Bosch fırın işaretleri anlamı

Bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları

Fırınınızdaki semboller sizi şaşırttı mı? Bosch fırın işaretleri anlamı  Ne anlama geldiklerini ve hangilerinin sizin için en yararlı olduğunu öğrenmek için aşağıdaki sembollere tıklayın.

Fırın sembolleri belirsiz olabilir, ancak ne anlama geldiklerini bilmiyorsanız, fırınınızdan en iyi şekilde yararlanamayacaksınız ve en iyi pişirme ve pişirme sonuçlarını elde edemeyebilirsiniz. Bosch fırın işaretleri anlamı

İyi haber şu ki, çoğu fırın benzer semboller kullanma eğilimindedir, bu nedenle aşağıdaki açıklamalarımızda nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrendikten sonra, karşılaştığınız fırınların çoğunda yolunuzu bulabilmeniz gerekir. 

Fırın sembolleri kılavuzumuz, pizza tabanınızı gevrekleştirmek veya bisküvilerinizi pişirmek için doğru ayarı kullandığınızdan emin olmanıza yardımcı olacaktır. Ankastre fırınınızın kontrol panelinde bulacağınız diğer bazı özellikleri de açıklıyoruz.

Yalnızca alt ısı elemanı

Bir karenin altındaki tek bir yatay çizgi, ısının yalnızca fırının altındaki ısıtma elemanından geleceği anlamına gelir. Fan, ısıyı dolaştırmak için kullanılmayacaktır.

Bu ayar, yahnileri ve güveçleri nazikçe pişirmek için harikadır. Aynı zamanda bir pizza veya hamur işi kutusunun tabanını gevrekleştirmek için iyi bir seçenektir.

Üst ve alt ısıtma elemanları

Bir karenin üstündeki ve altındaki iki yatay çizgi, ısının fırının üstündeki ve altındaki elemanlar tarafından üretileceğini göstermektedir. Bu ayarda fan açılmaz – bunun yerine ısı doğal konveksiyonla fırına yayılır.  

Bu, hamur işleri veya çörekler veya büyük meyveli kek gibi önemli bir şeyin tek rafta pişirilmesi için iyi bir seçenektir. Bu ayar ayrıca et kavurmak için de işe yarar.

Daha düşük ısıya sahip fan

Karenin altında, üzerinde bir fan bulunan tek bir yatay çizgi, tabanda ısı üretileceğini, ancak fan tarafından etrafa yayılacağını gösterir.

Bu, tabanı güzelce pişirilirken bir yemeğin üstünü nemli tutmak için harikadır. Turta ve quiches üzerinde kör hamur işi yapmaktan kaçınmak istiyorsanız bu iyi bir seçenektir ve ayrıca çıtır pizzalar için de işe yarar.

Bosch fırın işaretleri anlamı, bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı , bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

Fanlı fırın

Bir daire ile çevrili bir fan, kendi ısıtma elemanına sahip bir fırın fanını temsil eder. Isı, fırının arkasındaki fanı çevreleyen dairesel bir elemandan gelir ve daha sonra fan bu ısıyı etrafta dolaştırır.

İyi fanlı fırınlar ısıyı eşit olarak yayacaktır, bu nedenle ister üstten, ister alttan, ister arkaya veya öne yakın bir yerde pişiriyor olun, benzer sonuçlar almalısınız. Fırınınızın ısı dağılımı zayıfsa, eşit pişirme sonuçları elde etmek için tepsilerinizi hareket ettirmeniz gerekebilir.

Kendi başına veya üstünde ve altında yatay çizgiler bulunan bir fan sembolü, fanın ısıyı arkadan değil, üst ve alt ısıtma elemanlarından yaydığını gösterir.

Hayranlar, özellikle birden fazla raf kullanıyorsanız, çoğu pişirme türü için iyidir. Ayrıca etin içi yumuşamasını ve dışarıda iyi pişmiş olmasını istediğiniz et kavurmak için de işe yararlar.

Tam ızgara

Sembol kutusunun üstündeki çift zikzak çizgi, ısının tüm ızgara elemanı tarafından üretildiği anlamına gelir. Bazı ızgaralar kapı kapalı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır, bazıları ise kapının açık olmasına ihtiyaç duyar, bu nedenle fırınınızın kılavuzunun ne önerdiğini kontrol edin.

İyi ızgaralar, tüm yiyeceklerinizin eşit şekilde gevrekleşmesini veya kızarmasını sağlarken, zayıf ızgaralar düzensiz sonuçlar verir.

Tam ızgarayı kullanırsanız, aynı anda çok sayıda yemek pişirebilirsiniz – bu, sosis ve domuz pastırması gibi cızırtılı her şey için iyi bir seçimdir. Eti kızartmak, lazanyanın üstünü kızartmak veya büyük bir tost yapmak için kullanışlı olabilir. 

Bosch fırın işaretleri anlamı, bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı , bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

Parça ızgara

Yarım ızgara ayarları için, ızgara elemanının yalnızca bir bölümü ısınır, bu nedenle yemeğinizin doğrudan ızgaranın bu kısmının altında olduğundan emin olun.

Izgaranın yarısını kullanma seçeneğine sahip olmak, yalnızca birkaç sosis pişirmek veya kızarmış ekmek üzerine bir dilim peynir kızartmak istiyorsanız kullanışlıdır.

Izgaralar, domuz pastırması ve sosis gibi cızırtılı her şey için veya son birkaç dakika boyunca peynir veya ekmek kırıntıları ile kızartılması gereken yemeklerin pişirilmesi için iyi bir seçimdir.  

Izgara ve fan

Üstte altta bir fan bulunan zikzak çizgi, ızgara ve fanın aynı anda açık olduğu anlamına gelir. Fan, ızgaranın ısısını yayarak daha az şiddetli hale getirir.

Bu, tüm fırını ısıtmadan veya üstünü yakmadan daha kalın et veya balık parçalarını pişirmek için iyi olduğu anlamına gelir.

Izgara ve daha düşük ısı

Üstte zikzak bir çizgi ve altta yatay bir çizgi, ızgaranın alt ısıtma elemanıyla birlikte kullanıldığını göstermektedir.

Bu, gevrek bir tabana ve kahverengileştirilmiş bir yüzeye ihtiyaç duyan turtalar, turtalar veya pizzalar için iyi bir seçenektir.

Buz çözme

Bazı fırınlarda, içinden su damlacığı çıkan bir kar tanesi ile temsil edilen bir buz çözme ayarı vardır.

Bu, fanın açık olduğu ancak ısı üretilmediği, dolayısıyla pişirme yapılmadığı anlamına gelir. Hareket eden hava, yiyecekleri mutfak masasına bırakmaktan çok daha hızlı çözer – örneğin akşam yemeğinde biraz etin buzunu çözmek için acele ediyorsanız kullanışlı bir özellik.

Bosch fırın işaretleri anlamı, bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı , bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

Fırın lambası

Fırınınızın ayrı bir ışık ayarı olabilir, yani fırın kullanımda değilken açabilirsiniz – bu, temizlerken kiri görmeyi kolaylaştırır. Bazı fırınlarda, ışık yalnızca fırın çalışırken yanar.

Tabak ısıtma

Üst üste üç çizgi, tabak ısıtma fonksiyonunu temsil eder.

Bu, servis edildiğinde yiyeceklerin çok hızlı soğumasını önlemek için tabakları veya diğer yemekleri nazikçe ısıtır.

Pirolitik temizleme

Yüksek sıcaklıkta pirolitik temizlik sunan birçok fırın mevcuttur. 

Bu, fırını yaklaşık 500 ° C’ye kadar ısıtan ve yanmış pişirme kiri yakma etkisine sahip bir programdır. Daha sonra geride kalan külü silmek gibi basit bir işle baş başa kalırsınız.

Pirolitik temizleme uzun süredir yaygın olmadığından, üreticiler tarafından kullanılan semboller tutarlı değildir, ancak örnekler arasında büyük bir P veya boyutu artan bir dizi nokta veya elmas şekli bulunur.

Alarm

Bu, teneke üzerinde yazdığı şeyi yapıyor. Alarmı seçtiğiniz zaman için ayarlayın ve yemeğinizin pişip pişmediğini kontrol etme zamanı geldiğinde vızıltı veya bip sesi ile uyarılacaksınız.

Dakika hatırlatıcı

Bir dakika hatırlatıcı, belirli bir süre geçtikten sonra fırını otomatik olarak kapatır. Fırını açın, yemeğinizi koyun ve pişirmesini istediğiniz zamanı ayarlayın. Kısa süre dolduğunda, kısa süre dolduğunda fırını kapatır ve ayrıca sesli bir bip veya vızıltı verir.

Çoçuk kilidi

Bunlar daha çok ocaklarda bulunur, ancak bazen fırınlarda çocuk kilidi seçeneği de elde edersiniz. Çocuk kilidini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için genellikle bir dokunmatik kontrole birkaç saniye basılı tutarak çalışırlar. Çocuk kilidi devredeyken fırın, basılan düğmelere veya döndürülen kadranlara yanıt vermez. Bosch fırın işaretleri anlamı, bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı , bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,