Çocuk Odası için Boyama Fikirleri

Çeşitli desenler ve renkli tasarımlar içeren çocuk odası için resim fikirleri galerimize hoş geldiniz.Yeşil ve pembe duvar boyası ile çocuk odası

Çocuk odaları tasarlamak çok eğlenceli. Hayal güçleri o kadar büyük ve zihinleri o kadar açık ki, kaç rengi kullanacaklarına ve hatta hangi stili istediklerine gelince, gerçekten çok fazla sınırları yok. Ancak, çocuklar kararsızdır, bugün ninja kaplumbağa yeşili ve yarın Minecraft kir kahverengini sevebilirler. Ve 9 yaşındaki çocuğunuzun sevdiği o prenses duvar resmi 13 yaşına geldiğinde o kadar da havalı değil.

Öyleyse, çeşitli hevesler, stillerle işe yarayacak ve birkaç yıl sürecek havalı boya fikirlerini nasıl bulursunuz? Boya ile harika bir görünüm oluşturmak için ticaretin bazı ipuçları.

Kara tahta boya

Çoklu görev yapan boya iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Ve piyasada birçok çok görevli boya var, en popülerleri manyetik boya ve kara tahta boyası. Bütün bir duvarı kara tahta boyasıyla boyayın, çocuğunuza bazı tebeşir kalemleri veya boyalar verin ve her gün yeni bir şaheser yaratmalarını izleyin.

Renkli washi bantla bir takvim yapın, böylece spor programlarında ve ev ödevlerinde tebeşirle yazabilirler, böylece görevde kalmalarını ve organize olmalarını kolaylaştırın. Küçük çocuklar dinozorları çizmeyi veya çay dükkanları için menüler yapmayı seçebilirken, daha büyük çocuklar grafiti stillerini deneyebilir veya çalışma çizelgeleri veya dilek listeleri hazırlayabilir.

Kömür grisi kara tahta boyasının tamamı sizin için biraz fazlaysa, sahte bir sandalye rayı oluşturun ve sadece üst veya alt kısmı boyayın. Ya da duvara birkaç kare kara tahta boyası yapın ve bunları çerçeveleyin, çocuğunuzun emrinde her değişen bir galeri olacaktır. Manyetik boya başka bir harika çok görevlidir.

Manyetik boya ile yatak odası duvarı

Manyetik Boya

Odanın etrafına geniş bir manyetik boya şeridi boyayın ve çocuklarınıza sanat eserlerini, programları ve hatta küçük manyetik rafları ve kalem tutacakları asabilecekleri bir alan verin.

İşlevsel, eğlenceli, odak duvarı yapmak için bu boyayı kara tahta boyası gibi başka bir boya türünün altına katlayın.

Buna alternatif olarak, aynı etkiyi yaratmak için yerel bir hırdavatçıdan büyük bir manyetik galvanizli çelik levha satın alabilirsiniz. Mıknatıslanmış çelik, düzgün çalışması için birçok kat sürebilecek boyayı kullanmaktan kaçınmanıza olanak sağlar.

Yaratıcı Boya Tasarımları

Mavi ve beyaz çizgili boyalı duvarlara sahip yatak odası

Bir çocuk odasını boyarken boyama teknikleri de faydalı olabilir. Çocuğunuzun sevdiği renklerle yaratıcı olabilir ve harika sonuçlar için iki rengi kullanabilirsiniz. Çizgili boyalı duvar, alan için canlandırıcı ve eğlenceli bir hava verir.

Pembe çizgili boya desenli kız yatak odası

Bu yatak odası, davetkar bir alan yaratmak için pembe ve kirli beyaz bir boya kullanır.

Kelebekler ile büyük boyalı yatak başı duvarlı yatak odası

Bu tasarım, yatağı çerçeveleyerek duvara kelebekler gibi dekor parçalarıyla süslenebilen büyük boyanmış bir başlık verir. Bir kızın prenses perdeli yatak odası tasarımı, mekana masalsı bir hava katabilir.

Boyalı alfabe duvar ile çocuk yatak odası

Bu çocuğun yatak odası, eğlenceli ve tuhaf bir tasarım için boyanmış bir alfabe duvarı kullanıyor.

Dans temalı tasarımlı ve iki renkli çizgili duvar desenli yatak odası

Başka bir fikir, duvarın ortasını gray nötr bir griye boyamak, ardından çocuğunuzun bu yıl hangi renkte olursa olsun duvarın üst kısmını boyamaktır. Daha sık yeniden boyuyor olabilirsiniz, ancak bu sadece duvarın üçte biri olduğundan zaman alıcı değildir ve bu kadar boya kullanmaz. Ayrıca, rengin tüm odayı ele geçirmek yerine bir vurgu olarak hareket etmesini sağlar. Daha fazla görsel ilgi eklemek için boya renkleri arasında yaklaşık 2 inçlik beyaz bir şerit bırakın.

Zig-Zag ve Geometrik Boya Desenleri

Zig zag boya tasarımlı genç odası

Sahte bir kalıplamayı gösteren beyaz bir şerit bırakmak yerine, onu görsel olarak daha ilginç hale getirmek için dalgalı bir çizgi veya zikzak kullanabilirsiniz. Daha fazla ilgi için, duvarları beyaz bırakın ve siyah boya ile bir şehir silüetinin siluetini boyayın. Bu, çeşitli şekillerde kullanılabilecek bir arka plan oluşturur. Süper kahraman sevgiliniz için Gotham veya Central City olabilir, modacılarınız için New York veya Milan olabilir, değişip büyüdükçe değişebilir ve büyüyebilir.

Tavanı Boya

Boyalı çizgili tavan ve duvarlar ve ranzalı çocuk odası

Tavanı ve duvarları boyamak, mekanın görünümü üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabilir. Tavan için bir boya seçerken, parlak yerine düz olduğundan, sıçramadığından ve uzun bir kuruma süresine sahip olduğundan (uzun açık kalma süresi olarak da bilinir) emin olun.

Çocuğun İsmini Duvara Boyayın

Duvarda kişiselleştirilmiş boyalı isimli kız yatak odası

Çocuğunuzun adını duvara boyamak, onlara kendi alanını sağlamanın ve kendi yaratıcılıklarının parlamasına izin vermenin eğlenceli bir yoludur. Adı en sevdikleri çiçekler, hayvanlar, aktiviteler, spor takımları veya karakterlerle süslemek, tasarımı kişiselleştirmenin eğlenceli yollarıdır.

Gençler Yatak Odası Graffiti Duvar

İsim grafiti duvarlı genç yatak odası

Gençlerin kişiselleştirilmiş bir grafiti duvarı, kendi yaratıcılıklarını ve stil duygularını ortaya çıkarmanın iyi bir yoludur. En sevdikleri boya renklerini seçerek, kendileri için benzersiz ve anlamlı olan bir tasarım elde edebilirler.

Temalı Yatak Odası Tasarımı

Yatıştırıcı mavi renkler ve okyanus temalı iki renkli boya yatak odası

Okyanus tasarımının altında olduğu gibi temalı bir yatak odası çocuğunuzun yaratıcılığından faydalanabilir. Bu oda deniz altı ortamını duvarlarda boyanmış balık ve mercanla renklendirmek için iki tür boya ve hatta daha fazla etki için jöle balığı temalı aydınlatma kullanıyor.

Yıldız savaşları temalı çocuk odası

Bu yıldız savaşları temalı yatak odası gibi film temalı bir yatak odası, çocuğunuzun en sevdiği film ilgi alanlarını paylaşmanın mükemmel bir yoludur. Bu tasarım için boya, uzay gemisinin içini, uzay boyunca filmle ilgili diğer dekor öğeleriyle oluşturmak için kullanıldı.

Duvar Resmi Boya

Ağaç boyalı duvar resmi ile çocuk odası

Bir duvar resmi, çocuğunuzun yatak odası alanının sahnesini belirlemenin harika bir yolu olabilir. Ağaçlar, dağlar veya nehirler gibi doğadan öğeler ekleyerek dışarıyı getirin. Tek sınır, ne tür bir yatak odası duvar tasarımı yapabileceğiniz konusunda hayal gücünüzdür.

Kişilik Boya Renkleri

yeşil ve mavi-renklerle-çocuk odası

Çocuğunuzun odası için boya renkleri seçmenin bir başka yolu da kişiliğini göz önünde bulundurmaktır. Eğer aktiflerse veya kolayca çalkalanırlarsa, rengi ne kadar seviyorlarsa sevsinler kırmızı bir oda onlara uymayacaktır. Mavi ve yeşilin daha sakinleştirici tonlarında boyamak, sakinleşmekte veya uyumakta zorluk çeken çocuklar için mükemmel olacaktır.

Öte yandan, bir genç, onları öğleden önce yataktan çıkarmak için enerji verici bir kırmızı veya gün doğumu turuncu boya renginden yararlanabilir veya araştırma kağıdını zamanında bitirmeye teşvik edebilir. Daha fazla genç yatak odası tasarım ilhamı için burayı ziyaret edin.

Mobilyayı Boya

Boyalı mobilya pembe duvarlı yatak odası

Tabii ki boya sadece duvarlar için değil. Duvarları boyamaya izninizin olmadığı bir yerde yaşıyorsanız ve o renk patlamasını gerçekten istiyorsanız, çocuğunuzun mobilyalarını boyayın. Çekmece cephelerinde kara tahta boyası olan bir şifoniyer, çocuklarınızın her çekmecede saklananları çizmesine ve yazmasına olanak tanır.

Veya beklenmedik bir renk sarsıntısı için şifonyer balonlu sakızı pembeye boyayın. Başucu masalarını farklı süper kahraman sembolleriyle boyayın veya Minecraft blokları gibi görünün. Deniz altı oyunlarında arka plan olarak kullanmak üzere bir akvaryum gibi görünmesi için bir yatağın basamaklarını boyayın.

Basit bir kitaplık, birkaç kat boya ile çarpıcı bir odak noktasına dönüştürülebilir. İster arka kaplamayı boyayın, ister rengin kitapların arkasından bakmasına izin verin veya her şeyi boyayın, sadece biraz boya ile doku ve ilgi yaratabilirsiniz. Daha fazla küçük kız yatak odası fikri için bu sayfayı ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir