Çakıl Taşlı Duş Zemini

Popüler tipler, kurulum ve temizlik ipuçları dahil olmak üzere çakıl karo duş zemin tasarım fikirleri galerimize hoş geldiniz.Black River kaya zemini ile duşta yürüyün

Hiç banyonuza çakıl taşı döşemeyi düşündünüz mü? Kumsalda veya nehir kenarlarında yapılan yürüyüşleri ve bulduğunuz o güzel çakıl taşlarını toplayanları hatırlıyor musunuz? Zamanla, duş zemininiz için yeterli miktarda çakıl taşı toplamış olabilirsiniz. Sorun şu ki, bu çakılları duş zemininize yerleştirmek oldukça zahmetli ve titiz ve bunu kendiniz yapacaksanız çok sabır gerektiriyor. Kendi zamansız sanat eserinizi yaratmanın sonuçları çok tatmin edici olsa da, benzer sonuçlar elde etmenin çok daha kolay yolları vardır.

Doğal çakıl taşlarından yapılmış ve çini haline getirilmiş çakıl örgü karo mevcuttur. Bunların montajı daha kolaydır ve banyo zeminleriniz için aynı güzel doğal görünümü sunar.

Daha pürüzsüz bir yüzey için kesilmiş ve cilalanmış çakıl taşları yuvarlak veya düz olarak mevcuttur. Bu çakıllı karo duş zeminleri, montaj sırasında oluşturduğu birçok harç hattının getirdiği kaymaya karşı dirençli özelliklerinden dolayı ıslak alanlar için idealdir; ve çakıl taşları doğal olarak ayaklarda rahattır.

Çakıl Taşı nedir?

Çakıl karo zemin duşlu banyo

Bazı ev sahipleri duşa her adım attıklarında çakıllı ayak masajını tercih ederler. Ve böylece, banyoları için çakıl karo döşeme kullanmayı tercih ediyorlar. Banyo duşunuz için çakıl karoları seçerken zeminde su birikmediğinden ve odanın suyu çabuk kuruması için iyi havalandırılması gerektiğinden emin olun.

Farklı renk ve ebatları ile çakıl karo döşeme, banyonuz için sadece rustik güzelliği ile güzel bir görünüm sağlar ve üzerinden su akarken huzur hissi verir. Çakıl karoları banyolarda, mutfaklarda ideal olarak su özelliklerinde kullanıldığında önemli ölçüde uygulanabilir ve özellik duvarlarında bir odak noktası veya vurgu olabilir. Doğal düzensiz şekli sayesinde duş zemininizde sağlam bir zemin sağlar. Çakıl taşlı karo döşemenin döşenmesi, kiremitli bir duş zemine kıyasla ucuzdur.

Çakıl Kiremit Çeşitleri

İçinde küvet ve çakıl zemini bulunan duş

Bu güzel duşakabin, içinde küvet ve çift yağmur duşu bulunan ten rengi çakıl karo zeminlere sahiptir.

Düz Çakıl Taşı

Duşta düz çakıl taşı

Adından da anlaşılacağı gibi düz yüzeyin pürüzsüzlüğü, diğer çakıl karolara göre maksimum çakıl kaplaması için kurulum sırasında daha ince olduğundan harçlar daha temiz bir çizgi elde etmeyi mümkün kılar. Düz formatta doğal bir çakıl taşı izlenimi verir.

Cam mozaik çakıl zeminiCam Çakıl Taşı

Cam çakıl karo genellikle mozaik desende yapılmış yuvarlak, çakıl şekilli cam yongalar halinde gelir. Cam karonun göz kamaştırıcı ve zarif görünümünü yuvarlak çakıl taşları şeklinde birleştirerek zarif, çarpıcı ve sofistike bir cam çakıl mozaik karo tasarımı yaratır.

Cam çakıl karoları lekelere, küfe, küflenmeye karşı dayanıklıdır ve temizlenmesi çok kolaydır. Cam, ışığı yansıtma eğiliminde olduğu için, cam çakıl karo, parlayan bir ışık etkisine sahip gibi görünüyor.

Kilitli çakıl karo zeminKilitli Çakıl Taşı

Kilitli çakıl karo tasarımı, görünmez birleşimlere sahiptir ve desenli bir tasarımın bir öğesi sağlayan tutarlı çakıl yüksekliği düz yüzeyine sahiptir. Ayağınızın altında hoş bir terapötik his vardır.

Çoğu çakıl taşı yer karosu türü, kurulum kolaylığı için birbirine kenetlenen bir tasarıma sahiptir. Fayans tabakalarınız düz kenarlı geliyorsa, döşendiğinde düz bir çizgi oluşturmaması için tabakaları değiştirmek iyi bir fikirdir. Düz çizgiler genellikle kurulum tamamlandıktan sonra fark edilir. Her sayfada varyasyonlar oluşturarak daha doğal görünümlü ve hissedilen bir banyo zemini oluşturabilirsiniz.

Çakıl Mozaik Çini

Çakıl mozaik karo zeminli duş

Çakıl mozaik çini, dekoratif desenler halinde dizilmiş çakılların kullanıldığı bir mozaik çalışması türüdür. Çakıl mozaiği, MÖ 8. ve 7. yüzyıllara dayanan ve Doğu Akdeniz’de kaldırımlarda kullanılan en eski mozaik türüdür. Çok klasik ve zamansız. Her çakıl taşının kendine özgü bir tonu ve dokusu vardır ve bir dizi olağanüstü tasarım yaratır.

Java Çakıl Çini

Java çakıl taşlı tavan arası banyo duşu

Java çakıl taşı, çakıl agregasıdır ve denizde doğal olarak bulundukları için genellikle plaj çakılları olarak adlandırılır. Genellikle ten rengi, açık kahverengi ve krem ​​renklerde bulunurlar.

Black River Kaya Karosu

Duşta siyah nehir kaya yürüyüşü

Duş için siyah nehir kaya zemini genellikle rastgele boyuttaki kuvars taşlarından yapılır. Genellikle duş zeminleri veya mutfak tezgahları için kullanılırlar.

River Rock Duş Zeminlerinin Montajı

Çakıl zemini ayaklı küvetli çağdaş banyo1. Adım: Hazırlık

Nehir kaya duşu zeminlerini döşemeye hazırlanırken, alanın temiz ve yüzeyin düz olduğundan emin olun. Duş zeminini gidere atarken en az 2 inçlik bir çıta olmalıdır. Alt zemini ve duvarları silikon contalarla kapatarak suyun zeminden sızmadığından emin olun.

Adım 2: Thinset Harcı Uygulaması

Duş alanının uzak köşesinden başlayarak, sertleşmeyi önlemek için bir seferde 3 fit kareyi geçmeyecek şekilde yaklaşık 1/8 inç ince ayarlanmış harcı uygulayın. Nehir taşı karolarının renginin solmasını önlemek için yüksek kaliteli bir beyaz ince set kullanın. İnce ayarlanan harcı yaymak için ¼ inç dişli mala kullanın. Fayansların yapışmasına yardımcı olmak için harcı yayarken sırtlar oluşturduğunuzdan emin olun.

Adım 3: River Rock Fayanslarını Thinset’e Yerleştirme

İnce seti uyguladıktan sonra, nehir taşlarını birbirine geçmeli düzende yavaşça harcın üzerine yerleştirin. Fayansları, altındaki betona değecek kadar bastırmamaya dikkat edin. Fayanslar veya levhalar arasında boşluklar olması durumunda, bunları ince sete sıkıca bastırarak yavaşça gevşek çakıllarla doldurun.

Duş zemininizin tüm alanlarını kaplayıp tamamlayana kadar bu işlemi yapın.

Adım 4: River Rock Tile Enhancer Uygulama

İşlemin sonraki aşamalarında fazla harcı çıkarırken hasarı önlemeye yardımcı olmak için bir karo geliştirici uygulamanız veya nehir taşı karolarını kapatmanız şiddetle tavsiye edilir. Arttırıcı uygulamak rengini koruyacak ve nehir taş karolarına doğal bir parlaklık verecektir. Sonraki adıma geçmeden önce karo geliştirici veya sızdırmazlık maddesinin kuruması için yeterli süre bekleyin.

Adım 5: Harç Uygulaması

Harç için standart bir çimento harcı seçebilir veya yüksek performanslı bir çimento harcı kullanabilirsiniz. Bir derz şamandırası kullanarak, tüm kiremit derzlerinde ve karoların kesitlerinde eşit seviyede harç uygulamak için küçük alanlarda çalışın. Harcın talimatlara göre kurumasına izin verin. Harç koyulduğunda, fazla ve düzensiz harcı temizlemek için nemli bir sünger kullanın, böylece çakıl taşı ortaya çıkar. Harç kuruduktan sonra, harcın geride bıraktığı ince filmi çıkarmak için nemli bir sünger kullanın. Süngeri sık sık duruladığınızdan emin olun.

6. Adım: Sealer’ı Tekrar Uygulama Zamanı

Harç tamamen kuruduktan ve nehir kayaları ince filmden kurtulduktan sonra, başka bir sızdırmazlık tabakası uygulama zamanı gelmiştir. Başka bir dolgu macunu, nehir taşı karolarının korunmasını ve onu ve harcı tamamen kapatmasını sağlayacaktır. Nehirdeki kaya duşu zeminine çıkmadan ve çok beklenen duş banyosunu almadan önce son sızdırmazlık maddesinin tamamen kurumasını bekleyin.

Pebble Duş Zeminlerinin Sızdırmazlığı Gerekir mi?

Derz uygulamasından önce ve sonra çakıl duş zeminlerinin yüksek kaliteli taş sızdırmazlık maddesi ile kapatılması gerekmektedir. Çakıl duş zeminlerinize sızdırmazlık malzemeleri veya fayans güçlendiriciler uygulamak, çakıllı yer karolarınızın dayanıklı ve su geçirmez kalmasına yardımcı olacak ve doğal görünümünü ve zamansız zarafetini korumaya yardımcı olacaktır. Çakıl karo duş zemininizin doğal görünümünü korumak için 2 yılda bir dolgu macunu sürmeniz önemlidir.

Pebble Tile Video Nasıl Kurulur

Çakıl Taşlı Duş Zemini Nasıl Temizlersiniz?

Siyah çakıl karo zeminli ve ayaklı küvetli banyo

Çakıl karo duş zemininin temizlenmesi, doğru şekilde kurulursa temizlenmesi nispeten kolaydır ve hem çakıl taşları hem de harç, kaliteli bir sızdırmazlık maddesi kullanılarak uygun şekilde kapatılmıştır.

• Özellikle hidroklorik asit karıştırırken banyonuzun iyi havalandırıldığından emin olun.

• Lastik eldiven ve güvenlik gözlükleri giyin.

• Çakıl karoları üzerindeki gevşek birikintileri ve kirleri silin.

• Çakıl taşlı bir duş zemini temizlerken asit solüsyonları kullanmaktan kaçının, bunun yerine pH nötr yumuşak temizleyiciler veya zayıf bir sirke solüsyonu kullanın.

• Sirke solüsyonu için, temiz bir sprey şişesinde 1 ölçek sirkeyi 16 ölçek suya karıştırın ve ardından her şeyi karıştırmak için sallayın.

• Sirke karışımını duş zemininizin çakıllı yüzeyine iyice püskürtün ve birkaç dakika bekletin. Bunu yaparken, bu, çakıl taşları ve harç arasına sıkışan ve çakılların kendisine yapışan sabun kalıntısını ve sert su birikintisini kaldıracaktır.

• Dairesel bir hareket kullanarak, sert kıllı veya naylon bir fırça ile çakılları ve harcı nazikçe ovalayın. Bu yöntem, taşların ve köşesinin temizlenmesine gerçekten yardımcı olacaktır.

• Çakıl karo duş zemininiz temizlenene kadar duş zeminini ılık suyla durulayın.

• Meraklı lekeler için 1 kısım hidroklorik asit – hidrojen klorürü 10 kısım suya karıştırın.

Çakıllı karo duş zemininizin bakımı, özellikle uygun temizlik araçlarını ve doğru ovma yöntemini birleştirdiğinizde kolay bir işlemdir.

Ortak Çakıl Karo Duş Zemin Sorunları

Açık renkli çakıl karo zeminli cam duş

Çakıl taşlı duşun montajı nispeten kolaydır, ancak duş alanını değerlendirmek ve çakıl karoların montajını yapmak için uzman becerilere sahip birine sahip olmak çok daha iyidir. Doğru şekilde yapılmazsa, yol boyunca sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

• Banyo karoları düzgün yerleştirilmezse su sızıntısı önemli bir sorun olabilir. Bu, duş taban alanının çürümesine yol açabilir.

• Suyun düzgün şekilde tahliye edilmemesi ve birikmesi, zeminin duş zemini drenajına doğru eğim veya eğimine sahip olmamasından kaynaklanmaktadır; bu aynı zamanda büyük bir sorun oluşturabilir. Tüm yatay yüzeyler ayrıca duş oturakları, eşikler ve bordürler gibi gidere doğru eğimli olmalıdır.

• Çakıl taşları ve derz parçaları dökülüyor kötü kurulum yöntemi ve düşük kaliteli yapıştırıcı, dolgu macunu ve harç.

• Çakıl taşı karoların kapatılması gerekir ancak ıslandığında çok kaygan hale gelebilir – özellikle çocuklar veya yaşlılar tarafından kullanıldığında her zaman dikkatli olunmalıdır.
• Doğal taş gözenekli olduğu için nemden kolayca solur.

Çakıl taşları doğal bir ambiyans ve dinlendirici bir alan yaratmaya yardımcı olur. Çakıl karoları hemen hemen her yerde kullanılabilir ve yalnızca hayal gücünüzle sınırlısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir