Boyalı radyatörlerle süsleyin

Başka bir vesileyle bir gönderide şu konuyu tartıştık: dökme demir radyatörler. Bu, eski evlerde ve apartman dairelerinde bulduğumuz radyatörlere verilen isimdir, çoğu zaman oyulmuştur ve bu stillerin kaynaştığı bu çağda (eski ile çağdaş) son derece dekoratif ve pratiktir, çünkü mevcut olanlardan daha iyi ısınırlar.

Peki, bu tür bir radyatöre sahip olmak için yeterince şanslıysanız ve stile bir dokunuş katmak veya dekor senden ev büyük bir harcama yapmadan (a makyaj, iç tasarım açısından), bu radyatörleri çarpıcı tonlarda boyamaya çalışabilirsiniz, böylece onları dekorasyonun geri kalanıyla gizlemek veya harmanlamak yerine ana unsur haline getirirler.

Aklınızda tutmanız gereken tek şey, dökme demir direkleri boyarken olduğu gibi, metalik elemanlar için özel bir boya kullanmanız gerektiğidir. Yapmazsanız ve normal bir boya kullanırsanız, kısa sürede çatlama ve yükselme ile sonuçlanır ve radyatörlerde sütunlardan daha fazla ısı yayar ve bazen sıcaklık farklılıkları oluşur. boya çatlasın.

Bu yönü kaydederek, radyatörleri akla gelebilecek tüm renk ve modlarda boyayabilirsiniz. Güçlü bir kontrast istiyorsanız mavi veya sarı gibi gösterişli bir renk kullanabilirsiniz. Daha zarif bir dokunuş istiyorsanız, onu sade bir tonda (siyah, gri veya beyaz) boyamayı seçebilirsiniz. Süpürgelik panosunun rengiyle birleştirebilir veya oturma odası dekoru (kanepe gibi). Veya orijinal bir efekt olarak, onu uyumlu bir renk aralığı içinde (örneğin kırmızı, turuncu ve sarı) veya bir gökkuşağı olarak gradyan tonlarında boyamayı seçin.

Size bazı örnekler bırakıyoruz dekorasyon fikirleri ilham almak için bu tip radyatörler.

Eski radyatörleri boyayarak dekore edin

dekorasyon-radyatör-döküm-antika-05

dekorasyon-radyatör-döküm-antika-07

dekorasyon-radyatörler-dökme demir-antika-10

Üzerinden: archiexpo.com | bricolari.com | decoralis.es | redbookmag.com | transitoinicial.com | pladinradiators.com |