Dağıtım başlangıçtır …

İç tasarımda alanların dağılımı çok önemli. Temel, temelin dayandığı sütun ve daha önce düşünmeye başlamadan önceki ilk adımdır. dekor: Dağıtımdaki hatalar maliyet ve kolaylık açısından pahalı olurken, başarılar sayaçları neredeyse sihirli bir şekilde yeniden değerlendirip çoğaltır.

İyi bir dağıtımın birkaç temel faktörü hesaba katması gerekecektir: doğal ışığı en üst düzeye çıkarmak, görsel alanı genişletmek (olduğundan daha büyük görünmesini sağlamak), her oda arasında ve içinde iyi bir sirkülasyon, yeterli bir depolama çalışması ve tabii ki, içinde yaşayacağınız kişinin yaşam tarzını ve kişisel özelliklerini (30 m’lik bir dairede yaşayan ve her gün TV karşısında yemek yiyen bekar bir bekar muhtemelen masa kullanmayacaktır) 6 kişilik yemek odası).

Her durumda, dağıtıma başlamadan önce, alanı iyi ölçmeli, düz çizmeli, hemen hemen tüm “aşağı açılır” bölmeleri “çekmeli” ve yapısal elemanları işaretli bırakmalıyız (taşıyıcı duvarlar, sütunlar, vb.). orada başlayacağımız “boş uçağımız” olacak evimizin, ofisimizin veya tesislerimizin dağıtımı, bunun için bu bölümü açıyoruz 😉