları 14 inç ile 18 inç derinlik arasında çalışır.

Alan bir sorun değilse, daha büyük bir şifonyer veya büfe işe yarayabilir. Bu derinlikler tipik olarak 20 inç ila 24 inç arasındadır.

Giriş masanızın uzunluğu, parçanız için sahip olduğunuz duvar boşluğuna yüzde yüz bağlıdır. Konsol masaları birçok farklı uzunlukta gelir, bu nedenle, duvarınız ne olursa olsun, orada bir şeyler olmalıdır.

Powell Mobilya Konsol Masası

Bu küçük konsol masası düzgün bir 31.5 ″ L x 14.5’W x 30.75 ″ H’dir. Alt rafta bir saklama sepeti ve anahtarlar veya ön kapıda ihtiyacınız olabilecek başka şeyler için birkaç çekmece için yer var.

Amazon’daki bu ürün için buraya tıklayın.

İmza Tasarım Konsol Tablosu

Bu daha uzun konsol masası, daha fazla duvar alanı olan bir ev için çalışır. 47,75 ″ G x 16 ″ D x 29,75 ″ H ölçülerindedir. Saklama sepetleri, dekoratif objeler veya kitaplar için üç açık raf vardır. Ashley Mobilya Mağazası tarafından yapılmıştır ve çiftlik evi tarzı evlerde çalışacaktır.

Amazon’daki bu ürün için buraya tıklayın.

Giriş Masasında Bir Lamba Ne Kadar Uzun Olmalıdır?

Lamba boyutunu düşündüğünüzde konsol masanızın yüksekliğini, tavanınızın yüksekliğini ve alanınızı düşünmeniz gerekir. Genel bir kural olarak, giriş ve konsol masa lambaları 36 inç yükseklik aralığında olmalıdır. Tabii ki, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak bu biraz yukarı veya aşağı gidebilir.

Giriş yolunuzda merdiven varsa, konsol masanız için duvar alanınızın yüksekliği engellenebilir. Bu tür bir durumda, oda için en iyi sonucu vermesi için daha küçük bir lamba gerekebilir.

İyi eğlenceler

Evlerimiz için yeni bir dekor parçası seçmek her zaman heyecan vericidir ve yeni bir giriş portalı oluşturmak özellikle heyecan vericidir. Konuklarınıza ve aile üyelerinize “merhaba”. Evinizin havası için bir ton belirler ve tarzınız hakkında bir şeyler söyler. İster orta büyüklükte bir konsol masası ister uzun boylu bir masa seçin, umarız bu yazı karara yardımcı olmuştur.

Daha harika HomeDecorBliss gönderileri için lütfen aşağıdakilere göz atın:

Giriş Tablosu Nasıl Stil Verilir? Önerilen 6 İç Tasarım Stili

Koridorunuza O Ülke Görünümü Sağlayacak 15 Rustik Giriş Masası

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Giriş Dolabı En İyi Nasıl Düzenlenir Giriş Dolabı En İyi Nasıl Düzenlenir...

Giriş yolu dolabınız için bir organizasyon stratejisi bulmak zor olabilir. Sonuçta, böyle bir dolaba çok fazla talep var. İster yeni ye...

Giriş Tezgahı Ne Kadar Uzun ve Geniş Olmalıdır? Giriş Tezgahı Ne Kadar Uzun ve Geniş Olm...

Bir giriş yolu bankı satın almayı planlıyorsanız, giriş yolunuzun bankınızı barındıracak kadar büyük olduğundan emin olmanız gerekecekt...

Pervaz Duvarlarla Aynı Renk mi Olmalı? Pervaz Duvarlarla Aynı Renk mi Olmalı?

Bir evi inşa ederken veya yeniden modellerken, boya renklerini seçmek heyecan verici bir adımdır! Evinizin her odası için seçilen renkl...

Oturma Odanızı  Zarif Bir Alan Yapacak Dekorasyonu Oturma Odanızı Zarif Bir Alan Yapacak D...

Oturma odanız muhtemelen eve geldikten sonra günün çoğunu geçirdiğiniz odadır. Bu yüzden vakit geçirmek için keyifli bir mekan yapmanız...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ