Bu Ev, Pano ve Çıta Dış Cephe Kaplamasının Modern Bir Yorumunu Sergiliyor

Tahta ve lata siding ve açık plan iç mekana sahip modern bir ev.

Mimarlık ve inşaat şirketi Birdseye, ABD, Vermont’ta özel bir çayıra bakan olgun bir ormanın kenarında yer alan modern bir konukevi tasarladı.

Dört yatak odası bulunan ev, ormanın kenarını tanımlayan yatak odaları ve çayırlara uzanan yaşam alanlarıyla T şeklinde simetrik bir planda düzenlenmiştir.

Bu modern evin dik kenarlı siyah metal çatısı ve aşağıdaki sedir güvertesine hizalanmış bıçak kenarlı bir sedir altlığı vardır.

Her yöne eğilmiş dik kenarlı siyah metal çatı, aşağıdaki sedir güvertesine hizalanan bıçak kenarlı bir sedir altlığı ile tamamlanmıştır.

Bu modern evin dik kenarlı siyah metal çatısı ve aşağıdaki sedir güvertesine hizalanmış bıçak kenarlı bir sedir altlığı vardır.

Evin dış cephe kaplaması, renk çeşitliliği olan eski ahşap kaplamadan esinlenmiştir. Bu görünümü elde etmek için ince tam boy pencereler, ayna cilalı paneller ve boyalı tahtaların bir kombinasyonunu kullanarak modern bir dokunuş eklediler.

Eski ahşap kaplamadan ilham alan modern dış cephe kaplaması.
İnce tam boy pencereler, ayna cilalı paneller ve boyalı tahtaların birleşiminden oluşan modern ev dış cephe kaplaması.

Evin her yerinde cilalı beton zeminler, ahşap vurgulu duvar ve yüzer tezgah içeren giriş yolu vardır.

Cilalı beton zemin, ahşap vurgulu duvar ve yüzer ahşap tezgah ile modern bir giriş.

Oturma odasındaki tavandan tabana pencereler, çevredeki çayır ve ormanın geniş manzarasını sağlarken, büyük doğrusal şömine odada bir odak noktası oluşturur.

Bu modern oturma odasında, tavandan tabana pencereler çevredeki çayır ve ormanın geniş manzarasını sunarken, büyük doğrusal şömine odada bir odak noktası oluşturur.

Mutfakta koyu gri dolap, koyu renkli bir tezgahla eşleştirilirken, paslanmaz çelik cihazlar ve lavabo, dolap donanımını tamamlıyor.

Bu modern mutfakta koyu gri dolap, koyu renkli bir tezgahla eşleştirilirken, paslanmaz çelik cihazlar ve lavabo, dolap donanımını tamamlıyor.

İşte evin T şeklindeki düzenini gösteren kat planına bir bakış.

T şeklinde kat planına sahip modern bir ev.
Jim Westphalen Photography tarafından kar fotoğrafçılığı | Erica Allen Studio tarafından Sonbahar fotoğrafçılığı | Mimar ve İnşaatçı: Birdseye | Yapısal Mühendislik: Mühendislik Girişimleri | İç Tasarım: Brooke Michelsen Design | Peyzaj Mimarlığı: Wagner Hodgson Peyzaj Mimarları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir