Bosch bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları

Bulaşık makinesinde E15 hatası düzeltmesi

Her gün bulaşık yıkamak sadece eğlenceli bir deneyim değil bosch bulaşık makinesi ,, aynı zamanda çok zaman alıyor. sembolleri ve anlamları Görevleriyle etkili bir şekilde başa çıkacak ve ev hanımlarına yardım edecek yüksek kaliteli bulaşık makinelerine olan talebin artmasının nedeni buydu. Birçok insan, bir şeyin pahalı olması durumunda, bunun yüksek kalitede olduğunu ve uzun süre iyi çalışacağını gösterdiğini düşünür. Bu yanlış bir görüştür, çünkü herhangi bir ürünün yanlış kullanılması arızalara, arızalara ve hatta hasara yol açabilir.

Ortalama bir meslekten olmayan kişi, ortaya çıkan donanım ve ekipman arızalarını her zaman nasıl düzelteceğini bilmez. Ne yapacağınızı ve ne yapacağınızı bilmediğinizde, size ne yapacağınızı öğretecek veya onarım işini kendi başına yapacak gerçek profesyonellerden yardım istemek en iyisidir. Bir terapistin tavsiyesi, küçük kusurları kendi başınıza düzeltmenize yardımcı olabilir. Ve Bosch markalı otomobillerde, bir e15 hatası oluştuğunda, daha fazla danışmadan kendi başınıza halledebilirsiniz..

 • Ortaya çıkan hata kodları nelerdir?
 • Bosch bulaşık makineleri için algoritmayı sıfırlayın
 • E15 hataları hangi biçimde temsil edilir?
 • Bir arıza nasıl düzeltilir?
Bosch bulaşık makinesi ekran işaretleri, Arçelik Bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamlari, Bosch bulaşık makinesi tuz göstergesi, Arçelik bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamları, Bosch bulaşık makinesi arıza işaretleri, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nedir, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kapatılır, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kullanılır , bosch bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları,

Ortaya çıkan hata kodları nelerdir?

Sorunun özünü anlamak için , bulaşık makinesi hatasının nedenini bilmeniz gerekir . Bulaşık makinesi gibi bir cihazın her üreticisi tamamen farklı arızalara sahip olabilir. Bu nedenle, bulaşık makinenizin e15 hatasını göstermesinin tam olarak ne anlama geldiğini anlamak önemlidir. Bununla ilgili bilgiler, herhangi bir ürünle birlikte verilen kullanım kılavuzunda üretici tarafından belirtilmelidir. Ne yazık ki, çoğu durumda sadece bir şey kırıldığında ona dönüyoruz, ancak e15 hatasının nasıl çözüldüğünü görebilirsiniz ve neyin çalıştığını, neyin aktığını, neyin bağlı olmadığını ve arızaya neden olduğunu anlayabilirsiniz. Talimatlara göre çökmenin sebebini belirledikten sonra durumu düzeltmek mümkündür.

Bulaşık makinesinin ekranında I20 göstergesi neden yanıp sönüyor – makaleyi okumanızı öneririz.

Bulaşık makinesinde sapmalar, program arızasından veya bileşenlerde veya yedek parçalarda ciddi hasarlardan kaynaklanabilir. Burada , bulaşık makinesi teşhis sistemi sayesinde bir arızayı tanımlayabilirsiniz :

 1. Bulaşık makinesinde test programını çalıştırmanız gereken ilk paragraf . Cihazın ekranına kaydedilmesi gereken ürünün pasaportuna özel bir kod yerleştirilmiştir.
 2. Ardından , cihazın beyin merkezi, arızayı gösteren bir hata kodu gösterecektir.
 3. Kullanım kılavuzunda, alınan hata kodunu (örneğin, e15) arayın ve içindeki metne bakın.

Ev aletleri, kelimenin tam anlamıyla her gün yeni ürünlerle doldurulmaktadır. Bosch, Beko, Electrolux, Indesit, Samsung gibi tanınmış şirketler ve sayısal değerler ve alfabeler kullanılarak görünen daha birçok harita hatası.

Görünen bulaşık makinesi hatalarını sıfırlamak için iki seçenek vardır.

Bir birim hatasının neden ortaya çıktığını anladığınızda ve başka bir eylem planını düşündüğünüzde, görünen hata kodunu sıfırlayabilirsiniz.

Bunun için iki basit seçenek var:

 1. “Etkinleştir / devre dışı bırak” düğmesine basın ve ağ düğmesini 15-20 saniye bırakmayın. Bu, sıfırlamaya yol açacaktır.
 2. Bu yöntem en basit olanıdır ve talimatları açmamış olanlar tarafından bile sezgisel olarak kullanılır. Cihazın güç kablosunu güç kaynağından çıkarın ve yaklaşık 20 dakika bekleyin. Bu süre, ayarları sıfırlamak ve konsolu yeniden başlatmak için yeterlidir.

Bunlar evrensel “tariflerdir”, böylece çamaşır makinesinin markasına dikkat etmeden güvenle uygulayabilirsiniz.

Ayrıca şunları da kontrol edin: Bulaşık makinesi kapağı nasıl onarılır ve ayarlanır?

Bosch bulaşık makineleri için algoritmayı sıfırlayın

Bosch markası sadece ülkemizde değil tüm dünyada çok popüler. Bu endişe, üretici, ünitenin belleğinde biriken tüm hataları sıfırlamanın mümkün olmasını sağladı. Bosch teknolojisindeki cihaz belleğinde biriken hataları tamamen temizlemek ve yeniden başlatmak için şunları yapmalısınız:

 1. Bulaşık makinesinin kapısını açın
 2. Açma / kapama düğmesine basın;
 3. Aynı anda, 1 ve 3 numaralı program düğmelerine basın ve en az 3 saniye basılı tutun;
 4. Kapıyı kapatın ve ardından tekrar açın;
 5. Sıfırlama düğmesine 3 saniye basın;
 6. kapıyı kapat. Yıkama bitiminin sesi gelene kadar bekleyin;
 7. Kapıyı açın ve bulaşık makinesinin fişini çekin.

E15 hataları hangi biçimde temsil edilir?

Bulaşık makinesi bir e15 hatası gösteriyorsa, Aquastop sistemi çalışıyor demektir . Bu hata oldukça kolay bir şekilde ortadan kaldırılır, ancak burada bu işe yüklenen görevlere dikkat etmeniz gerekir.

AquaStop, yetkisiz sızıntılara ve sızıntılara karşı koruma sağlamak için yeni bulaşık makinesi modellerinde kullanılan gelişmiş bir sistemdir . Bosch bulaşık makinesinde böyle bir hata ortaya çıkarsa, ancak görmezden gelmeyin, hemen e15’e geçin.

Bosch bulaşık makinesi ekran işaretleri, Arçelik Bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamlari, Bosch bulaşık makinesi tuz göstergesi, Arçelik bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamları, Bosch bulaşık makinesi arıza işaretleri, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nedir, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kapatılır, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kullanılır , bosch bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları,

Cihazın bir AquaStop sistemi varsa, o zaman dekompresyon, sızıntılar, su baskınları ve diğer yanlış su akışı prosedürleri sırasında, fazla su otomatik olarak özel bir kaba yönlendirilir. 0.2L hacimli tasarlanmıştır, bu nedenle kap (su) fazla su ile dolduğunda şamandıra aniden kapanır. Tüm bu eylemler, küçük anahtar kontaklarının kapanmasına neden olur. Bu, emniyet valfine elektrik akışını engeller ve arızalar tamamen giderilene kadar su akışını durdurur. Aynı zamanda bodrumdan su pompalanmaya başlar.

Bosch bulaşık makinelerinde E15 hatası neredeyse hiç görülmez, çünkü bu üretici özellikle kaçak güvenlik sistemleri konusunda ciddidir. Ancak nadir durumlarda, ek maliyet olmadan kendiniz halledebilirsiniz.

Bir arıza nasıl düzeltilir?

Bulaşık makinesi bir e15 hatası gösteriyorsa ne yapmalı? Doğru çözüm, kullanım kılavuzunu okumaktır. Siemens, Veko, Electrolux, Neff ve Indesit’ten bir ünite satın alırsanız, o zaman AquaStop sisteminin engellenmesi nedeniyle ortaya çıkar. Bu, tavada 0,2 litreden fazla sıvının biriktiği ve makinenin işlevlerini yavaşlattığı anlamına gelir.

Bulaşık makinesini geri yükleyin ve e15 hatasını aşağıdaki gibi kaldırın:

 • İlk şey, fazla sıvı tepsisini boşaltmaktır. Sadece bulaşık makinesini yönlendirmeniz ve suyu boşaltmanız gerekir. Fazlalık için önceden bir kap hazırlamayı unutmayın!
 • Üniteyi iyice kurulayın . İyi ısıtma koşullarında, odanın tamamen kuruması için bir gün yeterli olacaktır.
 • Drenaj sistemi tıkanmadan temizlendi. Bunu yapmak için, filtreleri yaklaşık olarak makinenin altından açmak ve kanalizasyondaki drenajı dikkatlice kontrol etmek yeterlidir.
 • Bu prosedürler, bulaşık makinesinin normal modda daha fazla kullanılmasını engellemez.

Bulaşık makinesinin e15 hatası vermemesi için dikkatli kullanılması, aşırı yüklenmemesi, temizlik ürünlerinde, bakım malzemelerinde şımartılması gerekir.

En yaygın 5 bulaşık makinesi sorunu ve bunların nasıl çözüleceği!

Bulaşık makineleri şüphesiz piyasadaki en iyi temizlik makinelerinden biridir. Çok az çabayla saksılarınızı korur ve onları temiz ve yeni tutar. 7 ile 12 yıl arası sürer ki bu da onu iyi bir yatırım yapar, ancak diğer cihazlar gibi bakım ve ilgiye ihtiyaç duyar, ancak bazen konuları kontrol altına almanızı ve sorunları kendi başınıza çözmenizi sağlar ki bu da özellikle ne zaman önemli bir noktadır. garanti süresi sona erer. Bu nedenle, karşılaşılabilecek sorunlara ve arızalara ve bunların nasıl çözüleceğine ilişkin ayrıntılı bir genel bakış sunuyoruz:

1) Bulaşıkları düzgün temizlememek.

Bu sorun, bulaşık makinesi satın alma hedefiyle çelişiyor! Bu sorunun arkasında aşağıdakiler dahil birçok neden olabilir:

 • Yükleme hatası: Bulaşık makinesi kapasitesi nedeniyle aşırı yüklenmiş olabilir veya mutfak gereçlerini raflara koyma şekliniz uygun olmayabilir. Bir kase, sıkma sürecine müdahale edebilir ve yiyecek parçalarını içlerinden çıkarmadan kapları yüklemek, bunların yapışmasına neden olur. Üreticinin kılavuzuna bakın ve indirme talimatlarını doğru şekilde izleyin.
 • Deterjan çekmecesini kontrol edin – yapışan eski yapışkan deterjanlar toz akışını engelleyebilir. Bu durumda dağıtıcıyı temizleyebilir veya haznesini değiştirebilirsiniz.
 • Kontrol paneli, sızdırmazlık contası, filtre ve dönen kollar: miller tıkanırsa, bu onların rahat çalışmasını engelleyebilir, bu yüzden onları fırçaladığınızdan emin olun. Conta gevşekse, daha sıkı bir conta ile değiştirmelisiniz. Özellikle üzerinde kir lekeleri görünüyorsa, filtreyi sık sık temizleyin.
 • Su yumuşatıcı veya parlatıcı kullanmak: Bulaşıklarda su lekeleri görürseniz, bunun nedeni suyun yüzeyde uzun süre kurumadan kalmasıdır. Parlatıcı, kurutma sürecini hızlandırır, ancak beyaz iplikli kirli bulaşıklar, sert suda minerallerin varlığını gösterir ve güçlü bir su arıtıcısı veya deterjan kullanmanız onların inatçılığını azaltır.
 • Boş bir döngü çalıştırma: Bir sonuç almadıysanız ve yukarıdaki tüm solüsyonları uyguladıktan sonra, bulaşıksız döngüyü çalıştırın ve ardından bulaşık makinesini tekrar doldurun ve bittiğinde bulaşıkların temizliğini test edin.

2) Bulaşık makinesi düzgün çalışmıyor.

Bulaşık makinesi açıldığında çalışmıyor veya düzgün çalışmıyor olabilir. Çeşitli olası nedenleri bulalım:

 • Bulaşık makinesinin kapağının iyi kapatılmaması:A- Kapak düzgün kapatılmazsa cihaz çalışmayabilir. Kapı kilidi aşınabilir veya değiştirilmesi gerekebilir. B- Nedeni, kapların kapanmasını engelleyen bulaşıkların istiflenme biçiminden de kaynaklanıyor olabilir.
 • Bulaşık makinesi çalışmıyor:A- Bulaşık makinesinin güç kaynağında bir sorun olabilir, bu nedenle elektrik prizini kontrol edin. Genellikle teller veya valfler hasar görür veya çamaşır makinesi yanlış bağlanır. B- Motor çalışmazsa, zamanlayıcıya bir bakın.
 • Bulaşık makinesi uzun süre çalışıyor:A- Nedeni, evdeki suyun düşük sıcaklığı, bulaşık makinesine temizlik için yeteri kadar ısı aktarmaması olabilir. Sıcaklık yavaşça yükselir ve bu da döngünün süresini uzatır. Bulaşık makinesinin düzgün çalışması için ısıtıcıdaki sıcaklık minimum 120 Fahrenheit’e ulaşmalıdır. B- Bunun nedeni, birçok yeni bulaşık makinesi modelinde olduğu gibi, uzun döngü seçiminden de kaynaklanıyor olabilir. C- Cihazın zamanlayıcı, motor, termostat ve ısıtıcı gibi farklı parçalarının hepsinin düzgün çalıştığından emin olunuz.
 • Bulaşık makinesi bulaşıkları kurutmuyor:A- Kurutma döngüsü sırasında suyu ısıtmamaları olası olduğundan termostat / ısıtıcının performansını kontrol edin. B- Kurutmak için sıvı bir parlatıcı kullanın ve bulaşıklarınızın yüzeyinde su birikmesini önlemek için genellikle kullandığınız deterjanlardan ayırın ve parlatıcı çekmecesini kontrol edin.
Bosch bulaşık makinesi ekran işaretleri, Arçelik Bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamlari, Bosch bulaşık makinesi tuz göstergesi, Arçelik bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamları, Bosch bulaşık makinesi arıza işaretleri, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nedir, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kapatılır, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kullanılır , bosch bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları,

Önerilen ürünler

14 set, 8 program, boyut 60 cm, inox gümüş rengi ile Bosch Serisi 8 ayaklı bulaşık makinesi

Electrolux Kompakt Bulaşık Makinesi 60 cm 13 Pozisyonlu Sofra Takımı ComfortLift – Gri

3) Bulaşık makinesi dolu olmasına rağmen dolu değil veya sızdırıyor.

Bir bulaşık makinesinin işini yapabilmesi için belirli bir oranda suya ihtiyacı vardır. Bazen su çalışmayı durdurur veya uygunsuz yerlere sızar. İşte nedenleri:

 • Bulaşık makinesi dolu değil:A- Şamandıralı anahtar yanlış olabilir veya enkaz nedeniyle zamanlayıcı sıkışmış olabilir. Bazen kapının kilitlenmesi, kapının kilitliyken hala açık olduğunu gösterir ve bu da çamaşır makinesinin dolu olmasını engeller. B- Bu aynı zamanda su giriş vanasında bir sorun olduğunu da gösterebilir.
 • Bulaşık makinesi her zaman dolu:A- Yukarıda belirtilen aynı komponentlerdeki bir kusurdan dolayı üzerindeki yük artar: şamandıralı şalter, zamanlayıcı ve su giriş vanası. Bulaşık makinenizi sık sık doldurmak su israfına neden olabilir. B- Kullandığınız deterjanlar çok fazla köpük oluşumuna neden olabilir ve muhtemelen yere akar.
 • Bulaşık makinesi sızıntıları:A- Sızıntı ciddi zarara neden olabilir. Kapının düzgün kapanıp kapanmadığını kontrol edin ve herhangi bir çatlak olup olmadığına bakın. Sorun kapı contası veya contası da olabilir. B- Hem kanalizasyon hortumu hem de pompa hasar görebilir, bu nedenle gevşerse kanalizasyon hortumu bağlantısını onarınız.

4) Bulaşık makinesi çok fazla ses çıkarıyor.

Tüm bulaşık makineleri ses çıkarır, ancak artışları başka sorunların ve arızaların bir işareti olabilir:

 • Yanlış hizalama: Püskürtme kolu bulaşıkları veya rafları enfekte ederek yanlış tabak hizalamasına neden olabilir ve püskürtme kolunu geçersiz kılabilir. Bu nedenle, ikincisini manuel olarak ve cihaz kapalıyken hareket ettirin.
 • Pompa arızası: Pompa tabanda bulunur ve su akışından sorumludur. Kontrol edin ve cihazdan gelen gürültüden sorumlu olup olmadığına bakın.
 • Aşınmış halkalar veya contalar: Bulaşık makinesindeki halkalar ve contalar gevşek veya eski olabilir, bu da yüksek bir sese neden olabilir ve bu da değiştirilmeleri gerektiğini gösterir.
5) Bulaşık makinesi kötü kokuyor.

İstediğiniz son şey, bulaşık makinenizin hoş olmayan bir koku yaymasıdır. Bu, bulaşıklar uzun süre cihaz içinde bırakılırsa meydana gelebilir. Diğer durumlarda, bu aşağıdaki nedenlerden dolayı olabilir:

Bosch bulaşık makinesi ekran işaretleri, Arçelik Bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamlari, Bosch bulaşık makinesi tuz göstergesi, Arçelik bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamları, Bosch bulaşık makinesi arıza işaretleri, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nedir, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kapatılır, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kullanılır , bosch bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları,
 • Sıkışmış Yiyecek: Filtre ile temizlemeden sıkışmış eski, çürüyen yiyecekler nedeniyle bulaşık makinesinin kokusunu alabilirsiniz. İkincisini alttaki elek gibi temizleyin ve bulaşıkları bulaşık makinesine koymadan önce yıkayın ve alışkanlık haline getirin.
 • Erimiş plastik: Hoş olmayan bir kokuya neden olan bir başka olasılık da plastik tabak kullanmanızdır. Bunlardan biri bulaşık makinesinin ürettiği ısı nedeniyle eriyebilir ve kimyasal bir koku yayabilir.

Size onarım için tüm ipuçlarını verdikten sonra, yukarıda belirtilen adımları dikkatli ve akıllıca gerçekleştirmenizi de öneririz. Bulaşık makinesi çatlamışsa veya ciddi hasara maruz kalmışsa ellerinizi kullanmayın, çünkü cihaz elektrikle çalışır ve mekanik parçalara sabun ve su sızabilir, bu nedenle kendi kendinize tamir etmeniz güvenli değildir. Bazı hasarlar geri alınamaz ve bulaşık makinenizin tamamen değiştirilmesi gerekebilir. bulmak bulaşık makinesi İdeal olan ve doğru tavsiyeyi almak için yakınınızdaki premium perakende satış noktalarından birini ziyaret edebilir veya yardım için numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.