Çoçuk odası Nasıl düzenlenir

Çocuğunuz varsa, onlar için en iyisini istersiniz. Küçük çocuğunuzun odasını süper işlevsel ve konforlu hale getirmek için tüm bu gelişmiş öğeleri satın almak her zaman mümkün olmasa da, birçok şeyi kendi başınıza halledebilirsiniz. Fikirlerimizi temel alın, hayal gücünüzü kullanın ve nelerin yükseltilmesi gerektiğini kontrol edin. Ve devam edin. Çocuğunuzun etkileneceğinden ve şaşıracağından eminiz.

Yüksekliği Ayarlanabilir Bir Masa, Küçük Çocuğunuzu Çalışmaya Motive Edecek

İlk yükseltmeniz bir masa olacak. Normal bir masayı yüksekliği ayarlanabilir bir masa ile değiştirin ve çocuğunuzun tepkisini gözlemleyin. Hatta çekebilirsiniz, pişman olmayacağınıza bahse gireriz.

Güzel bir ayakta çalışma masası seçmek için, bu öğenin kendisi için belirlenmiş alana sığacağını düşünün. Bu arada, çocuğunuz eski masasını seviyorsa, bir kaldırma çerçevesi alıp eski masanın üstüne takabilirsiniz. Daha ucuz olacak ve seçim sorunları ortadan kalkacak. Uygun olanı seçmek için farklı masa asansörleri hakkında daha fazla ayrıntı okumalısınız.

Ancak yeni bir masa almaya karar vermek isteyebilirsiniz. Onlar hakkında daha fazla ayrıntı, seçilen üreticinin web sitesinde bulunabilir. Yeni öğenin tasarımının yanı sıra çocuğunuzun odası için uygun boyutta olduğundan emin olun. En iyi şirketler, sanal bir masa “oluşturmaya” yardımcı olan özel bir çevrimiçi aracı zaten uygulamaya koydu. Gerçekten istediğiniz bir öğeyi “oluşturmak” için kullanın.

Konfor Seviyesini Artıracak Bir Sandalye

Çocuğun güzel bir sandalyesi yoksa yeni bir masanın pek bir faydası yoktur. Yüksekliği de ayarlanabileceğini belirtmeye gerek yok. Ancak bir sandalye için bazı özellikler daha önemlidir. Mükemmel bir sandalyenin genellikle kolçakları ve koltuk başlığı vardır. Böylece çocuğunuz görevlerinden uzaklaşmaya gerek kalmadan rahatlayabilir.

Otomatik Raflar

Kitap rafları genellikle herhangi bir çocuk odasının ayrılmaz bir parçasıdır. Ailenizin bir istisna olmadığına inanıyoruz. Raflarda, çalışmalar için gerekli olan kitaplar ve diğer eşyalar saklanır. Bununla birlikte, duvara yakın alanın tamamen kullanılmaması veya neredeyse hiç kullanılmayan şeyleri saklamak için kullanılmaması da yaygındır.

Rafların otomatikleştirilmesi ve mevcut tüm alanın uygulanmasına ne dersiniz? Raf asansörünün ön kısmını yapın! Bu fikri beğendin mi? O halde talimata devam edelim:

  • Bunun için rafın ön kısmını kesin.
  • Arka taraf cilalanacak ve boyanacaktır.
  • Ön kısım için güzel bir arka taraf yapın. Rafın ne olduğuna bağlı olarak kontrplak veya plastik kullanabilirsiniz.
  • Arka tarafı, çıkardığınız raf parçasına sabitleyin. Şimdi, aynı tarzda yapılmış iki rafınız var. Ancak ilk raf kadar derin değiller.

Ön kısmın otomasyonuna geçme zamanı. Rafın arkasındaki duvara bir kaldırma sistemi kurun. Şimdi diğer raf parçasını sisteme sabitleyin. Kaldırma sistemi açıldığında arka kısmı açığa çıkararak rafın ön kısmını kaldırır. Kaldırma sistemi geri çekildiğinde ön kısım yerinde hareket eder ve arka kısım gizlenir.

Bu, çocuğunuzun köşesinde gizli bir şey bulmak için rafın derinliğini kazmaya gerek kalmadan tüm alanı rahatça kullanmasını sağlar. Üstelik çok tatlı.

Çocuğunuzun zemine monte edilmiş bir rafı varsa, bunu bir asansöre dönüştürmek muhtemelen en iyi fikir olmayacaktır. Ama onu döndürmesini sağlayabilirsiniz! Bunu yapmak için arka tarafı çıkarın ve ortaya yerleştirin. Çift taraflı bir raf alacaksınız. Uygun bir aktüatör sistemine sabitleyin ve bir düğmeye basarak çocuğunuz bir tarafını açığa çıkararak dönmesini sağlayacaktır. Başka bir düğmeye basıldığında – ve diğer tarafı ortaya çıkarmak için tekrar döner.

Bu otomasyon projesi aynı zamanda bu rafların kullanım rahatlığının artırılmasına da olanak sağlıyor. Ve o karanlık köşelerde hiçbir şeyin kaybolmadığından emin olacaksınız. Ayrıca daha hijyeniktir çünkü tozu daha doğru bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Son düşünceler

Çocuklar yeni şeyleri severler, özellikle bu şeyler teknolojiyle bağlantılıysa. Yaptığınız her otomatik iyileştirme, otoritenizi artıracak ve çocuğunuzu şaşırtacak. Böyle durumlarda çocukların yeni eşyalarını bırakmak istemediklerini söylemeye gerek yok. Çocuklar yalnızca otomatik öğeleri daha fazla kullanmak için daha fazla çalışmak ister. Ve bu zaten çocuk odasında otomatikleştirilebilen her şeyi otomatikleştirmek için iyi bir neden.

Çocukların da oynaması ve hareket etmesi gerektiğini unutmayın. Bu nedenle, zaman zaman, onlara tüm bu otomatik öğeleri bırakmalarını ve oynamaya veya başka aktiviteler yapmalarını hatırlatın.

Hayley Mann, ergonomi cihazlarının otomasyon yöntemlerinde uzmanlaşmış bir teknoloji meraklısıdır. Mühendislik geçmişi, teknik konularda ilginç makaleler oluşturmasına yardımcı olur ve bu da onları tüm okuyucular için anlaşılır hale getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir