Cam duvar | En iyi seçenek

 

Bir evin reformuna yaklaştıklarında, sahipleri her zaman kendi imkanları dahilinde,cam duvar kalınlığı , komple cam duvar , ev içi cam duvar , trimline cam bölme , cam bölücü , duvar yerine cam, konfor ve stil arasında bir denge kurmaya çalışırlar. Ayrıca zarafet ve işlevsellik arasında. Bu, reformlar için yalnızca muhafazakar seçeneklere odaklanacakları anlamına gelmez. Ne işler ne de dekorasyon açısından. Aslında arayan birkaç kişi yok evinizi farklılaştıran bir unsur, bir kez yenilenmiş diğerlerinden. Ve bazı durumlarda, bu unsur dekorasyonun çok ötesine geçer. Bir evin inşası gibi örneklerle evin kendi yapısına entegre edilmiştir. kristal duvar.

Bu tür uzay bölümleri, bir işi planlarken kağıt üzerinde çekici olsalar da, yakın zamana kadar ofis dünyası dışında pek popüler olmadı. Fakat olanakları ve sonucu başardılar bunları dikkate almanız şiddetle tavsiye edilir aşağıda göreceğiniz birçok durumda. Ama önce cam bir duvardan bahsettiğimizde ne demek istediğimizden bahsedeceğiz.

Cam duvar nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, cam bir duvar tamamen camdan yapılmış bir duvar. Evet güçlendirilmiş cam kazaları ve kırılmaları önlemek için. Tamamen olabilirler şeffaf veya onları dönüştürmek için bir tedavi var Translúcidas. Tamamen veya sadece bir kısmı. Böylelikle hem ışığı hem de arkalarında görünen her şeyi içeri alan şeffaf cam duvarlarda olanın aksine, yarı saydamlar ışığı içeri alır ama arkasını görmez.

Bu tür duvarlar, belirli bir tarzda dekore edilmiş veya inşa edilmiş evlerde sık görülür. Aralarında Modern, minimalist, modernist ve hatta endüstriyel tarzlar. Onlar sayesinde, aksi takdirde fazla aydınlatmaya sahip olmayacak alanlar ışığı başkalarıyla paylaşır, genellikle daha büyüktür ve daha iyi aydınlatılır. Bu tür bir duvarla, başka türlü sahip olmayacakları doğal aydınlatmaya doğrudan erişebilecek odalar bile var. Tüm bunlar, en az bir cam duvarlı odalarda daha büyük bir ferahlık hissi yaratmanın yanı sıra.

Cam duvar ne zaman en iyi seçenek?

Bir cam duvar inşa etmenin bazı faydalarını gördük. Bu nedenle, birkaç tane var bir duvar atmanın ve onu camdan yapmanın önerildiği belirli durumlar. Veya birkaç tane. Ayrıca, bir odayı iki ayrı yapmak için bölmenin daha iyi olduğu, ancak opak duvarlarda olduğu kadar belirgin bir ayrılık hissi olmadan. Tabii ki dekorasyon tarzı ile ilgili bir sorun teşkil etmeyecektir. Ya da onu korumak isteyenlerin mahremiyetini kaybetmesine neden olmayacak.

Genel olarak, bir cam duvar aşağıdakiler için uygundur: birinin küçük ve karanlık olduğu ayrı odalar, mutfaklarda sıklıkla olduğu gibi, diğeri bir oturma odası gibi daha büyük ve daha parlaktır. Çok bir odayı başka bir odaya katarak daha ferah bir his vermek istediğinizama belli kokular etrafa yayılmadan. Bu durumlarda yine mutfak akla geliyor. Bu tür bir ayrım, gerekli mahremiyete sahip olmanıza izin verir, aynı zamanda çevrenizde olup bitenleri de kaçırmamanızı sağlar, çünkü özellikleri nedeniyle bu duvarlar diğer tarafı görmenizi sağlar.

Cam duvarlar ayrıca ayrı odalar oluşturmak için iyi çalışır gürültü ve gürültüden kaçınmak için dışarıdan. Örneğin, genellikle daha fazla insanın bulunduğu ve bu nedenle oldukça gürültülü olan diğer yaşam alanlarından ayrılmış, bir ev içinde çalışma veya çalışma alanlarına sahip olmak. Özellikle evde çocuklar varsa.

Özellikle tek aileli evlerde de kullanılabilirler bahçeli veya balkonlu cömert iç odalara erişim onlardan ama öyle ki ev ışık kaybetmeden dışarıdan izole edilmiş.

Cam duvarların avantajları

Bir cam duvar kurmanın bazı avantajlarını zaten gördük. Ama çok daha fazlası var. Özellikle de inşa edilmişse ayrı ortamlar daha önce herhangi bir bölünme yoktu. Bu durumda böyle bir duvarın montajı çok basittir. Bir cam duvar inşa etmek sorma, başlamak, inşaat ruhsatı. Daha ileri çok daha kısa sürede hazır olacak Geleneksel bir duvar inşa ediyorsanız bunlardan yatırım yapmanız gerekir. Ayrıca her şey süreç çok daha temiz olacak.

Elektrik tasarrufu

Cam duvar da takmak yapay ışık ihtiyacını azaltır bir cok zaman. Doğal ışık almayan veya çok az alan bir odaya kurulursa, dışarıdan çok fazla ışık alan bir diğerinden ayırmak için aydınlatma telafi edilecektir. O halde doğal ışığın olduğu saatlerde ışığı bu kadar açmaya gerek kalmayacak. Sen alırsın gündüz daha hoş ışık, ek olarak faturayı düşür Elektrik.

Ses yalıtımı

Cam duvarlar ayrıca ayrı ortamlar, kullanmak zorunda olanlara hoş bir his veriyor. Böylece, örneğin mutfak alanının ayrıldığı bir oturma odasında bulaşıkları hazırlamanın kokularına katlanmak zorunda kalmayacaksınız. Genellikle yiyecek hazırlama işlemlerinin bir sonucu olarak oluşan nem seviyesi de yükselmeyecektir. Diğer odada ses duyulmayacaktır.

Daha iyi organizasyon

Cam duvarlar odaların bölünmesine izin vererek faaliyetleri bölümlere ayırmak. Ama aynı zamanda bir bir evin organizasyonunda iyileştirme. Bitmiş bir aktivitede kullanılan nesneler ve öğeler, içinde saklanma eğilimindedir. Odalar arasında bir ayrım yoksa, nesnelerin ve eşyaların depolanması çeşitli noktalarda genişleme eğilimindedir ve bu da bir şey bulmak gerektiğinde biraz kaos yaratabilir. Bu nedenle odaları da böl düzeni iyileştirmek evin.

Tele-çalışma için koşullandırma

Öte yandan, bir evde genellikle tüm alan boş zamana ve dinlenmeye ayrılmıştır. Birçok durumda kişisel kullanım amacı ile çalıştığınız tek nokta mutfaktır. En fazla, çocuk ve gençlik odalarında ödev ve çalışma için bir alan vardır. Geri kalanı için birçok evde ofis yok. Ama son zamanlarda, tele-çalışma yolunu açtı ve çoğumuzun kendisine ayrılmış bir yeri olmadığını görürüz.

Çocukların konsolla oyun oynamak istedikleri ve ürettiği tüm gürültünün olduğu aynı odada çalışmak bir seçenek değil. Bu nedenle, çalışabilmek için oturma odasının veya yatak odasının bir alanını cam duvarlarla bölün. ışığı kaybetmeden bir oda yaratın. Ne evet gürültüden kurtulacaksınve ihtiyacınız olan her şey parmaklarınızın ucunda olacak. Bu tür bir duvarın bir başka avantajı: başkalarının içinde çalışma alanları yaratın başlangıçta dinlenme ve eğlence amaçlıdır.

Bir cam duvar inşa etmek ne zaman tavsiye edilir?

Şimdiye kadar bir cam duvarın avantajlarını gördük ve şimdi hangi durumlarda daha fazla tavsiye edilebileceğini göreceğiz. Belki de en çok olan oturma odası ve mutfak arasındaki ayrım çok küçük ve karanlık olduğunda. Bu sayede bir bölgeden gelen koku ve sesler diğerine karışmaz. Kesintisiz pişirilebilir ve ayrıca diğer tarafta olan her şeyi bul Duvarın. Mutfak eşyaları ve yiyecekler mutfakta saklanacak ve iki odaya ayrılmayacaktır. Ve mutfak oturma odasından gelen tüm ışığı alacak. Oturma odasında temizlik de daha büyük olacakMutfakta yemek hazırlandığı için.

Çok revaçta olan diğerinin aksine bir trend gibi görünebilir: oturma odası ve mutfağa katılmak. Ama gerçekten, herkes iki odaya sahip olmayı tercih etmez. Hatta çalışmalardabanyo dışında evin tüm ortamlarının birleştiği, mutfağı cam duvarlarla ayırmak taraftar kazanıyor. İçerisinde birden fazla kişi yaşıyorsa daha fazladır, böylece yemek yapan, yaşam alanında uyuyan veya dinlenenleri rahatsız etmez.

Aynısı, dış gürültüden izole edilmiş bir çalışma alanına ihtiyacınız varsa, ancak etrafınızda olanları görmeyi bırakmak istemiyorsanız da olur. Bu durumda genellikle kullanılır oturma odası alanını kapat. Odanın birkaç farklı ortamı varsa, bu daha basit bir işlemdir. Aksi takdirde, köşelerinden birini kapatmak için iki cam duvar örmeniz gerekecektir.

Estetiği geliştirir ve bir evin tarzını güçlendirir

Tarzınızı daha belirgin hale getirmek için bir odada bir veya iki cam duvarın bir başka kaynak olduğu durumlar vardır. Örneğin, kendi banyosu olan evlerin ana odalarında Birleşik. Bu banyoya erişimin odadan çıkmadan yapılabildiği bu durumlarda uyku alanını banyodan ayıracak geleneksel duvarlar cam olanlarla değiştirilebilir. Görünüm olacak çok modern ve çığır açan. Fakat gizliliği ortadan kaldırmayacak bu banyoyu kim kullanıyor? genellikle evin geri kalanına göre değil.

Bu banyoya genellikle sadece bir veya iki kişi erişir. Bütünleştikleri yatak odasını kullananlar. Bu nedenle şeffaf duvar, kişisel hijyenlerini gerçekleştirebilmeleri için onlara gerekli mahremiyeti sağlar. odadaki herkesi rahatsız etmeden. Fakat ona ulaşan doğal ışıklave banyoyu tamamen odaya entegre etmenin rahatsızlığı olmadan. Ayrıca, oda veya ev modern veya minimalist tarzda dekore edilmişse, bir odaya entegre bir banyodaki cam duvar mükemmel bir dokunuş olur.

Bahçede cam duvarlar

Müstakil bir evin etrafı bahçe veya yeşil alanla çevriliyse, oturma odasını açan büyük bir cam duvar bunlar sadece eve daha fazla ışık getirmeyecek. Aynı zamanda daha iyi görüşlere ve sakinleri için huzur ve rahatlama hissine sahip olmasını sağlayacaktır. Elbette bu duvar, evin diğer bölümlerine yapılanlar gibi olamaz. Genellikle tamamlanmayacaktır, ancak harika bir ağ geçidi olarak çalışacak bahçeye veya terasa. Çoğu durumda olacak büyük bir sürgülü kapı.

Ayrıca sürgülü kapı olmaması durumunda kesintisiz duvar olması gerekmez. Olabilir bir dizi cam levha olarak tasarlandı o birbirlerinin üzerine katlanırlar dışarıya tamamen ücretsiz ve geniş erişim sağlamak. Ya da geceleri duvar gibi kapalı olun.

Aynı odada oda ayırıcı

Bir cam duvar ayrıca bir odanın unsurları arasındaki ayrım. Bunu yapmak için mükemmel bir yer, düşündüğünüz gibi, banyo. Ve daha spesifik olarak, Duş. Bu tuvalet için cam duvar mükemmel bir ayrımdır. Sadece teklifler değil banyoyu kullanırken daha fazla konfor birisi duştayken başka bir kişi girerse. Çok banyo zemininin ıslanmasını önleyecek biri yıkarken. Duvar, duştan çıkan suyun genişlemesini sınırlayacak ve dışarıda ıslanmadan toplanmasını sağlayacaktır.

Bunlar, bir evde bir veya daha fazla cam duvarın olması tavsiye edilen durumlardan sadece birkaçıdır. Sadece değil estetik için, ama aynı zamanda işlevsellik ve enerji tasarrufu için. Ama kesinlikle daha fazlasını düşünebilirsiniz. Tabii ki, bunları kurmak için Reformadísimo gibi profesyonel bir yenileme şirketine başvurmak daha iyidir. Size sadece her durumda en iyi seçeneği önermekle kalmayacak, aynı zamanda kurulumları için her türlü garantiyi de sunacaklardır. Devam edin ve eve cam bir duvar koyun!

 

cam duvar kalınlığı , komple cam duvar , ev içi cam duvar , trimline cam bölme , cam bölücü , duvar yerine cam,